Raha

HÜVASTI, EESTI: suur osa töötutest lahkus mullu välismaale (22)

Toimetas Sander Silm, 15. veebruar 2014 10:28
Foto: STANISLAV MOSHKOV

SEB panga analüüsist selgub, et suurem osa töötutest ja mitteaktiivsetest on eelmise aasta jooksul läinud ära välismaale, samas kui Eestis leidis tööd 6000 inimest.

 "Töötuse määr on liikunud täpselt prognooside kohaselt. Põhiline ootus seoses tööturuga, et tööhõive stabiliseerub ja töötuse määra vähenemine pidurdub, on täitunud täpselt eelduste kohaselt. Tööpuuduse määr oli neljandas kvartalis veidi suurem kui kolmandas kvartalis, 8,7 protsenti, kuid seda küll vaid sesoonsete mõjude tõttu. Aasta kokkuvõttes suurenes 2013. aastal hõive 1 protsent ehk 6400 inimese võrra ning töötuse määr oli väiksem kui aasta tagasi," kirjutas  SEB majandusanalüütik Ruta Arumäe oma kommentaaris.

Arumäe lisas, et eelmise aasta keskmisena on töötute inimeste arv kahanenud rohkem, kui hõivatute arv suurenes.

"Ehk siis järeldusena: osa töötuid on rännanud välja välismaale. Märgatavalt on vähenenud ka mitteaktiivsete inimeste arv, seda poole rohkem, kui tööjõud vähenes. Võib järeldada, et ka seni tegevusetult istunud inimesed, kes enam tööd leida ei lootnud, on läinud välismaale rakendust otsima. Suurem osa töötutest ja mitteaktiivsetest on eelmise aasta jooksul läinud ära välismaale (10 000), samas kui Eestis leidis tööd 6000 inimest," lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee