Seisukoht

Kuhu jäid keldripoed?

Teet Teder, reporter, 11. veebruar 2014 18:48

13 KOMMENTAARI

f
fritz/ 16. veebruar 2014 09:22
Noh, siis pidi see pood küll hea olema, kui juba kloun Lennu seal käis. (
PS Oleks ma selle poe omanik olnud, oleksin L Meri ukse taha jätnud. Igaks juhuks, et mitte teisi kliente kaotada.
m
müüdud/ 15. veebruar 2014 14:22
Need on maha müüdud, kõik on ju eestis maha müüdud, kuhu nad siis veel pidid jääma, keldripoodidest kaunimad olid eesti kohvikud, kus sai soojas istuda , kohvi nautida ja maitsvaid pirukaid ja saiakesi süüa, romantika, kas pole, saksamaal on need kõik au sees ja alles, aga meie riik ei hinda meie kokkade ega kondiitrite tööd, kes on maailmas väga heal tasemel, sellist oskust annab mujal otsida, kahju, et siin kõik maha tallatakse ja kondiitrite, kokkade koolitajad võiksid ka mujal maailmas oma koolitustega raha teenida või siin eestis koolitusi korraldada välismaa õppegruppidele.
o
OK/ 14. veebruar 2014 23:46
Mainitud poele pääses tagant hoovist kaubaautoga ligi, mingisugune kaubaruum oli kah olemas kohe kaubaukse kõrval. Tollel pold tõesti väga viga. Mõni keldripood kuskil paneelmajas on nii kitsas, ja normaalne juurdepääs talle puudub, et sinna kaubatarimine on üks *uss, rist ja viletsus.
p
penn/ 14. veebruar 2014 19:48
Mitte majandushunt ei neelanud keldripoode alla vaid vastavalt mingitele direktiividele keelati nende tegevus ära
j
jaa jah/ 12. veebruar 2014 21:16
elan Londonis ja siin on palju suuri poodeAsda ,Tesco ,Morrison jt,aga on ka vaga palju vaikeseid poode,mida ma armastan,sest ma tean,kust ostan uht voi teist kaupa .musta leiba vaid 2 poola poest,pelmeene vene poest ,jne,laup ohtul tuli veiniisu peale ja ma astusin toast valja 1min ja mu tanava otsas asuvast pisikesest poest ma sain oma veinipudeli katte ja mis peamine,aja kokkuhoid ja hind sama mis suures marketis,pisikest poodi vajan siis kui muna voi piim on ootamatult loppenud,nuud tegid rumeenlased varske saia poe ja aeg oleks nagu 25a tagasi ,kui ma kondisin hommikul vara uhte Eestimaa maakooli ja kondiitritsehhist tuli maitsva saia lohna,otse ahjust saad neid nn 5 kop saiu,mis siin on nuud 1 nael ,aga need on ka paris pirakad ,mis peamine ,valmistatakse kliendi silme all.kahju et pisikese elanikuarvuga Eestis on koletult palju selvereid ja muid suuri poode,aga vaikese poe volu ongi see ,et poodnik teab ja tunneb sind,nii on ka Londonis,kus poeomanik tervitab mindhommikul kell 6,00.... tere hommikust,kui lahen oma traevel kaardile money laadima,mul on oma juurviljapood,kommipood ,oma second hand pood ,vene pood ja poola poed ,kus ostan pruuni Puligi kohvi jne,sest need on tillukesed ja ma leian oma kauba kiiresti ules,Asdas kain siis kui vajan inglise ja poola toitu,aga need meeletud jarjekorrad ja see trikk,et lahed 1 asja ostma ja tagasi saabud 10 kilekotiga asjadega,on masendab,aga see trikk tootab.armastan vaikesi poode ja seda juba Eestis olles,kuigi vorsti ja piima tooteid ma seal vaikesest poest ei ostnud,sesty need seisid seal vaga kaua,
m
Mis on keldripoe ja suure poe vahe?/ 12. veebruar 2014 14:46
Keldripoodi ei mahu suure ostukäruga šoppama.
r
Ristikheina poest/ 12. veebruar 2014 14:19
See oli hea pood jah, kuni selle omastas mingi vene kamp. Edasi algas allakäik. Igatsen poode, kus müüdaks neid pirukaid, mis maksid 5 kop tükk. Soojad ja maitsvasd.
o
On inimlikum/ 12. veebruar 2014 11:29
Iseenesest ei ole vist vahet, kas on suur või väike pood, aga inimlikkust tahaks. Et kui jääb kaks senti arve maksmisest puudu, siis ei vaadataks ostjat nagu varast, vaid öeldakse, et too siis homme ära. Ja sa viidki, sest asi ei ole sendis, vaid inimlikus vastutulekus. Aga seda saab tõenäolisemalt sellest keldripoest.

m
Mina/ 12. veebruar 2014 10:18
soovin teha küll keldripoodi pirukaid nagu oli mu kunagise maja keldris aga nad küsivad pinna eest mõttetult suurt renti ja euronõuded on kaelas sellised, et parem on kõigele lüüa käega ja unistada möödunud aegadest ja magusatest saiakeste lõhnadest2
k
kahjuks/ 12. veebruar 2014 10:06
kahjuks on keldripoed väikesed ja müüa saab seal vaid igapäevaselt vajalikke kaupu ja valik on väike. Mis viga oli nõuka ajal keldripoodidel = kaupa ei olnud, oli vaid leib, piim, vorstijupp, viinapudel. Kui oli. Astusid sisse, said oma igaopäevase leiva ja raha ei kulunud palju, jätkus alati palgapäevani.Ja läksid koju, keetsid kartuleid, putru või suppi, pärast läksid kinno.
Nüüd on marketid tohutu kaubavalikuga, sortiment tohutu, ruumi laialt, valgus, sära, muusika. Jalutad , kohtad tuttavaid, suhtled, vaatad kaupa ja ostad mitmesuguseid potsikuid mingite kreemidega, valid 40 leivasordi hulgast, 100 lihatoote hulgast, marketiköögi valmistoitude hulgast. See on meelelahutus ja pole vaja kodus vaaritada ega kinno minna.
Ainult raha kulub palju ja palgapäev on alati liiga kaugel.
Kumba siis valida? Pisike keldripood või suur kaubaloss? Kasulikum oleks kindlasti keldripood, kus on kõik sulle vajalik, kuid pole sortimenti, kus näppida....
k
Kolhoosnik/ 12. veebruar 2014 09:27
Nüüd on ju jälle see ajastu, kus väikesed hävitatakse ja suured niong kolhoosid on jälle moes. Vaadake kasvõi valdade ja koolide kokku liitmisi suurteks kogumiteks ja mida suurem seda segasem ja kontrollitum on. Elagu uued kolhoosid!
m
Maximaalsed/ 12. veebruar 2014 06:35
E kollektsioonid ootavad, tõtake suurde poodi!
n
nüüd/ 11. veebruar 2014 20:22
nüüd on keldripoes kaltsukad