Maailm

Norras hukkunud sukeldujad on siiani koobastes (5)

Toimetas Kristin Aasma, 12. veebruar 2014 12:14
Plurdaleni koopasFoto: Kuvatõmmis / YouTube
Põhja-Norras asuvates Plurdaleni veealustes koobastes hukkus eelmisel nädalal kaks soome sukeldujat. Kuna operatsioon on ohtlik ning vajab põhjalikku ettevalmistamist, alustatakse hukkunute pinnaletoomisega alles järgmisel nädalal.

Soomlaste surnukehad asuvad siiani umbes 110 meetri sügavuses Plurdaleni veealustes koobastes, kirjutab Yle.fi. 

Õnnetus juhtus eelmise neljapäeva õhtul. Lisaks kahele hukkunule sukeldusid siis veel kolm Soomest pärit sukeldujat, kes pääsesid eluga, kuigi väiksemate vigastustega.

Norra raadio NRK teatel kavatsetakse surnukehi hakata koobastest välja tooma tõenäoliselt järgmisel nädalal. Sellega tegelevad kuus Oslo päästekeskuse kogenud sukeldujat.

Samal teemal

Sarnane operatsioon toimus ka 2006. aastal, mil samas koopas hukkus norra sukelduja. Oslo tuletõrje- ja päästekeskuse ülema sõnul on tollane operatsioon hästi dokumenteeritud, millest on praeguse operatsiooni teostamisel suur abi.

Oslo päästekeskusest öeldi NRK-le, et kuna operatsioon on ohtlik, eelnevad sellele kooskõlastused. Ametnikelt tuleb hankida eriluba määruse kohta, et sukeldujal peab olema pinnaltpäästjatega pidev ühendus. Nii pikas ja sügavas koopas ei ole see aga kuidagi võimalik.

Plurdaleni maa-alune koobas on Põhja-Euroopa suurim ning koopasukeldujate meelispaik, sest seal leidub veel läbiuurimata kohti. Koobas on 2600 meetrit pikk ning selle sügavus on rohkem kui 100 meetrit.

Kõik viis sukeldujat olid täisealised soome mehed ning kogenud sukeldujad.

Samal teemal

28.00.2014
Tõeline matšo: sukelduja sai hailt hammustada, andis endale esmaabi ja läks õlut jooma
13.11.2013
Saadjärvest leitud inimskeleti uurimine sai tänu pojale lahendatud
18.07.2013
Soome lahel jäi kadunuks sukelduja