Kodu

Vaata, millised on Eesti kallimad müügis olevaid mõisad (5)

Toimetas Sander Silm, 15. veebruar 2014, 16:17
Foto: kv.ee/ekraanitõmmis

Kui teil juhtub olema enam kui miljon eurot vaba raha ja soovite osta endale selle raha eest Eestis mõisa, siis on see artikkel just teile.

Kinnisvaraportaali kv.ee müügipakkumistest selgub, et Eesti kaks kõige kallimat müügis olevat mõisa on Harjumaal asuv Kiviloo mõis ja Järvamaal asuv Purdi mõis.

Kiviloo mõis on müügis 1,39 miljoni euro eest ning selle raha eest saaks 999,2 m² suuruse 1910. aastal valminud kivist mõisahoone, mida ümbritseb 14,26 ha suurune kõrghaljastatud krunt ja mõisa maadel on ka keskaegse ordulinnuse varemed.

Järvamaal asuv Purdi mõis on müügis 1,5 miljoni euro eest. Purdi mõisa härrastemaja on ehitatud 1760. ja 1770. aastatel, kui mõis kuulus Baranoffide aadliperekonnale, kuid praegu vajab 3000 ruutmeetri suurune peahoone renoveerimist.

Krundi suurus on 25 ha ja peahoone läheduses paikneb hulk 18. sajandil ehitatud stiilseid kõrvalhooneid: kuivati, tall-tõllakuur, valitsejamaja, meierei, viinavabrik ja teenijatemaja. Osa neist on säilinud,  kuid osa on tänaseks varemeis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee