Eesti uudised

Tahate kuulda ESTCube’i uutest saavutustest? Tartus on see võimalik! 

Toimetas Sander Silm, 11. veebruar 2014 22:09
Eesti tudengisateliit ESTCube. Foto: STANISLAV MOSHKOV

Samal teemal

Juba teist aastat korraldab TalveAkadeemia tudengite teaduspäeva, kus Eesti noorteadlased tutvustavad säästva arengu teemalisi teadustöid. Lisaks annavad ülevaate Eesti teaduse värskematest suundadest ESTCube’i ja Mektory esindajad.

12. veebruaril tutvutavad Tartus AHHAA keskuses Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli tudengid oma teadustöid, mille temaatika ulatub filosoofiast kuni magnetväljade mõjuni, biogaasi tootmisest vabatahtlike tegevuse uurimiseni, teatasid teaduspäeva korraldajad.

"TalveAkadeemia toob kokku tudengeid erinevatelt erialadelt, et koos leida lahendusi säästva arenguga seotud probleemidele," tutvustas TalveAkadeemia projektijuht Kärt Einasto tudengite endi algatatud ettevõtmist. "Enamus Eesti teadlasi kirjutab oma uurimustest välismaistes erialaväljaannetes, mis tavainimesele jäävad kättesaamatuks ja tundmatuks. TalveAkadeemia annab oma panuse, et seda viga parandada.“

Külalisesinejatena on kohal Merit Imala Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusest, ESTCube’i esindab Mihkel Pajusalu, kes räägib Eesti esimesest satelliidist kosmoses, TÜ füüsikainstituudist tuleb rääkima Jaak Kikas, kes küsib, kust teadus algab ja kus ta lõpeb.

TudengiTeaduse päevale on oodatud kõik huvilised, osalemine on tasuta.

Samal teemal

17.01.2015
Noorma: Estcube-1 saadetakse täna pensionile
14.01.2015
Mis saab Eesti satelliidist, enne kui ta alla kukkudes ära põleb?
07.04.2014
ESTCube-1 aasta kosmoses: täita on veel vaid üks missioon
14.03.2014
Eesti ainus leiutaja: minu tavaline tööpäev? Mul pole ühtegi tavalist päeva!