Kommentaar

Eesti tulevik pensionäride diktaadi all

Mart Helme, EKRE, 11. veebruar 2014, 18:47

41 KOMMENTAARI

e
ei saa aru/ 1. märts 2014, 19:09
Ma tahan teada, mida riik teeb nende vanade ja haigetega, kellele pole raha pensionit maksta ja kes jäävad sellisel juhul ka kodutuks. Mis aga üldiselt rahasse puutub, siis paljude jaoks on seda ikka meie vaeses riigis väga laialt jagada, tundub, et puudust pole. Eriti häirib mind jutt, et kas võtame lastelt ära ja anname pensionäridele või vastupidi. Küüniline, kui mõelda, et meie riigiametnike palgad on lausa häbiväärselt kõrged, et sealt natuke kärpida... ei tule kõne allagi.
k
27. veebruar 2014, 17:30
Kõik mis teed teed iseendale. Nii ka penskaritega- kas kavatseb keegi ilmasambaks jääda?
Enne kui kukk kolm korda kireb olete ise vanad ja kasutud ja rämpsuks noortele kaelas.
Vanaduse eest ei ole keegi kaitstud, pole vaja ülbitseda. Helme, mõned inimesed on elus TÖÖD ka teinud, mitte perset laiaks istunud.
õ
õige jutt veltsilt,õige suhtumine/ 24. veebruar 2014, 11:45
mida need närakad mõtlevad ,oleme penskarid puhtaks teiniud ,aga need ei mõtlegi mulla
alla kobida. Tuleb maha tappa !!!!
velts alustab ja võidab !!!! velts on tõeline eestlane,tõeline isamaaline suure hingega inimene !!!!
Olen tema üle uhke.
p
pensionäridele nn.magusat suppi ja krematooriumi/ 24. veebruar 2014, 11:42
ning keegi ei ohusta teid,armsad ja inimlikud kommunistid !!!!
p
Pension peaks olema kõigil üks.Ei mingeid personaalpensione ega muid lisasid ei tohiks olla./ 22. veebruar 2014, 09:39
Rikkad ja paljud nihverdajad on niigi endale varandust kokku ajanud.Vaadake kas või lastetoetust. Hiigelsuurt emapalka,kes sai?? Ainult rikkad,kellel poleks sedalaadi toetust üldse vaja.Isegi emapuhkus vormistati kõrgepalgalise isa nimele.
Aga mida teha,Eesti ju,küüned ju alati endapoole.
h
HELME on vana kloun,/ 22. veebruar 2014, 09:28
sellistele "tegijatele" pole Eesti poliitikas kindlasti kohta.Noh aga mõnele meeldib ämm ka enam,kui naine.
t
to xxx / 21:51, 11. veebr 2014/ 22. veebruar 2014, 09:22
no sinusugustest saab kiirelt ka lahti odavamalt,nööri ja seebi abil.
h
Helme/ 14. veebruar 2014, 12:04
olen sinu poolt valimistel hääletanud ja ilmselt eksinud. Kes on sulle nüüd valed sõnad suhu toppinud? Millest selline viha vanainimeste vastu? Tahate ikka panna meid valiku ette - ka närune pension, või töölkäimine. Polegi nagu midagi valida, mõlemad alla kolmesaja - see vist on sinu päevane söögi ostukorvi summa. Noored ja töötud las täidavad esmalt CV keskuse pakutavad vabad (kohutaval palju) töökohad ja siis otsustagu, kas tahetakse meie koristajate, valvuriteja kojameeste asemel tööle hakata. Ei tasu mele tööjõuturul asja hullemaks ajada.

n
Naeratus pensionärilt!/ 14. veebruar 2014, 09:04
Olen õnnelik inimene, sest ärkan igal hommikul lootusega, et jälle paistab päike!
Olen õnnelik, et suudan igasuguste raskuste kiuste püsti jääda! Ja naeratus ei maksa midagi, aga teeb kõikidel päeva kergemaks ja kaunimaks!
m
MATS/ 13. veebruar 2014, 18:13
Poleemika ei millestki. Bluff. Olgem realistid. Keegi neid avasüli sinna ei oota. Muidugi läheksid pensionärid meelsasti kuhugi mujale, ainult et mille eest? 300 eurot kuus, mõnel vähemgi! Selle eest nüüd küll soomlase või rootslase moodi Hispaanias, Itaalias või Kreekas ära ei ela. Mida seal ainuüksi juba elamispinna üüriminegi maksab? Kui penskar seal just meie kurikuulsa vabadusvõitleja hr. Madissoni eeskujul ebaseaduslikult ning tasuta mingit hoonet või ruumi ei hõiva.
õ
õige/ 13. veebruar 2014, 14:12
mul mõlemad eestist väljas tööl ja ega mina ka siia suurvaraste valitsemist nautima ei jää
k
12. veebruar 2014, 20:28
Kallas tuleb ja näitab teile veel vanadust,haigekassa saab minevikuks ja ravi rahaliseks kõigile.Valige reform ja näete,mis juhtuma hakkab,sest riigikassa 46% miinust terendab juba tänasel päeval.Vaadake TTVs Gräzini ja Raidi dialooge,saate targemaks.
t
to, to mutt/ 12. veebruar 2014, 16:22
Ainus lahendus nagu Chicagos, rahvas relvile! Ausalt, muidu ei parane kui rahvas küürutamist ei lõpeta.
t
to mutt/ 12. veebruar 2014, 15:41
Ei ole vihane pensionäride peale,püüan neid igati aidata,kuid endalgi hakkab jaksu (ja usku ) nappima.Olen korralikult tööl käinud,makse maksnud, paar lastki inimesteks kasvatanud ent enam ei jaksa järjest kasvavate nõudmistega sammu pidada,eriti kui pensioniiga järjest kaugemale libiseb.Milles näete Teie lahendust?
m
Mutt/ 12. veebruar 2014, 15:24
Miks te olete nii vihased pensionäride peale? Kas teie emad-isad, vanaemad-vanaisad ei ole teie kasvatamisega vaeva näinud ja raha panustanud või? Või olete te kirujad kõik lastekodu kasvandikud? Üks on kindel te vananete kõik nii kindlasti kui see, et päike tõuseb. Küllap siis hakkab kahe kõrva vahel midagi liikuma ka ehk. kui muidugi hakkab!?
m
meedik/ 12. veebruar 2014, 15:17
Nõuka ajal oleksin juba mitu aastat pensionär,aga praegu ma vist selleni ei jõuagi vaatamata sellele ,et unustan enamuse asju ära,ei mäleta ,mida tegema pean,ei suuda uusi asju õppida jne.Füüsilise jõu poolest ehk saan kuidagi hakkama,aga ega mõistust vist suurt ei vajatagi.Noored meditsiinitöötajad lähevad välismaale,jäävadki siia vanurid tööle ning kui arvestada paljude (arstide-õdede) saamatust ning suutmatust ravi alal ,peaks penskarite arv jõudsasti vähenema.Seega siis vanurite diktatuuri nii väga karta ei ole

m
M 62./ 12. veebruar 2014, 15:12
Mõtlesin kunagi, et olen sündinud sital ajal. Sõjajärgne. Ikkagi vaene aeg. Tuli iseseisvus. Mõtlesin veel veidi. Siis avastasin Soome palga- ja pensionisüsteemi. Nüüd olen kogunud just nii palju, et ei tunnegi ennast valel ajal sündinuna. Kes aga veel noored, neist küll kahju. Eesti sots.süsteem ei vea kindlasti noorte pinsini välja. Soome kogumispension pluss Eesti mingi 290, annavad kokku üle Eesti keskmise palga. Tasus minna küll. Siis Soome maksumaksjaks, mitte "Kalevipojaks". Kannatasin nõuka ajal, kannatasin iseseisvuse järel. Nüüd, elu lõpus saan siiski jalad seinale visata. Ja reisidagi peaksin saama. Eks sellekski peab tahtejõudu olema, et võõrsil oma eesmärgile mõelda. Jaksu kõigile!
k
k6ik!/ 12. veebruar 2014, 13:58
seadustame eutanaasia ja need kes t88tasid NSVL ajal need saavad veel pensioni aga k6ik kes hakkasid t88tama p2rast iseseisvust need saavad pensioni asemel eutanaasia ja kes tahab sellest p22seda mingu teise riiki t88tama ja t88tagu seal kuni pensioni hakkavad saama!Sest Eesti eelarve ei v6imalda Pensioni igavesti maxta!mind ei koti kui palju need penskarid kiunuvad!Nyyd ei saa ja lihtsalt k6ik!
h
hirmus kadetseja/ 12. veebruar 2014, 12:25
Ühiskonna näo määrab ikka inimese loomus.Mainisin siin reisivaid pensionäre,kel enda kodu sarnaneb peldikule. kuid reisivad ka miinimumpalga saajad.Käiakse perega Türgis,kusjuures ühistu ees on mitmekuune kommunaalmaksete võlg.Mõned daamed nälgivad aasta otsa,et puhkuse ajaks saaks rosinasilmadele kaelkookudega viskit ja raha viia.Olen ise kuulnud kui eestlane Egiptuses bravuuritseb"kiip tseins,ai äm from estounia!"Sama tegelane istub Tallinna lennujaamas taksosse ja kohale jõudes kempleb iga sendi pärast ja on valmis kätega kallale minema!Nii käituvad ka valitsejad.tehes suurelennulisi avaldusi,nagu rikka suurriigi esindajad ja jagades kingitusi vasakule ja paremale.Laulva revolutsiooni ajal oli meedial kombeks naeruvääristada nõukogude korda sellepärast,et ehitatakse uhkeid paleesid ja monumente kuid nüüd tehakse seda kordades rohkem.Samuti naeruvääristati tähtpaevi,kuid nüüd on ülepäviti mingi absurdne rahvusvaheline päev!Kogu rahva poolt teenitud raha pekstakse emotsioonidesse.
o
Ollateha./ 12. veebruar 2014, 12:02
Nonäh-nüüd, mida rohkem noori, seda rohkem saab olema tulevikus pensionäre. Paneme paarid neli-viis last üles kasvatama, tulevikus saab olema kaks-kolm pensionäri jälle rohkem?
Kui nüüd on nii, et noori vähe, penskareid palju - egas penskarid elama jää, surevad teesed eest ää ja väikesearvuline noorsugu ei tooda enam samal hulgal penskareid? Polegi probleemi?
Toodame-aga rohkem lapsi kes penskareid ülal peaks, siis saame tulevikku rohkem penskareid? Nende ülalpidamiseks tuleb veel rohkem lapsi toota, saame tulevikku veel rohkem lapsi kes . . . Oo-jee, Eesti piir hakkab vastu Hiina müüri käima! Toodame vähem lapsi, tulevikus penskareid ka vähem? Oo-jee, hulluks võib minna, sotti ei saa, et mis siis lõppude-lõpuks hea on?
Vaadake, kui ma oma pensionisambasse raha kogun - kuhu kuradisse see kapital kaob, et ikka lapsed mulle pensioni teenima peavad, ilma nende tööta ei saa mulle minu kogutud raha välja maksta?
Või veel, piltlikult - kasvatasin, söötsin-katsin, andsin hariduse oma lastele, see läks kõvasti maksma aga nüüd needsamad lapsed siin virisevad, et peavad oma vanu vanemaid söötma-katma? Ei-noh, lähen võtan ühe klõmaka, kuidagi ei suuda enam mõtelda, olla-teha.
a
Arvamus veltsi kommentaarile/ 12. veebruar 2014, 11:10
Arvan, et taoline pessimistlik kommentaar on matslik. On loodud enda jaoks mingid luulud ja statistika. Ka riigi töötajad on maksnud maksusid, seda ka ei tea? Arvustate pensionäride töötamist? Kas olete marsilt pärit, et ei saa aru, et pensionärid on oma töö teinud. Pole mõtet halada, et kui jõuate pensioniikka, siis viimaks ei saagi penisoni. No 150 eurot ehk ikka saate, küllap elate ära?
t
tõega näkku/ 12. veebruar 2014, 11:09
Ja tulebki Eestis rahvastiku verevahetus.Sündivus kehv ja needki ilmale tulijad lähevad, Maksumaksjate hulga pidev kahanemine ja eeldatav pensionäride väljaränne , mis alles võtab hoogu- määrab meie riigi tuleviku.Oli kord Eesti. Tahtmatult kumab kõrvus ühe endise KGB-se ütlus, et saite mida tahtsite kuid see iseseisvus läheb teilt käest viisil, millest te aimatagi ei oska.See ralli juba kestab tänu suurtele ja väikestele Simmidele meie ühiskonnas.
m
Mari/ 12. veebruar 2014, 10:36
Aga mis on selle olukorra põhjustanud?
Aga vaadakem lähemalt meie valitsuse finant-s ja majanduspoliitikat .
. Kuhu suunatkse maksumaksja raha?
1.Sajad miljonid eurod MAKSUMAKSJA RAHA , ilma mingi sisulise põhjenduseta, rääkimata avaliku diskusioonist sumatakse perspektiivitutesse sajandivanuse tehnoloogiale ülesehitatud ja oma eos surnud sündinud ulmeprojekti Utah.i kõnnumaale. Sest vett on seal vähe ja selle kasutamiseks LUBA EI OLE EGA EI TULE. Ja samas teatakse, et sinna läheb veel veel sadu miljoneid!? Ja sellise afääri rahastajat nimetab hr. Helme veel euroopa parimaks rahandusministriks. See on raha mis oleks pidanud kasutatama oma riigi TEADUSE, hariduse arendamiseks ja OMA RAHVA teenimiseks. Võib olla meil siis juba oleks tehnoloogia mis vett ei nõua.
2. AUKLIK SEADUSANDLUS mis võimaldab ohutut maksudest kõrvale hoidmist ja raha takistamatut väljavoolu riigist. Siin on väga suur kasutamata potentsiaal riigi kõhna rahakoti täitmiseks.
3. Raha matmine eesti riigi seisukohalt mõttetult suurtesse projektidesse ehk ASFALTI, mille edasine korrashoiu KULUD HAKKAVAD PEAGI KASVAMA ÜLE PEA. Peaasi , et mitte inimestesse. Oma riigi inimesed EI OLE PRIORITEERT. Ja eks inimesed on sellest aru saanud. Inimesed on KAOTANUD USU OMA RIIKI. Lapse kasvatamiseks 19 eurot. Maaelu väljasuretamine. Noored ei näe muud võimalust kui otsida omale elamisvõimalusi mujalt.
Noorte ja ettevõtlike inimeste jätkuv väljaranne ei ole ohuks mitte üksi tulevastele pensionäridele , vaid ka eesti kui riigi olemasolule.
Nii et hr. Helme meie ühiskonna arengu pidur ei ole mitte vanem generatsioon. Vaid võimu kivistumine . Kala mädaneb peast. Eesti võimuladvik vajab korralikku tuulutamist.
m
Mari/ 12. veebruar 2014, 10:36
Aga mis on selle olukorra põhjustanud?
Aga vaadakem lähemalt meie valitsuse finant-s ja majanduspoliitikat .
. Kuhu suunatkse maksumaksja raha?
1.Sajad miljonid eurod MAKSUMAKSJA RAHA , ilma mingi sisulise põhjenduseta, rääkimata avaliku diskusioonist sumatakse perspektiivitutesse sajandivanuse tehnoloogiale ülesehitatud ja oma eos surnud sündinud ulmeprojekti Utah.i kõnnumaale. Sest vett on seal vähe ja selle kasutamiseks LUBA EI OLE EGA EI TULE. Ja samas teatakse, et sinna läheb veel veel sadu miljoneid!? Ja sellise afääri rahastajat nimetab hr. Helme veel euroopa parimaks rahandusministriks. See on raha mis oleks pidanud kasutatama oma riigi TEADUSE, hariduse arendamiseks ja OMA RAHVA teenimiseks. Võib olla meil siis juba oleks tehnoloogia mis vett ei nõua.
2. AUKLIK SEADUSANDLUS mis võimaldab ohutut maksudest kõrvale hoidmist ja raha takistamatut väljavoolu riigist. Siin on väga suur kasutamata potentsiaal riigi kõhna rahakoti täitmiseks.
3. Raha matmine eesti riigi seisukohalt mõttetult suurtesse projektidesse ehk ASFALTI, mille edasine korrashoiu KULUD HAKKAVAD PEAGI KASVAMA ÜLE PEA. Peaasi , et mitte inimestesse. Oma riigi inimesed EI OLE PRIORITEERT. Ja eks inimesed on sellest aru saanud. Inimesed on KAOTANUD USU OMA RIIKI. Lapse kasvatamiseks 19 eurot. Maaelu väljasuretamine. Noored ei näe muud võimalust kui otsida omale elamisvõimalusi mujalt.
Noorte ja ettevõtlike inimeste jätkuv väljaranne ei ole ohuks mitte üksi tulevastele pensionäridele , vaid ka eesti kui riigi olemasolule.
Nii et hr. Helme meie ühiskonna arengu pidur ei ole mitte vanem generatsioon. Vaid võimu kivistumine . Kala mädaneb peast. Eesti võimuladvik vajab korralikku tuulutamist.

m
maali/ 12. veebruar 2014, 08:43
mis vaesest riigist me räägime- lugege üle kelle peresid toidetakse maksumaksja rahast. Kui oleme vaesed, miks siis on riigikogulaste palgad nii prisked ja miks meil on nii palju sooduspensionäre. Miks me saadame nii palju oma mehi võõrastesse riikidesse sõdima selle asemel, et lasta neil eestis tööd teha, miks me ei mõtle eesti riigi inimestele vaid rohkem võõrastele. Eks saate siis seda mida külvate. Peale selle ei ole veel kätte jõudnud see aeg millal saadakse 63 pensionile.
l
lootusetu / 12. veebruar 2014, 08:42
ma ei saand ka midagi aru. penskar kui on haige ei reisi enam kuskile. hooldushaiglasse ei saa sest raha ei jatku, lastel ka raha pole aga inimene ise enam hakkama ei saa ja vajab igapaevast abi. üks pidev vaesuses ägamine. sellinetunne, et kui oled 50 ja peale ja kuitervisega midagi nihu, siis kõige lihtsam on endal lihtsam nöör kaela tõmmata, et ei peaks ise kannatama ega su lapsed. huvitav kui palju neid penskareid on ja millise raha eest nad ikkagi reisivad. ümberringi vaadates on vaid sentelugevad vanurid, kellel pole hambaidki. isegi noorte inimeste hambad on sellised et oioioi. misraha neil on, tahaks ka.
o
Otu/ 12. veebruar 2014, 07:26
Tüüpiline poliit Helme jutt : tule eile meile ja võta homne ajaleht kaasa. Ehk : mulin on aga sõnumit pole. No miks selliste poolt siis hääletada ! Saime teada et onu on 65 aastat vana. No tore on, aga jätku enda teada.
t
to pole probleemi/ 12. veebruar 2014, 06:43
Katsu siis ka nii majandada, et võiksid alampalga saajana minna Taisse puhkama, milleks kadetseda.
p
pole probleemi/ 12. veebruar 2014, 00:40
Pensionärid elavad väga hästi.Üks tuttav pensionär ostis 3k tuusiku ja puhkab praegu Tais.Elatab ennast ise.Ja üldse egiptus ja Türgi kubiseb eesti penskaritest.
l
lilli/ 11. veebruar 2014, 22:46
siis polegi valitsusel millelegi muule mõelda kui pensionäride soolikatele.
e
ehhee/ 11. veebruar 2014, 22:12
Neist pensionäre, kes Reformierakonna poolt hääletavad ja pärast valimisi jälle sama erakonda kiruvad jne, jätkub!
k
kuldne miljard/ 11. veebruar 2014, 21:58
Maailma eliit inimkonnast.
http://communitarian.ru/publikacii/novyy_mirovoy_poryadok_plany/shokiruyuschie_citaty_mirovoy_elity_...
Kõigele vaatamata on Eestis umbes 400 000 inimest üleliia, sest neid asendavad masinad, kõrgtehnoloogiad ja töötajate efektiivsem töö.
Nn kuldes miljardi idee pooldajate arvates oleks aga USA elanike arv 100 milj, Venemaa 50 milj, Eesti 200 tuh. jne.

p
pensionär/ 11. veebruar 2014, 21:58
no on mis on, aga alla 300 pensioniga ei ela ära, see on põrgu piin
s
Sotsis ei olegi?/ 11. veebruar 2014, 21:53
Jakunin külla ei kutsund ja jopet ei kinkinud?
x
xxx/ 11. veebruar 2014, 21:51
Ei ole vaja niipalju teisi riike abistada,vaid vaadata kuidas oma rahvas hakkama saab!
Eutanaasia tuleb ka lubada-siis saab paljudest vanadest ja invaliididest lahti!
t
Tobedus.../ 11. veebruar 2014, 20:03
...halin, raha ei ole, raha ei jätku... Kõik praegused ja tulevased pensionärid on tööeas maksude näol riiki toitnud ja see peaks tagama normaalse vanaduse kõigile ka järgneva põlvkonna poolt, kui võimul olevad parteid ja valitsus raha tuulde ei loobiks või suisa ainult oma taskute eest ei hoolitseks ja noored sellepärast riigist jalga ei pea laskma. Kui jätkub raha lollide otsuste tegemiseks ( ka raha kantimiseks), siis peab jätkuma vanadele ja lastele! Ei kao see raha kuskile, kui seda targalt jagada....
d
Demograaf/ 11. veebruar 2014, 19:17
Aga mille üle kurdate - Teie põlvkond ju juurutas normi, et peresse sünnib üks, äärmisel juhul kaks last. Teie ajal algas massiline perede lagunemine, oma lastest ja alimentidest kõrvalehoidmine oli auasi, paljulapselisust hakati vaimupuudeks pidama. Ja meie Teie sõnakuulelike lastena järgime oma vanemate eeskuju. Ilmselt oli see Teie põlvkonna kurikaval plaan et diktaatoriteks saada. Ärge siis pidage midagi väljarändamise plaane vaid nautige oma saavutatut siinmail.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee