Raha

HÜVASTI, EESTI: suur osa töötutest lahkus mullu välismaale

Toimetas Sander Silm, 15. veebruar 2014 10:28

22 KOMMENTAARI

o
oy/ 18. veebruar 2014 19:10
kohe peale kooli välismaale ja seal saab ainult stipendiumi rohkem kui siin palka .Ja nii ongi järgmine päev pärast diplomit juba lennukis .
Idoolid siin eestlased lasevad venelased omale pähe elama ja nende käpikud ostavad poliit hääli kokku töö ja rahade lubamisega ja saavad ka ju.Katsu siin eestis kas või väikseimatki asja saada kui sa pole võimul või vanja.
Kriminaalid elavad hästi jeestis kui vahele jäävad mängivad provokaatorit ja saavad veel tuhandeid eurosid jama ajamise eest.
e
eestist lahkunu/ 18. veebruar 2014 13:46
on 6ige, et ka töötud lahkusid, meie pere on samuti sellest üks osa. Kaua sudab pere Eesti toimetulekutoetusest elada? Kui keeled suus, ei saa ju Eestis tööd kui ei ole ühtegi paberit ette näidata mis keeleoskust t6endaks. Samas ei loeta kehtivaks ka nglismaal välja antud college tunnistust ja ka see ei t6enda, et antud isik näiteks inglise keelt valdaks. :D Osates 4 v66rkeelt aga leiab mujal euroopas kenasti rakendust.
l
Lible/ 16. veebruar 2014 12:48
Töötus seisab või väheneb tänu väljarändele! Hurraaaaa! Milline edasiminek!
Eks needki rändavad minema ükskord kel koondamis- sandikopikad taskus lõpevad....! Eks sealtki tule pluss protsente....
k
käbi/ 16. veebruar 2014 08:20
Ega keskmise Eestlase elu polegi möeldud elamiseks,see on lihtsalt elupäevade mööda saatmiseks.Ja kui ongi vahel kuidagi kergem siis Eestlane on ka sellest pisukesestki önnelik.Mina olen Eesti elu seljataha jätnud sest mina tahan elada,mitte elupäevi vireledes mööda saata.
a
alf/ 16. veebruar 2014 07:59
Eestlane on ikka ori küll , kui laseb valitseval jõugul omale pähe istuda ja loodab ,et keegi teine siin midagi muudab. Reeturid Paet ,Mihkelson,Mölksoo ja Ilves tuleb vastutusele võtta ,rääkimata Ligi ja Partsi majandusele tekitatud suure kahju eest.
p
punakallaslus-laarlus/ 15. veebruar 2014 23:18
Palju õnne, Kallased-Laarid!
H
.../ 15. veebruar 2014 20:23
Heikki Mäki: mida nemad meilt ära võtaksid?
10.02.2014 11:25
Heikki Mäki, tööjõuvahendusfirma Finesta juht Samas on Eesti eeliseks võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega see, et siin tegutsevates tööstusettevõtetes kasutatakse töökeelena ka vene keelt. Minu ettepanek on võimaldada lühiajalist, kuue kuu kuni aasta pikkuse lepinguga töötajate palkamist Venemaalt, Valgevenest ja Ukrainast lihtsustatud korras.
Eestis seni tegevusetult istunud inimesed, kes enam tööd leida ei lootnud, on läinud välismaale rakendust otsima.Põhjuseks võibki olla tööl kohustuslik vene keele oskus .
h
Herbert/ 15. veebruar 2014 17:40
Eksite. Mitte ei lähe välismaale vaid ametlikult tööle.Vähemalt pooled Ida Virumaa töötutest saavad abirahasi ja samal ajal töötavad mustalt nii Eestis kui ka välismaal.Vähemalt mis puutub ehitajatesse.

M
./ 15. veebruar 2014 16:09
Ma millegipärast arvan, et lähen ise ka peale kooli välismaale tööle
r
Riigile jälle plussid:/ 15. veebruar 2014 14:26
Ei pea maksma tööturahasi ja wauu, naaberiigist veel lastetoetused, elatisrahad jne kah tulemas Eestisse, milline soodus eestile, et Soome kõrval. Naaberiik katab, toidab ja elatab ja annab tööd. Milleks Eestis seda ise vaja teha...kuni ka naabritel kõrini saab teise riigi mujal elavaid lapsi toetada. Ka muud EU riigid juba asja vastu, et elatada mujal elavaid inimesi(tööliste lähisugulasi).
e
Ehh/ 15. veebruar 2014 13:47
Ohh üllatust! Mõtlevad inimesed on ammu aru saanud, et mis on meie töötuse langemise taga olnud juba aastaid. Valitsus ja kohalikud ettevõtjad on vältinud probleemi teadvustamist ning üha süvenev (kompetentse) tööjõu lahkumine viib paratamatult tööjõupuuduseni, mida pole üldsegi kerge ega odav likvideerida.
Ehk siis kui kunagi üks tark mees ütles, et ma pole nii rikas, et lubada endale odavaid asju - sama käib ka tööjõu kohta. Miskipärast on enamus tööandjaid nõus investeerima masinaparki ja kõigesse materiaalsesse, kuid töötajaisse investeerimine on jäänud sõnakõlksuks. Tulevik on nüüd tume nii riigile (elanikkond vananeb kiirelt ja lahkujad on just noorem osa) kui ka ettevõtjale.
e
ehh/ 15. veebruar 2014 13:22
hooliks riik inimestest ,ei minna kusagile mujale,siin valitsus hoolib endi eest ,tõstes endi palku iga aasta,ja rikkureist ,vaestel kooritas mitu nahka,välisriigis hinnatakse inimest ,sain hilja aegu seda tunda Soomes ,olin lausa shokis,kuidas peetakse sinust lugu ,eestis ma seda tunda pole saanud,ja nii tulebki ka pakki kohver ja lahku eestist ,saan seal tunda end inimesena vähemalt-õnneliku-rõõmsana ega lugema eurosi siin eestis ,enne palgapäeva ,kaua saan veel süüa osta,selle ka siit noored lahkuvad ,nad ei leia tööd ja kui leiavad ,siis orjatöö ,palk miinimum,kui sedagi veel saad,mis põhjused leitakse,aga kui maksud maksta ,mis järgi jääb ,jahh ,väga kurb ,mõni nüüd kommendeerib ,et mida vingun ,aga ma ei vingugi ,sest tõde on ju valus kuulata
a
Alar/ 15. veebruar 2014 12:40
Soome võiks eesti töötutele lausa eraldi filiaali teha ja kõik siinsed hädalised omale krabada. Ka Soome rahvastik vananeb ja iga töökäsi teretulnud. Minul täiesti ükstapuha, mis eestist saab! Ei hoolita inimesest, rääkimata nende muredest!
t
to :D/ 15. veebruar 2014 11:41
Tahtsin just kirjutada, et nüüd tuleb suur uudis, et Eestis töötute protsent langes :D Tehakse uudis, nagu oleks kõik siin riigis korras ja inimesed ise ei leia tööd. Tegelikult lähevad kõik siit ära välismaale õnne otsima.
O
:D/ 15. veebruar 2014 11:38
Osa töötutest sõitis välismaale ja töötusemäär langes prognoosipäraselt :D Seega on plaan täidetud :D
Laske või maha aga kõik käigu prognoosipäraselt!!!
h
Hallo/ 15. veebruar 2014 11:28
Mis t66tud sealt 2ra l2ksid, eks need olid ikka inimesed kellel t66 olemas aga sandi kopika eest ei suuda ju 2ra elada ja l2ksid inimliku t66 peale v2ljasmaale. T66tud said nende t66d endale, koguvad pisut kogemust, lennuki pileti raha ja viuh minema samamoodi.

a
aga mis siin/ 15. veebruar 2014 11:12
imestada, ka kõrgharidusega noored panevad ju putkat, kes näiteks õppimas teistes riikides, enam kõik siia ei tule, sest kui siin saab mingil ametikohal kõrgharitud noor palka vaid 800. ringi, siis mõnes riigis saab samal ametil ju 2800., milleks siis siin vireleda,paljud noored peavad ju pankade orjadena elama, kõik ei ole peredest, kus olid kinnisvara sahkerdamise sees olevad riigiametnikud ja muud poliitikud,kus saadi omale odav riigi kinnisvara, vaid suurem enamus olid ikkagi ausad vanemad.
e
ei ole uudis/ 15. veebruar 2014 10:57
Oleks hea, kui sarnased kirjutised väldiksid niigi hättajäänud vaeste inimeste haavamist. Tööta jäänud inimesed reeglina ei "istu tegevusetult"! Kui kümnete kilomeetrite raadiuses pole töökohti, siis töötukassas käimine lõpetatakse sõiduraha kokkuhoidmise pärast. Tööd otsitakse ikkagi rohkem inimeste kaudu ja kui raha minekuks koos, ongi ees kodumaalt lahkumine (või vähemalt "riiki riigis", Tallinna).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee