Eesti uudised

IRL-i ja reforminoored asuvad Kõlvarti umbusaldamise ajal meelt avaldama (14)

Toimetas Kristin Aasma, 13. veebruar 2014 11:12
Abilinnapea Mihhail Kõlvart (paremal) Tallinna linnavolikogu istungil. Foto: Stanislav Moškov
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Reformierakonna noored korraldavad täna pärastlõunal Tallinna linnavolikogu hoone ees rahumeelse meeleavalduse, mis on suunatud abilinnapea Mihhail Kõlvarti tegevuse vastu.

Abilinnapea on korduvalt väljendanud seisukohta, et ta ei toeta gümnaasiumiastmes eestikeelsele õppele üleminekut, edastasid IRL Noored pressiteates. „Abilinnapea on läinud oma tegevusega nii kaugele, et valitsuselt luba mitte saades loodi Tallinna Vene Lütseum, mille tegevust finantseeritakse linnaeelarvest ning mis vilistab Eestis kehtivatele seadustele.“

„Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart on oma tegevusega seisnud kindlalt vastu eestikeelsele haridusele, kasutades seejuures kahtlaseid ning korruptiivseid võtteid. Selline riigivastane käitumine on meie jaoks taunitav ning Tallinna maksumaksja raha peab kasutama otstarbekalt ning läbipaistvalt,“ seisab pressiteates.

Meeleavaldus algab kell 14.30. Kell 15 aga algab linnavolikogu erakorraline istung, mille ainsaks päevakorrapunktiks on Reformierakonna ja IRLi fraktsioonide algatatud umbusaldusavaldus haridusvaldkonda juhtivale abilinnapeale Mihhail Kõlvartile.

Samal teemal

13.01.2014
Kõlvart jätkab Tallinna abilinnapeana
12.01.2014
Sotsid: toetame Vene Lütseumit, mitte Kõlvarti tegevust
06.01.2014
Tallinna volikogu koguneb Kõlvarti küsimuses erakorralisele istungile
06.01.2014
Savisaar andis Vene Lütseumile suurema kärata veel 30 563 eurot juurde