Maailm

Läti ekspeaminister pürib Brüsselisse 

Aadu Hiietamm, 13. veebruar 2014 07:00
Valdis DombrovskisFoto: Reuters / Scanpix
Läti valitsuse juhtpartei Ühtsus esitab enne märtsikuist Euroopa Rahvapartei (EPP) kongressi ekspeaminister Valdis Dombrovskise EPP kandidaadiks Euroopa Komisjoni presidendi kohale, vahendab BNS. Ta on ka Ühtsuse esinumber mais toimuvatel europarlamendi valimistel.

Dombrovskis pani peaministriameti maha mullu 27. novembril. Ta ütles, et tema otsus on tingitud traagilistest sündmustest Riias Zolitude mikrorajoonis, kus 21. novembri õhtul hukkus Maxima kaubanduskeskuse varingus 54 inimest. Dombrovskis lisas, et kujunenud olukorras vajab riik uut valitsust, millel on parlamendi enamuse toetus ja uus usaldusmandaat. Ta pöördus tagasi parlamenti. Alates 12. märtsist 2009 järjest kolme valitsusust juhtinud Dombrovskis rõhutas pärast ameti mahapanemist, et ta ei näe võimalust asuda juhtima neljandat valitsust ka siis, kui talle niisugune ettepanek peaks tehtama.

Läti sotsiaalmeedias arvati juba siis, et peaministriametist lahkunud Valdis Dombrovskis sihib kõrget ametikohta Brüsselis. Varem on ta töötanud Euroopa Parlamendi saadikuna.

EPP kongress toimub 6. märtsil Dublinis. Kui uskuda Saksa päevalehte Die Welt, siis valivad Euroopa konservatiivid sellel Euroopa Komisjoni presidendikandidaadiks Luksemburgi ekspeaministri Jean-Claude Junckeri ja Läti ekspeaministrile jääb komisjoni uues koosseisus volinikuroll, kui Läti valitsus peaks nii otsustama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee