Õhtulehe olümpiablogi

Deivil Tserp I Mu sõber sõi sõjavangina rohuliblesid, aga ei virisenud! Sotšis pakutakse normaalset toitu, ent sportlased pirtsutavad (10)

Deivil Tserp, Sotši, 13. veebruar 2014 12:36
Toit.Foto: Aldo Luud
Vihastavalt ärritav on päevast päeva Sotši olümpiamängudel kuulda või lugeda, et sportlastele pakutav toit on kehv. Alljärgnevalt meenutan üht õpetlikku lugu.

Nimelt tutvusin ligi 24 aastat tagasi Tallinnas Saksamaa kodanikuga, kes on Hiiumaal sündinud. Ta oli toona üle pika aja esimest korda sünnimaal käimas ja imestas paljude asjade üle.

Kui ma Fritziga juba paremini sõbraks sain, õppisin teda üha rohkem tundma. Sõnaga: kuldaväärt inimene!

Selgus, et söögipoolist nappis. Mehed olid tihti nii kurnatud, et kui neid hommikul üles kamandati, siis läks hoobilt silme eest mustaks ja variseti põrandale. Ka Fritz kraapis vahel rohulibled kokku ja sõi need ära, et kõhus oleks midagigi. Seda lugu rääkides ei haletsenud ta end kordagi.

Praegu on Fritz 93aastane ja väga hea vaimse tervise juures. Tema lahedad killud innustavad mindki Eesti elu depressiivset painet unustama. Sotšis võistlevatel sportlastel soovitaksin aga sügavalt järele mõelda, enne kui nad normaalse toidu pärast virisema hakkavad.

Samal teemal

12.01.2014
Ott Järvela | Lihtne stolovaja paneb olümpiasööklale ära nagu part konnale!