Eesti uudised

Marianne Mikko pöördus Eesti meremeeste pärast India parlamendi poole (11)

Toimetas Kristin Aasma, 14. veebruar 2014 13:35
Marianne MikkoFoto: Mati Hiis
Riigikogu liige Marianne Mikko saatis Eesti-India parlamendirühma nimel kirja India parlamendi esimehele Meria Kumarile ja India Eesti parlamendirühmale, avaldades muret Indias kinni peetavate Eesti kodanike käekäigu pärast.

Tuues välja positiivseid arenguid Eesti ja India vahelistes suhetes ja tihenevat läbikäimist riikide vahel märgitakse kirjas sügavat muret seoses mootorlaeva Seaman Guard Ohio juhtumi kohtuliku käsitlemise pideva edasilükkamise pärast, mistõttu laeval viibinud 14 Eesti kodanikku on sunnitud vahi alla olema juba enam kui neli kuud.

Mikko väljendas oma kirjas lootust, et India kohus suudab venima jäänud protsessi kiirendada ja peagi vastu võtta otsused, leevendades seeläbi kinnipeetute ning nende omaste kannatusi ja lõpetada kestev teadmatus.

„Usun ja loodan, et eesti mehed jõuavad varsti koju. Teeme riigikogu saadikutena kõik meist oleneva, et India pool kiirendaks juba pikaleveninud protsessi ja vahistatud eestlased oleksid peagi taas Eestis oma lähedaste juures," kommenteeris Marianne Mikko saadetud kirja.

Samal teemal

08.01.2014
India ringkonnakohus tühistas laevakaitsjate kautsjoniotsuse
07.01.2014
Kohus lükkas otsuse Eesti laevakaitsjate kohta edasi
06.01.2014
Eesti piraadiküttide endine kolleeg: samad mehed on ka varem arestis istunud
15.10.2013
14 Eesti piraadikütti istub Indias arestis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee