Maailm

USAs Virginias seisab Stalini büst (12)

BNS/Õhtuleht.ee, 15. veebruar 2014, 20:00
Stalini büst. Stalinstatue.com
Euroopa Parlamendi Läti saadik Sandra Kalniete väljendas kirjas USA presidendile Barack Obamale oma nördimust seoses endisele Nõukogude diktaatorile Jossif Stalinile Ühendriikidee Virginia osariigis püstitatud ausambaga, teatas eile Kalniete pressiesindaja Martiiš Spravniks.

Stalini büst püstitati Normandia dessandi käigus hukkunud liitlasvägede sõdurite memoriaali juurde Bedfordis juba 2010. aasta juunis ning seisab seal endiselt.

"Ajal, kui kogu maailm vaatas õudusega Hitlerit Euroopat okupeerimas vastavalt Saksamaa ja Nõukogude Liidu vahel sõlmitud kuritegelikule paktile, okupeerisid Stalini väed osa Poolast ja Rumeeniast ning rahumeelsed Balti riigid. Me oleme rõõmsad selle üle, et USA ei tunnustanud kunagi Balti riikide okupeerimist ja annekteerimist. USA on alati mõistnud hukka inimõiguste rikkumised kommunistide võimu all olnud Ida-Euroopas ja Balti riikides. Seetõttu olin ma šokeeritud selle monumendi rajamisest memoriaali juurde. Me ei tohi lubada Euroopa ajaloo tumedaimate lehekülgede idealiseerimist," selgitas europarlamendi liige.

Kalniete sõnul solvab see ausammas kommunistliku režiimi tõttu kannatanud ja surnud inimeste mälestust. Ühe maailma ajaloo veriseima türanni austamine saadab tulevastele põlvedele vale sõnumi, lisas ta.

12 KOMMENTAARI

m
Mees 18. veebruar 2014, 00:47
usa ei ole tunnistanud balti riikide okupeerimist selle pärast,et just usa , inglismaa ning prantsusmaa olid need kes võtsid üheskoos vastu otsuse,et ...
(loe edasi)
k
küsimus: 15. veebruar 2014, 23:07
mitu saadikut on seal Eestist?
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee