Eesti uudised

LOOMADE KARM SAATUS: nuiaga vastu pead, ja kiskjate ette (51)

Karoliina Vasli, 15. veebruar 2014, 08:00
SUURE ISUGA: Mati Kaal jääkaru Nord puuri juures. Umbes pool tonni kaaluv elukas sööb päevas kümmekond kilo kala. Kui mõni hüljes hinge heidab, leiab seegi tee jääkaru toidulauale.Foto: Tairo Lutter

Küll on armas kitsetall, näitab laps puurist vastu vaatavat voonakest. Aga juba mõne aja pärast võib loomalaps olla suurte kaslaste hammaste vahel. Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal ütleb, et see on asjade loomulik käik, mida peab teadvustama ka noortele.

Tallinna Loomaia vapiloomad on Amuuri leopardid, kelle müramist välisaedikus saab jälgida ka veebikaamera abiga... Kord võttis üks murelik kodanik loomaaiaga ühendust ja kurtis: tehke midagi, ema sööb oma kutsikat! Nõnda talle videoülekannet vaadates näis. Tegelikult oli leopardi hammaste vahel kitsetall, kelle tükke ema hiljem poegadega jagas. Seda kuulnud, kurjustas kodanik: kas teil häbi pole?! Ta pidas silmas, et ka talleke oli ju samuti loomaaia elanik.

Kassi ja hiire mängu puuris ei mängitud, enne kitsetalle sinna heitmist uinutas talitaja ta nuinarkoosiga. Maakeeli tähendab see, et loomale anti kõva hoop, misjärel ta teadvuse kaotas. Mürgisüst muudaks tema liha leopardidele ohtlikuks.

Seda lugu räägib loomaaia direktor Mati Kaal rahulikul toonil. Temale on niisugused ohverdused osa igapäevaelust.

Ettepanek: toome kaelkirjaku Eestisse

Viimasel nädalal on ka Eestis palju räägitud sellest, et Taani loomaaias tapeti laste nähes kaelkirjak ja söödeti lõvidele. Sotsiaalmeedias imestavad tuhanded inimesed, kuidas säherdune jõhkrus arenenud Põhjamaades võimalik on. Mati Kaal ütleb, et ka loomaaed on omamoodi mudel looduskeskkonnast. Kõikidel loomadel pole sigimispotentsiaali. Ka kaelkirjaku puhul oli mure selles, et Euroopa loomaaedade liidu aretusprogrammis on juba palju suguluses olevad kaelkirjakuid ning too loom poleks tohtinud järglasi saada. Tema steriliseerimisest polnuks abi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. juuni 2016, 11:30
TAI MUNGAD TEEVAD LOOMADELE LIIGA: templi külmikust leiti 40 surnud tiigrikutsikat
27. märts 2014, 07:00
Loomaaias tapeti lõviperekond
13. veebruar 2014, 10:02
PILTUUDIS: Taani loodusmuuseumis lahati laste ees hunti
13. veebruar 2014, 09:48
Taani loomaaed kavatseb hukata veel ühe kaelkirjaku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee