Eesti uudised

58 Pet Centeri pisilooma võttis enda hoolde Eesti Loomakaitse Selts (10)

Kristiina Tilk, 14. veebruar 2014, 12:17
Foto: TEET MALSROOS
Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) meediajuht Annika Lepp ütleb, et 29. jaanuaril tuli nende infotelefonile kõne murelikelt Pet Centeri müüjatelt, kes olid enda hoole alla saanud mitmed kiiremas korras sooja ja hoolitsevat hoiukodu või veterinaarset abi vajavat väikelooma – põhjuseks loomapoodide massiline sulgemine ja loomade hooletusse jätmine.

"Kui teade tuli, asusid meie töötajad neid kokku koguma. Ajapikku saime kokku 58 looma ja teade hoiu- või päriskodu ootavatest loomadest läks üles ka meie Facebooki lehele. Suurem osa leidis kiiresti kodu, osad loomad on veel hoiukodudes," räägib Lepp. Midagi katastroofilist nii suure hulga loomade saabumine ei tähendanud.

29. jaanuaril tegi ELS avalduse ka Veterinaar- ja Toiduametile, milles paluti kontrollida Pet Centeris olevate loomade pidamistingimusi ja võimalikku hooletusse jätmist.

Samal teemal

"Tallinna Kristiine Pet Centerit kontrollis Harjumaa Veterinaarkeskus 30. jaanuaril. Ettevõttele määrati kaks ettekirjutust ja selle täitmise kindlustamiseks sunniraha hoiatus. Loomade hülgamist ei tuvastatud," ütleb Lepp.

Samas lisab ta, et loomade eest peaks siiski vastutama poe omanik mitte müüjad: "Ideaalne oleks, kui raskesse olukorda sattunud poe pidaja annaks ise teada, kui tal seoses loomadega mingi mure tekib."

Lepp lisab, et kuna loomade puhul kehtib asjaõigusseadus, siis ei pea loomapood neile uusi kodusid otsima vaid võib veenvatel põhjustel nad ka loomaaeda teistele loomadele söögiks saata: "Aga et seda ei juhtuks, siis oleme meie omaltpoolt igati valmis neile appi tulema."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee