Raha

Maksuamet suunab tähelepanu käibemaksupettustele  (4)

BNS, 13. veebruar 2014, 21:20
Foto: Reuters / Scanpix
Maksu- ja tolliameti (MTA) tähelepanu on suunatud käibemaksupettustele, mis on omakorda seotud ümbrikupalkadega, rääkis MTA peadirektor Marek Helm ETV saates "Kahekõne".

"Varjatud käive on ju allikas ümbrikupalkadele. Lahendades käibemaksuprobleemi, ma arvan, et mõjutame positiivselt ka ümbrikupalkade osakaalu Eesti majanduses allapoole," rääkis Helm.

Praegu on Eesti maksuauk umbes 400-450 miljonit eurot ehk ligi kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust, millest ligi 200 miljonit langeb käibemaksupettuste arvele.

Kui võrrelda Läti või Leeduga, siis on Eesti elanike maksukäitumine hea ehk siinne eelarveauk on lõunanaabrite omast kaks korda väiksem.

Samas kui võrrelda Rootsiga, siis on Eestil piisavalt arenguruumi. Siin on Helmi sõnul põhjuseks erinev ajalooline ja kultuuriline taust. Saamata käibemaksu tuleks Helmi hinnangul otsida nn arvevabrikutest, ainult auto soetamiseks loodud firmadest ning sisendkäibemaksu pettustest.

MTA peadirektor on veendunud, et praegu MTA koosseisus töötavast umbes 400 revisjoniametnikust piisab ning nende arvu suurendada pole mõtet. Peadirektori arvates tuleb tõhustada hoopis maksukogumise infosüsteemi.

Samal teemal

10. veebruar 2014, 16:29
Rahandusministeerium tahab muuta ettevõtete makstud maksud avalikuks
4. veebruar 2014, 12:20
Maksuamet koondab tähelepanu käibemaksupettustele ja ümbrikupalkadele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee