Õhtulehe olümpiablogi

Deivil Tserp | Suvine taliolümpia Sotšis (3)

Deivil Tserp, Sotši, 14. veebruar 2014, 11:07
Ameeriklanna Sophie Caldwell meenutas eile pigem rannavõrkpallurit kui suusatajat.Foto: AP / Scanpix
Kümmekond päeva tagasi Sotši taliolümpiamängudele saabudes vaatasin lennujaama ees palme ning hoobilt meenus lõuapoolikute ütlus „mustanahaline päevitab", mis on sama totter tegevus nagu suusatamine palmi all.

Sisimas oli kartus, et kevadised tingimused ei saa olümpiale kuidagi kasuks tulla. Kuid aastaaegade vahetumine toimub Sotšis kiiresti, eile algas siin juba suvi. Keskpäeval näitas termomeeter Esto-Sadokis +21, naissuusatajad valmistusid parasjagu 10 km klassikasõiduks, koorisid riideid seljast vähemaks ja pärast sõitu kurtsid, et keel ähvardas kurgulakke kinni jääda.

Mõni tund hiljem startinud meeslaskesuusatajad enam nii suvistes tingimustes pingutama ei pidanud, kuid 29. koha kirja saanud Indrek Tobrelutsul tekkisid vedelikupuudusest jalakrambid ning distantsi teine pool kujunes tema jaoks kannatusterajaks.

Suusahüpetes prantsatas kehvade tingimuste tõttu pikali mitmekordne olümpiavõitja Simon Ammann ja nii edasi.

Kõik eelpool kirjeldatu on taas teravalt tõstatanud küsimuse, kas Sotši on ikka kõige õigem koht taliolümpia korraldamiseks.

Õige vastus on, et subtroopiline Sotši pole kindlasti normaalne koht talvise spordipeo läbiviimiseks. Ometi ei viibutaks ma siinkohal näpuga venelaste suunas. Siinne kliima oli kõigile hästi teada, nagu oli ka eestlastele täpselt teada, et võistlused toimuvad merepinnast rohkem kui 1500 meetri kõrgusel, kus sportlase organism peab eripäradega kohanema. Vastasel juhul pole häid tulemusi loota.

Jah, võib-olla andsid venelased tõepoolest altkäemaksu, et korraldamisõigus iga hinna eest endale saada, kuid otsuse langetamise taga on eelkõige ROKi suured härrad, kellel on nüüd põhjust tõsiselt peeglisse vaadata.

3 KOMMENTAARI

k
kui 14. veebruar 2014, 19:30
mõned muud ei saanud, vähemalt on kena suvine päevitus nahal. Ja ega seda teist võimalust, veeta taliolümpia suvises šotsis, ei tule. Olge rõõmsad ja nautige seda.
n
nojah 14. veebruar 2014, 15:53
kus olid need olümpiaturistid,kes pidid raja ääres joogipudeliga ootama!
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee