Eesti uudised

Suletava loomapoe töötajad: omanik muretseb asjade pärast, loomade saatus neid ei huvita (31)

Kristiina Tilk, 14. veebruar 2014, 07:00
KÕIK KOJU: Marina lubab, et nemad ei jäta ühtki looma saatuse hooleks ning otsivad neile kodu: «Ega loomad ei ole ju süüdi. Me ikka võtame neid puurist välja, silitame ja räägime nendega. Nad on nagu oma lapsed.» Foto: TEET MALSROOS

Kauplusekett Pet Center sulgeb uksi ning müüjad on pandud sundseisu: "Kauba jätavad omanikud endale, aga loomad neid ei huvita. Neile peame meie kiiresti kodud leidma."

Tšehhi juurtega loomapoeketi Pet Center Eestis tegutsenud 17 poest on lahti veel mõned üksikud. Endiseid ja veel töötavaid müüjaid ühendab üks mure – mis saab loomapoes olevatest loomadest?

"Päris seda, et me nad metsa alla peaksime viskama, ei ole öeldud, aga sisuliselt sama teeb välja, sest neile uue kodu leidmine jäeti meie kaela. Meil lubati loomi endale koju viia, odavamalt müüa või kui väga vaja, tasuta ära anda – peaasi et nad kadunud oleksid," räägib ühe tänaseks juba suletud kaupluse müüja, kes oma nime avaldada ei soovi.

Nii ongi mitu müüjat iseenda kodudest teinud loomade hoiupaigad: "Meie jaoks ei ole loom lihtsalt asi. Kui nendega iga päev töötad, siis saavad nad väga omaks. Kes saab, see jätab endale mõne loomakese. Kes mitte, see üritab neile võimalikult hea kodu leida."

Pet Centeri esindajatelt ei õnnestu vastuseid saada – kirjadele nad ei vasta ning korduvad katsed telefonitsi suhelda pole samuti vilja kandnud. "Mina ei kommenteeri seda. Nägemist!" öeldakse ärritunult ning visatakse toru hargile.

"Kui teade tuli, asusid meie töötajad neid kokku koguma," rääkis Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) meediajuht Annika Lepp.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. veebruar 2014, 12:17
58 Pet Centeri pisilooma võttis enda hoolde Eesti Loomakaitse Selts

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee