Krimi

Väikese koera tapnud bullterjeri perenaine loobus koerast (113)

LISA KOMMENTAAR

Kris 31. märts 2014 15:27
no kurat te soetate endale koeri kelle konditsioonidest ja arusaamistest terve maailm täis on. bullterjer ongi mõrtuskaks aretatud tõug, mitte ainult peremehe treenitud. harv juhus, kus bullterjer väiksemat koera ei ründa. minge uurige nende arutsmaa kohta, miks neid seal PitBullideks üldse kutsutakse ja siis mõelge ikka tagajärgedele ka. Eesti pitbull veits teine asi, meil see isegi omaette tõug, kuid bullterjerid on puurikakluste koerteks treenitud ja aretatud koerad, sp ka nimi Pit-auk/kaevik Bull-pull. mingi äbarik ei suuda muidugi enda koera lõa otsas hoida. ostke bulldog, mitte pitbull.
e.k. 20. märts 2014 15:24
Tere, Kas keegi oskab Öelda kust seda kutsut leida, tavaliselt on sellised juhtumid ikka koera omaniku möödalaskmised, kahjuks.
Tere, lugupeetud kommenteeriad, 19. märts 2014 23:29
kas keegi oskab öelda kus see nn bullterjer hetkel asub?
Lugupidamisega,
E.K.
Nii kahju :( 18. veebruar 2014 11:58
Tohutult kahju on koertest keda omanik ei oska kasvatada, lastes oma lemmiku käitumise käest ja muuta ta ohtlikuks teistele.
Kurb on nendest kes kaotasid oma lemmiku tolle rünnaku jäerel. Paraku arvan et seda bullterjerit ei anna enam sotsialiseerida nagu loodetakse kuna tema närvikava on tõenäoliselt tuksis, ning peab vastu võtma ainuõige otsuse ja saatma koerakese parematele jahimaadele...
Helin 14. veebruar 2014 16:24
Kas Hoiupaik informeerib uut omanikku koera minevikust? Muidu tundub ju nunnu koer, aga õõvastav, mis juhtus. Ja Hoiupaiga inimesed jalutavad koeraga ka ilma suukorvita. Suukorv peaks olema sama enesestmõistetav nagu jalutusrihmgi
üldse 14. veebruar 2014 16:10
ültse ültse ültse kuule fckf ausalt
No mis seal ikka 14. veebruar 2014 14:40
MIDA??!! 13. veebruar 2014 22:54
No kui see bullterjer on nii kuri siis miks temaga ültse tihedas linna liikluses jalutada? Selle bullterjeri omanikule tuleks rahaline karistus teha. No lihtsalt apsurd!!!! Ma ei lähe enam niipea Kristiine kanti ja eriti koos oma koeraga. Kes teab mis see peni veel teeb. Hea, et ta varjupaika viidi!

Väikekoera omanik 13. veebruar 2014 10:30
Osad (suurte ja ka potentsiaalselt ohtlike) koerte omanikud pööravad oma kommentaarides jutu ikka sinna, et "Ka väike koer võib kuri olla ja keelame kajakadki ära", samas, kui juba mitmes juhtum kajastab otse vastupidist - lahti pääsenud (või suisa lahtine) suur (või potentsiaalselt ohtlik) koer pures surnuks väikese koera, (kes oli rihma otsas jalutama viidud). Siis järgneb pikk tiraad kommentaare, kui nunnud koerad on ikka bullterjerid, saksa lambakoerad, rottweilerid jne.- mängivad lastega jne., jne. Ja hoolimata sellest, et statistika kõneleb teist keelt, ei saa ohtlike koerte omanikud reeglina aru, et nende koerad ohtu kujutavad. Ja isegi, kui rünne on toimunud, järgnevad umbes sellised kommentaarid, et "Ju siis väike (ja otse loomulikult loll ja koolitamata) koer ajas selle ründaja närvi ja mis ma siis enam teha sain, kui nii oli, ega ma ei jõua ju teda kinni hoida. Ning üldiselt paras väikesele koerale, ongi üks debiilik maailmas vähem." Kui ei jõua kinni hoida, siis pole vaja omada sellist looma. Ka loomakaitsjad ja koerte psühholoog ajavad sama juttu - "Koer ümberkavatamisele viia ja probleem on kahe kõrva vahel". Aga süütud inimesed kannatavad, kui mitte rünnete, siis pideva hirmu all kindlasti. (Seepeale aga tembeldatakse viimased hulludeks, sest ohtlike koerte omanikele peab ikka jääma viimane sõna). Tänaseski "Postimehes" oli surmakuulutuste kõrval pilt kadumaläinud bullterjerist, all omaniku telefoni number. Kas antud koer on ka nunnu ja hea? Kas mina, kes ma lähen kodust välja oma väikese koeraga jalutama, pean tundma end kindlalt, lugenuna enne väljumist seda kuulutust? Võib-olla peaksin pöörduma koerapsühholoogi poole, et kadunud turvatunnet tagasi saada?
jobu.. 13. veebruar 2014 09:50
Ja huvitav on see et see ohmu terjeriomanik pääseb siis vist karistusest või? Mina annaks ta oma koera surmas süüdlasena küll kohtu alla kui ta veel ka koera inimeste kallale ässitas....
suurema koera omanik 13. veebruar 2014 00:23
Bullterjer on koer kes vajab kasvatamist ja ära keelamine ei ole küll lahendus. Mul endal on saksa lambakoer ja kohas kus ma elan (väike koht) on paar bullterjerit ja üks stratford. Nendega ei ole kunagi olnud mingeid probleeme ei teistel omanikel ega kellelgi. Küll on aga tihti probleeme väikeste koertega, kuna nad on nii "ohutud", siis miks vaevuda nende rihma panemisega. Enamus küll klähvivad ainult ja enamasti saan hoopis mina sõimata kuidas ma julgen siin oma tigeda koeraga jalutada. Minu koer enamasti ei tee väga teistest koertest välja ja on alati rihmaotsas. Ühekorra on ta tigedaks saanud. Üks väike ronis talle kõhu alla ja näksas õrnast kohast. Selle peale vihastaks vist igaüks. Lugedes siin teisi kommentaare, jääb mulje et mida suurem koer seda tigedam. Kuid enamasti on just suuremad koerad minu kogemuste järgi sõbralikumad nii inimeste kui teiste koerte vastu. Kuna koer on suurem ja jõulisem, siis on teda kasvatatud ja sotsialiseeritud. Väikeste puhul seda enamasti ei vaevuta tegema ning paljusid väikseid vaevab ka nn Napoleoni kompleks. Ehk tuleks siis ka kajakad ära keelata, kuna on olnud ju ka probleeme kus kajakas on rünnanud väikseid koeri.
a 13. veebruar 2014 00:08
hirmus kui nii juhtub. selles on koeraomanikud ainult süüdi asi pole üldse koera tõus meie majas elab segavereline hundikoer mitmeid kordi on oleme suutnud oma väikse taksi ära haarata koera lõugade vahelt siiani on õnneks läinud.omanikud lihtsalt lasevad koera lahti kui näevad et ei suuda hoida ja vahivad pole suukorvi ega midagi .selle asemel saad veel sina sõimata mingi 12a nolgi käest olgu veel öeldud et tegu joodiku perega mis seal oodata ongi.
Jasper 12. veebruar 2014 23:14
Kui asi oli nii nagu pealtnägija Kodanik siin viimati kirjutas, siis õige lahendus on bull magama panna (veremaitse suus) ja lisaks õiglane on peranisele karistuseks tingimisi vangi koera uuesti kallale laskmise eest (meelega tehtud) + korralik trahv ja hüvitis moraalse kahju tekitamise eest. Pehmolahendused ei ole tegelt lahendused.
huvitav 12. veebruar 2014 21:59
Jätke / 18:30, 12. veebr 2014
Mis eesmärkiga sul üldse on vaja murdjaks aretatud koera?
Kodanik 12. veebruar 2014 19:13
Õnnestus kohutavat sündmust kahjuks pealtnäha. Kui politsei ja muu kamraad kohal, oli polnud bullterjer üldsegi mitte kurja olekuga, vaid perenaine oli see, kes karjus ja püüdis veel ennast õigustada. Lõpuks kui naine nõusse saadi, et see hulluke tuleb loomakaitsel siiski ära lasta viia, viis ta koera omal käel autoni. Ja siis lasi ta meelega lahti. Mitte lingu otsast loomakaitse töötaja ei teinud seda. Alguses oli koer segaduses ümber toimuvast, aga kui nägi ohvreid, tuli endalgi hirm naha vahele. See pilk, mis koera tabas, ja kuidas ta ohvrite poole jooksma hakkas, oli õudne. Naine veel hoidis oma kaotatud loomakest teki sees, aga see karjatus, kui nad koera nägid uuesti neid ründama tulemas, oli päris räige. Õnneks said nad majja sisse. Kuid pean ka mainima, et kindlasti oli süüdi koeraomanik vale kasvatusega. Kuid koera, kes on vere maitse suhu saanud, peaks tõesti magama panema. Pole uusi ohvreid vaja.
kaits 12. veebruar 2014 19:07
Rahvas rahunege maha teil omal on ka jooksu aeg,
räägi endast ja enda nimel 6. jaanuar 2020 12:13

Jätke 12. veebruar 2014 18:30
Mul endal on bullterjer juba kutsikast peale ta on väga sõbralik , paljud räägivad kui kole ja murdja koer see on aga tegelt pole, peab lihtsalt õigel ajal koerte kooli minema , minu oma on nüüd juba 4 aastane , ja väga sõbralik ja mänguhimuline , kas te peate natukenegi teisuguse koera kohta halbu komendaare kirjutama ??
tipsi 12. veebruar 2014 17:25
sellel mutil on vist koeraga koertekoolis käimata..mulle tundub...
Hoiupaik 12. veebruar 2014 16:57
Tegutseb vastutustundetult! Seda koera ei tohi anda edasi! Kas Teie Hoiupaigast vastutate? Last rünnanud, teise koera tapnud- see tõug on kahjuks selline, et vere maitse korra suus, tahab ta lisa. Ettearvamatu ja tapja kahjuks. Ning selge oht. Koerale endale parem koerte taevas, kui halbade inimeste põrgus. Koer pole süüdi, inimene on, kuid sellises vanuses seda tõugu koera ümber ei kasvata. Koer on liikuv oht, ning vastutustunne puudub inimesel, kes pakub seda koera edasi.
Ja hetkel 12. veebruar 2014 16:50
Reklaamib Hoiupaik seda koera ja otsib uut omanikku. Lõpetage palun asi ära, see koer ei tohi uut omaniku saada, koera vanus on 6.a. ja kui on juba kasvatatud viltu, kahjuks tõsiasi, enam korralikku koera ei saa. Hoiupaigast aga pakutakse juba koera? Miks nii toimitakse ja kes vastutab? Koer pole süüdi, eelmine omanik on küll, kuid saage aru, koer on ohtlik ja vanus on poole oma elust elatud, teda ei muuda ja iga tapmisega lõppev saak vaid innustab seda tõugu uuele "tapatööle". Ehk tunneks koera tõugu. Vastutusele peaks võtma sellised isikud seal Hoiupaigas, kes julgevad väita, et elusloomal peab olema võimalus, jah, peab, kuid sellises vanuses tapjakoera ei kasvata ümber- fakt! Kurb, kuid koer tuleb lõpetada. Jah, see on õige, omanik on süüdi, mitte koer. Kuid koera enam ei saa muuta, hakake aru saama!
Kommentaator 12. veebruar 2014 15:59
Kaua aega neid koeri ei peetudki koduloomadeks vaid need olid võitluskoerad idamaades, mingi aja pärast hakati neid ka kodustama aga neil siiski vanad instinktid alles ja selle koera tõuga olen lugenud ja kuulnud kõige rohkem probleeme. Täielik murdja ja agresiivsus..
Koer pole süüdi 12. veebruar 2014 15:06
Siin on pilt klaar - sotsialiseeruma tuleb õpetada siin OMANIK ja selliselt LOOMA OMAMISE ÕIGUS igaveseks ära võtta!
suukorv pähe 12. veebruar 2014 14:45
Üldkasutatavad kohad ei ole oma koera käitumise ja oma oskuste demonstreerimise koht
Hea kui kõik on OK, aga tihti ei ole OK, ja kannataja on ründamise ohver, vigastada saanu jaoks pole vahet, kes on süüdi - kas koer või tema omanik, haavad jäävad allas ja halvemal juhul mulla alla minek
Koeraomanik 12. veebruar 2014 14:16
Statistiliselt on kõige enam inimesed hammustada saanud takside ja puudlite käest. Pole vahet kas koer on suur või väike, kui inimesel pole aega, tahtmist, oskust, jne koeraga algusest peale tegeleda, võtku endale parem mängukoer. Küllalt näinud neid "armsaid" koerakesi, kes on omanikule pähe istunud ja teisi tänaval liikujaid terroriseerivad oma klähvimise ja hammaste laksutamisega. Minu koerad on ellkõige langenud nö eesti hundikoerte, takside, pisikeste segavereliste ja üllatus-üllatus labradoride ohvriks. Samas on nad edukalt mänginud koos võõraste "murdjatõugu" koertega.
Ise olen hädas olnud chihuahuadega, kelle perenaised peavad armsaks seda kui nende koerad jalakäiate vahel kisades ringi siiberdavad ja neid kannast näksata üritavad ning kelle omanikud siis rõõmust kilkavad- et oi, vaata kui julge ta on.
Sama lugu on lahtiselt laperdavate või siis pika nööri otsas liikuvate koertega, kes tulevad minu rihmas koera nina ette kargama ja klähvima. ja kui julged koeraomaniku korrale kutsuda, saad sõimata et oma koeral suukorvi peas pole aga selle peale nad ei tule, et tegelikult võiks oma koera kasvatada või siis korralikult rihmas hoida.

tapariist 12. veebruar 2014 13:31
mei ei ole lubatud relva kasutamine eseme kujul, aga on lubatud relva kasutamine looma kujul
dexter 12. veebruar 2014 12:50
Omanik peab tagama järelvalve oma kasvult või käitumise poolest ohtliku koera üle ning sellisel koeral peab olema avalikus kohas viibimisel suukorv peas.ja asi pole koeras,asi on inimeses,kes ei suuda koera öieti kasvatada ja näidata kes on peremees.inimesed vöiks aru saada,et tegu pole mingi hapra pitsuga vaid väga jöulise ja tugeva koeraga.tapjakoeratõugude pidamine keelustada,aga selliseid koeri on palju siis peaks köik ära keelama näiteks ,doberman,rotveiler,kaukaaslane nemad vöivad samuti möne happra pitsu maha murda vöi inimesele kallale minna.
Kertu 12. veebruar 2014 12:32
Selle loo põhjal ütlen ma, et koer ei ole süüdi!
Kuna ise olen Bullterrieritega pea igapäevaselt koos, kuna peres on bullikate kasvatus ja ise olen omanud Ameerika Staffordshire Terrierit, siis ma julgen ilusti öelda, et koera ei saa süüdistada, kui omanik ei oska/suuda sellist tõugu koera õigesti kasvatada siis no halloo, milleks sa võtad sellise tõu endale, kui teada, et see ei ole kerge tõug.
Võtku Labrador või Spanjel kellega selliseid probleeme ei tule.
Bullterier, Amstaff, Pitbull, Staff ja muud bulltüüpi tòugu koerad vajavad ikka natuke rangemat ja kindlamat kasvatust kui niisama paitamist ja diivanil lebotamist.
Kui ei suuuda tõesti õpetada koera siis kui sa oled teadlik oma koera sellisest käitumisest, eriti kui see lli juba mitmes kord siis ole hea ja käi suukorviga ja normaalse rihmaga väljas ja soovituslikult hoidu teistest koertest, mine eemale korraks siis.
Ja see, et koer on hoiupaigas praegu ja tema saatus on kahevahel siis, ma ei oska midagi öelda, see on nõme lihtsalt.
Sellest koerast ei saa asja juhul, kui ei tule inimene kes teeb sellest koerast koera. Magama panek ei ole mingi lahendus, ku ei oska koera kasvatada siis ära võta. Kui see koer magama pannakse siis mida sellega saavutatakse? Tuleb uus bullikas ja teeb sama asja äkki, kuhu me selle magama panemisega siis jõuame? Mitte kuhugile.
Niiet kallid iniesed, kui on soov tõesti võtta sellist tõugu koer siis palun arvestage selle tõu omaduste ja iseloomuga. See ei ole nalja tegemise koer.
... 12. veebruar 2014 12:21
Loen neid kommentaare ja imestan ausõna, see et tuleb kusagilt linnast välja üks bullterjer on nüüd äkki see tõug nii s**t et ei jõua ära kiruda. Kui pole ise selle tõuga kokku puutunud siis ei tasu siin tühje sõnu loopida. Ja inimesed õppige vahet tegema pitbullterjeril ja bullterjeril, keegi siin on postitanud mingi lingi dailymail lehelt, ja see on hoopis teine tõug. Ja selleks et koeral ikka vere maitse suus oleks, on see peremees ikka ise sellega vaevanäinud, ükski koer ei ole loomult lihtsalt kuri, nad ikka aetakse kurjaks.
mauno 12. veebruar 2014 12:07
Enamasti hauguvad ja provotseerivad väikesed aretatud krantsid ise, aga eks oleneb ikka kuidas iga inimene hoolib ja kasvatab enda koera.
Koeraomanik 12. veebruar 2014 11:42
Mulle tundub,et need inimesed, kes on tihti bullterjeri omanikud ei anna aru, missuguse tõu nad on endale võtnud. Nendele on ta nii "nunnu", kuid selle nunnu taga varitseb õudne oht.
kui 12. veebruar 2014 10:39
Kui kuri v6ib yks inimene olla kui laseb tapjast koera meelega lahti, et see ryndaks inimesi? See inimene on ikka t6siselt kurjust t2is ja eks koergi oli sellep2rast selliseks kasvanud. Sellise peaks panema reaalselt kinni istuma, kuid meil seda nagunii ei tehta. Aga asja v6iks ju t6lgendada kui tahtlikku tapmiskatset. Ei kujuta ette, mis oleks saanud kui koer oleks inimest rynnata saanud, arvan et ta oleks selle inimese tapnud.
Kass 12. veebruar 2014 10:07
Kurb. Ka sellest koerast pole võimalik enam kuidagi asja saada, sest psühhika on juba kutsikana täiesti rikutud. Pean siinkohal lisama, et pole siiani kohanud ühtegi rahumeelset bullterjerit. Kõik nad kipuvad olema agressiivsed. Enamik omanikke jalutab nendega vaid hilisõhtul, sest siis liigub rahvast ja teisi koeri vähem.
Olen ise väikese koera omanik ja paraku jalutan ringi nagu kauboi- saapasääres suur pussnuga ja taskus pipragaas...

kt 12. veebruar 2014 09:47
Meie kodu lähedal elab ka üks vanapaar, kellel on isane bullterjer. See koer on küll hästi energiline, aga väga sõbralik ja stabiilse käitumisega, kuulekas ja tore koer. Vanapaar on õpetanud, et kui tänavat mööda tuleb teisi koeri või lapsi, lamab koer ja ootab, kuni koerad-lapsed mööda on kõndinud - eesmärgiks see, et ei tekiks asjatuid ehmatusi. Ehk siis - see tõug iseenesest vajab lihtsalt head kasvatust ja terve närvisüsteemiga peremeest.
Kardan, et artiklis mainitud koera puhul on tegemist ränkade kasvatusvigadega. Meie naabritel oli kunagi väga heade tõuomadustega, kuid kutsikapõlves raske haiguse üle elanud ja seetõttu närviprobleemidega dobermann, kes jooksis vabalt ringi ja oli ümbruskonna inimeste ja eriti laste hirm. Lõpuks, pärast mitmeid rünnakuid lastele, anti ta ühele mehele, kes oli nii tugeva karakteriga (kusjuures ei kasutanud üldse füüsilist karistamist), et koer oli mõne aja pärast tähelepanelik, kuulekas, allus imehästi dressuurile ja elas pika ning eduka elu.
Tean ka inimesi, kes on agressiivse koera puhul saanud abi kastreerimisest ja hilisemast sotsialiseerimisest. Usun, et ka selle koera puhul oleks kohe vaja sama protseduur teha - ehk saab mõni tugevama iseloomuga inimene koeraga veel hakkamagi.
kaits 12. veebruar 2014 08:19
Andke see koer mulle,maal ruumi küll,ärge tapke ära
to:20:07 12. veebruar 2014 08:10
Mis ma nüüd valesti ütlesin?Igasugused sitavaresed ei tohi omale koera võtta!Kui koer saab tänaval rihmast lahti on see koeraomaniku mure.Bullterjeril on kael suht jäme ja kui rihm on kehvalt pandud või perenaine,peremees nõrk on jama käes.
Pole kuulnud,et naistel tillid oleks?Lambaga võrdlus täitsa sobib sulle!
kle 12. veebruar 2014 08:04
Rõveda välimusega koer.... Kuidas selline üldse kellelegi meeldida saab.....
Edgar 12. veebruar 2014 08:00
Sooviksin teada mis tehti selle bitchist omanikuga?
12. veebruar 2014 06:49
rõve elukas,ilge välimusega lisaks veel
oh 12. veebruar 2014 00:55
bulterjeri saab pidada väga hästi ainutlt pea ikka eeskirju silmas ja pane suukorv pähe.Eestis on see viga,et paljud arvavad,et koerA PIDAMIST EI PEA HARJUTAMA,ÕPPIMA JA VASTUTAMA.
KOER ON VÄGA TÕHUS RELV JA EESTI KRIMINOGEENSES OLUKORRAS VÄLTIMATU PEA AEGU.
AGA ILMA SUUKORVITA RELV ON NAGU LAETUD AUTOMAAT ILMA KAITSERIIVITA.
ah aa näiteks bullmastiff võtab hundikoera maha isegi suukorviga.
oh 12. veebruar 2014 00:55
bulterjeri saab pidada väga hästi ainutlt pea ikka eeskirju silmas ja pane suukorv pähe.Eestis on see viga,et paljud arvavad,et koerA PIDAMIST EI PEA HARJUTAMA,ÕPPIMA JA VASTUTAMA.
KOER ON VÄGA TÕHUS RELV JA EESTI KRIMINOGEENSES OLUKORRAS VÄLTIMATU PEA AEGU.
AGA ILMA SUUKORVITA RELV ON NAGU LAETUD AUTOMAAT ILMA KAITSERIIVITA.
ah aa näiteks bullmastiff võtab hundikoera maha isegi suukorviga.

12. veebruar 2014 00:34
Omanikule tuleb määrata kriminaalkaristus, see ei ole normaalne, et korduvalt rünnanud koer jookseb lahtiselt!!!
arvaja 12. veebruar 2014 00:06
selle koera on võtnud,kas M- pikenduseks ,moe pärast,ebapädevad-iseteadjad armastajad või on ebaterved pesakonnad aretatud,kus esivanematel on juba närvisüsteem paigast ära.Juhtumeid on kõigi koertega-loom on loom! Väärastunud inimesi ja nende koeri on selle tõul kõige rohkem! IGAL POOL.
... 12. veebruar 2014 00:04
Selle koera omanik tuleks magama panna, ravile saata !!!!!!!
Miks on inimestel keorad, kui nad ei oska ega suuda neid kasvatada ?????????????????????
PALUN VABANDUST 12. veebruar 2014 00:02
kes nüüd haiget saavad, ärge ülekohut minu peale mõistma hakake, aga see Pitsu tuleks küll nukataga vagaseks teha !
Jane 11. veebruar 2014 23:46
Minul tekib alati selliseid uudiseid lugedes küsimus, miks bull-tüüpi koertega juhtunud negatiivsed juhtumid jõuavad kohe uudistesse ja leiavad alati nii koledat vastukaja aga kui last hammustab kodus retriiver või väike sülekoer siis sellest ei räägi mitte keegi, ammugi mitte arvamus sellest koerast muutu kellegi silmas halvemaks. Miks märgatakse teatud tõugude puhul ainult positiivset ja rõhutatakse seda ja miks teatud tõugude puhul märgatakse ainult negatiivset ning süvendatakse ka teistele inimestele???
vanaema 11. veebruar 2014 23:16
Minu poja pere on ka Viljandi lähistel üle elanud sellise kohutava õnnetuse,kus bullterjer sööstis oma aiast üle platsi-tänava kallale mini puudlile,kes pandi magama,sest tal polnud ühtegi tervet organit-kõik oli läbi järatud. See kõik juhtus õhtul hilja õues pissil käies. Loomake seisis terve öö jalgadel ja oigas.Seal kandis on kolmel majapidamisel see kiskja.Ükskord küllaminnes nägime,kuidas teine elukas ajas naabrimaja lapsi taga,lapsed röökisid hüsteeriliselt hirmust,aga pääsesid tuppa,koeraomanik jooksis ka kuskilt lõpuks.Kolmas juhtum oli vana-aasta õhtul, kus bullterjer sööstis ühe maja juures lastavate ragettide kallale.Vald ei võtnud ka midagi ette,et tagada laste turvalisus uues elamurajoonis.Politsei tegi oma töö ja lapsed oma...
Danmark 11. veebruar 2014 23:07
s of July 1, 2010, breeding, selling and importing of the following breeds is banned: American Pit Bull Terrier, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier, American Bulldog, Central Asian Shepherd Dog, Boerboel, Dogo Argentino, Kangal, Caucasian Shepherd Dog, Tornjak, Sarplaninac, Fila Brasileiro, South Russian Shepherd Dog and crossbreeds thereof. Currently existing dogs must be muzzled and leashed at all times in public. Same restrictions against mutts if the owner cannot prove that his/her dog is not a crossbreed
Noor koeratu 11. veebruar 2014 23:05
No kuulge, kui keskmine eestlane ei jaksa oma koera tagant koristadagi, siis veel vähem on ta suureline kasvatama sotsiaalset ja sõnakuulelikku koera, see on ju töö, mis nõuab vaeva ja pühendumust. Loomad on vastutus, mitte lõbu ja diivanikaunistus. Kahjuks on aga valdav, et koer (ja ka kass) võetakse lähtudes emotsioonidest, mitte kaalutletud otsusest. Üldiselt on Eesti inimesed koerte käitumise ja vajaduste kohapealt üsna harimatud. Koera peetakse veel endiselt pelgalt majavalvuriks, kes ei vajagi muud peale toidu ja kuudi või linnakoera puhul kolme 10-15 minutit kestvat ümber maja jalutamist, sellise arusaamaga aga ''kasvatakse'' massiliselt ''halbu'' koeri. Koeri, kes hauguvad, sest neil on igav ja üksildane, ründavad teisi koeri, sest võõrad on sissetungijad või muudmoodi konkurendid jne. Kõik algab inimesest - koeraomanikust.

norway 11. veebruar 2014 23:05
he following breeds are forbidden to give, sell, breed or import, including those in embryonic form, but dogs bred before the law came into effect are legal to possess:
Pit Bull Terrier
American Staffordshire Terrier
Fila Brasileiro
Tosa Inu (incorrectly listed as "Toso")
Dogo Argentino
Czechoslovakian Wolfdog and any wolf hybrid
11. veebruar 2014 23:04
The restriction affects the Staffordshire Bull Terrier, Rottweiler, American Staffordshire Terrier, Fila Brasileiro, Dogo Argentino, Tosa Inu and Pit Bull
11. veebruar 2014 23:03
A royal decree restricts several breeds, including the American Pit Bull Terrier, American Staffordshire Terrier, Argentine Dogo, Bull Terrier and Staffordshire Bull Terrier
11. veebruar 2014 23:02
The importation of the Dogo Argentino, Fila Brasileiro, Japanese tosa, American pit bull terrier or pit bull terrier, and Perro de Presa Canario or Presa Canario into Australia is absolutely prohibited
Mx35 11. veebruar 2014 23:02
Kus on MUPO et iga agresiivset laadi koeraomanikku trahvida ja KOHESELT paigaldada koerale suukorv.. Kui seda koeraomanikul pole seda kaasas siis mupo töötajad müüvad seda 3X hinnaga... Koeraomanikud.. Iga koer kes on kõrgem kui taks on ohtlik ja peab AVALIKUS KOHAS kandma suukorvi.. Oma aias jooksku see koer kas või surnud jänes suus.. aga avalikus kohas ilma suukorvita mitte.. nii nagu liikluses.. ilma lubadeta sõita ei tohi.. Kas on keeruline..? Nii et rotikatele, bullterjeritele, hundikoertele.. "sandaalid"pähe.. SELGE !!!
Inimene 11. veebruar 2014 22:41
Mitmes riigis on sellised murdjad-koerad üldse keelatud, meil peaks ka nii olema. See et mutt ülbe oli, on sellest, et meie riigis tunduvad inimõigused tihtipeale loomade õigustele alla jäävat. Väga suur hulk, eriti koeomanikud, käituvad nii nagu tema ja koera ümbruses ei ole midagi ega kedagi peale kõntsa. Need nn loomakaitseseadused ja karistused tuleks ammu Riigikogu poolt üle vaadata. Ma ei ole mingi loomavihkaja, aga piirid on ikka kõvasti kreenis. Kes siis iikkagi on looduse kroon ?

Appi kui jube! 11. veebruar 2014 22:37
Vaene väike koerake, andis oma elu, et tulevikus lapsi ja täiskasvanuid päästa. Miks selliseid mõrvarkoeri üldse peetakse!
düsgraafik ziidiussile 11. veebruar 2014 22:07
Hmm..Eesti keele võimalused ja variandid. Mina kirjutaks selguse huvides näiteks "Ära katsu koera käega" kuigi ka sellest saab tuletada kummalisi mõttekäike..
asso 11. veebruar 2014 22:02
Kui ikka peremees on loll,siis vahet pole mis tõust tal see koer on.Kahju mõlemast koerast.Aga oma sõbrast loobuda.No ei kujuta ette.Õnnetusi ikka juhtub.
Ka Rõngu vallas Lapetukme külas 11. veebruar 2014 22:01
jookseb lahtiselt koer,kes on tapnud naabrite väiksed koerad ja nüüd ka kassi,On rünnanud naabri ketis olevat koera.Naabremajdes elavad väiksed lapsed:aastane,kolmene ja kuuene.Koeraomanikuga on räägitud,trahvi tehtud,aga siiani pole midagi aidanud.Käib metsas loomi taga ajamas.Loodame ,et jahimehed lõpetavad selle koera elupäevad.Karm nii kirjutada,aga ma loodan,et siis jäävad lapsed ja naabrite lemmikud terveks.
elanik 11. veebruar 2014 21:59
see mutt oligi loll russ
söögu ära 11. veebruar 2014 21:56
las need suured koerad söövad need väikesed rakatsid üldse ära ongi hea pole vaja neid lolle sülekoeri igale poole kargama
murile 11. veebruar 2014 21:54
Sinul jäi kahjuks (koerte)koolis -mata õppimaTA.
ziidiuss 11. veebruar 2014 21:50
Düsgraafiku Pealkiri / 17:45, 11. veebr 2014
"Väikese koera tapnud bullterjeri perenaine loobus koerast". Ok- bullterjeri perenaine tappis väikese koera ja siis loobus veel mingist muust koerast(või samast?).
''''
Ära katsu käega koera.õpetati meile eesti keele tunnis...Ja nüüd mõtle edasi nii nagu sa mõtlesid juba eeltoodut lugedes...Kummal siis oli käsi?

Kuldnoka 11. veebruar 2014 21:41
Ma elan selles trepikojas. Mitu korda on juba allkirju kogutud, et koeraomanik koera ilma suukorvita ei viiks õue. Peremees veel jõudis seda koera kinni hoida, aga perenaine lohises tihti koera järel. Jube agressiivne koer on. Saatsime kaks korda kirja koos allkirjadega Tallinna linnavalitsusse kuid midagi ei võetud varem ette. Väikeste lastega perekonnad kolisid lihtsalt siit mujale elama.
kriss 11. veebruar 2014 21:30
Kui koer on varemgi rünnanud ja veel enam last, siis kus te olite varem, looma omanik oleks pidanud ise selle peale mõtlema, et midagi ette võtta kuna kui koer saab korra veremaigu suhu siis ta jääbki murdma ju.
MT 11. veebruar 2014 21:26
Mida asja on võtta naisterahval tapjakoera, kellega ise hakkama ei saa.
Nüüd tuleb kutsa magama panna, sest tal veremekk suus.
Soomes on absoluutselt keelatud linnades pidada tapjakoeri.
nomaeisaaaru 11. veebruar 2014 20:49
buuterjer oli linguga kinni püütud ja paigutati parajasti autosse ja siis ....lasi naisterahvas koera meelega lahti sel ajal, mil koerapüüdja oli looma autosse paigutamas?????? Lasi lingu otsas oleva koera uuesti lahti??????? käitumismustris ??????
R 11. veebruar 2014 20:39
To Sots ! Öige möte ja alustame sinust !!!!!!!
Sots 11. veebruar 2014 20:32
Sotsialiseerida tuleb nii koer, selle omanik ja mõned kommentaatorid. Ja otsekohe!
vere maitse 11. veebruar 2014 20:13
Öeldakse, kui kord on vere maitse suus, siis seda ei enam ei peata. Meil oli maal hundikoer kes lambaid rdis, ei aitanud hea ega kurjaga, vere maitse kutse oli nii suur, et tuli magama panna.
Bullterjeri perenaine tapab koeri 11. veebruar 2014 20:08
No on ikka vastik bullterjeri perenaine, tapab väikse koera. Muidugi loobugu koerast, muidu tapab selle ka.

Koerteomanikule 11. veebruar 2014 20:07
Sa ise oled lammas, koerad ei ole valitsejad tänaval, vähemalt meie ajal mitte, sõja ajal ilmselt küll ja antud tõugu koer on peremehe ti..i pikendus nagu vastava mudeli auto.
Suukorv 11. veebruar 2014 20:07
Suukorvi mitte kandmise eest trahvi KÕIGILE!!!!! Päriselt ka.
mida 11. veebruar 2014 19:59
Loobus, loobus ... aga mis edasi? Jääbki niisama asi, mis karistus? See pole ju esimene kord!
Tondi tn-l 11. veebruar 2014 19:57
oli ka kunagi üle 20 aasta tagasi samasugune koer, kes hüppas pikast rohust rihma otsas olles otse minu suurele koerale kallale. Murda ei suutnud, kuid pool kõrva näris peast ära.Peremees viis seda koera välja ainult rihma otsas ja mitmeid kordi nägin,et klohmis teda rihmaga.Samas majas oli noor sama tõugu koer, kes oli alati vabalt õues ja mängis lastega.Minu koer seda kutsikat ei huvitanud, ei tulnud isegi nuusutama.Minu koer jäi ellu ilmselt seetõttu,et panin talle alati kogu varustuse- kaelarihma, metallist nö range rihma ja lisaks suukorvi mitte küll koonule, kuid nende rihmade külge rippuma.Kuna sealkandis oli peale vene vägede lahkumist liikumas palju hulkuvaid koeri, siis ogadega metallrihma keerasin võõraid koeri märgates tagurpidi, ogad väljapoole.Sellisel moel pääsesime ka ühe teise koera rünnakutest, sest ta vist hammustas seda rihma ja hiljem tegi näo,et meid pole olemas.Võib-olla sellest bullterjerist saab koolitajate käe all asja, kuid endine perenaine peaks ehk temaga veel kohtuma, sest koer ju armastab ja ootab teda.
Koerteomanik. 11. veebruar 2014 19:32
Bullterjeritel pole viga midagi.Nõrgad omanikud,kes ei oska koera õpetada!Kõik tugevad koerad on võimelised väikeseid koeri kahjutuks tegema.Miks väikese krantsi omanik oma koerakest peakohale ei tõstnud?Lambad kõik?
PITSU 11. veebruar 2014 19:30
Kus oli koera suukorv kui temaga avalikus kohas jalutati? Ärge tulge jälle rääkima, et suukorv ahistab koera ja piisab kui koer on rihma otsas TSITAAT ARTIKLIST: "Bullterjer hoidis oma ohvrit ikka veel haardes vaatamata asjaolule, et looma omanik oli koerale kaela kinnitanud kaelarihma ning koer oli rihma otsas." Oleks on küll paha poiss, aga tõenäoliselt oleks pisike pitsu elus ja noormees terve, kui ehmatus välja arvata. MIllal ükskord see lihtne tõde jõuab ametnike ja koeraomanikeni? Kas tõesti siis, kui mõni inimene .......

Täna 11. veebruar 2014 19:23
Sl Õhtuleht esitab: Penide eriväljaanne?
Ly 11. veebruar 2014 19:20
Meil juhtus Kristiines täpselt samasugune lugu. Kuid murdja oli pääsenud koduaias lahti. Meie koer jäi õnneks tänu pikalt ravile terveks. Enne meie õnnetust olevat aga see sama koer ühe koera surnuks purenud.
Mupole andsime teada, nemad ütlesid, et kui teil pealtnägijad olemas (meil olid), siis saame koeraomanikule teha 300-400 eurot trahvi, AGA kui tahate raha koera ravi hüvitamiseks, siis pöörduge selle asjaga kohtusse. Ajuvaba!
trebla 11. veebruar 2014 19:11
To to liisa
Amstaff ja bittbull on keelatud saksas. Bullterjer on ohtlike koerte nimistus ja see on liidumaade kaupa erinev. Ise ttunnen ainult ühte bullterjerit ja see oli küll sõbralikkus ise.
turvaline keskond 11. veebruar 2014 19:07
Mind üldse ei huvita, kas omanik on teinud õige või vale valiku ja koera omaniku laubal see ei ole kirjutatud, mind huvitab enda ja mu lähedaste TURVALISUS. Tagantjärgi tark olla võib igaüks, nagu siin on naha (seni kuni ise ei ole saanud kannatada), oluline on olukord, kus koer tuleb tänavale.
siiski, siiski, 11. veebruar 2014 19:06
koera maneerid on tema peremehe teha - jälgisin seda lugu ka pets.ee-st ja siin on jällegi justnimelt tegu inimeste tehtud vigadega mille tõttu nüüd loomad maksavad oma eluga....üks on juba teise ilma läinud ja teine on õnnetus seisus loomade varjupaigas....
.. 11. veebruar 2014 19:04
Probleem algab ikka koera omanikust, kui naine absoluutselt koera õpetamisega, hoidmisega jms ei tegelenud, vb koer sai ainult peksa koguaeg. Mida siis oodata, koer ei oskagi teisiti käituda. Vb on teda ka ässitatud teiste loomade peale. Koerale tuleks anda võimalus normaalse peremehe leidmiseks - vb kuskile maale, metsade vahele, kus pole teisi loomi. Eelmise perenaisele aga ELULÕPUNI loomapidamise keeld ning trahv!
to Liisa 11. veebruar 2014 19:00
Ah sellepärast nad nt Sakasamaal on keelatud- liiga pere- ja lapsesõbralikud
sisi 11. veebruar 2014 18:59
pole näinud paremat koera kui minu tuttav bullikas,praegu 9 a,hoiab oma pere,last sünnist saati ,võõraid lubas isegi oma kutsikate juurde.Koer pole süüdi,kui valesti kasvatatud,

?? -42 11. veebruar 2014 18:58
Kuule, mina ja päästa seda koera
+4 -42
Mis asi see veel on? Väkk on mures koera pärast ega teie keelate talle koera päästmist???
Margus 11. veebruar 2014 18:53
See koer tuleb inglitega ära sotsialiseerida. Perenaist ju ei saa...
to RR 11. veebruar 2014 18:50
Nonoh, kellele siis veel "politseid kaela" peaks kutsuma kui teisele inimesele? OK, antud juhul ka teise inimese koerale.
Ja milline ülbus: "tema krants"... See tõutu koerake võis olla targem kui paberitega bullterjer, kindlasti oli ta sõbralik ja oma pererahvale armas.
Mnjaa..... 11. veebruar 2014 18:46
Kahjuks kubisb see lugu faktivigadest ja on jälle ajakirjaniku poolt lausvalesid täis lüktud....,aga draama ju müüb......
Omanikule süüdistus tapmiskatses 11. veebruar 2014 18:44
Koer tappis väikese koera ja pärast seda laskis omanik ta teadlikult lahti, et koer ründaks (ja järelikult ka cvõimalusel tapaks) väikese koera omanikud. Naine teadis täpselt, mida tegi ja kuidas võis sellise nais-isendi üldse vabadusse jätta ja mitte eeluurimis-kambrisse otse saata? Kas inimeste elud ei maksa ka mitte midagi, et selline vabaduses jalutada saab!`?
kord 11. veebruar 2014 18:37
kord vene aja lõpupoole käisin Leningradis ja seal oli bulltrjer väga sõbralik. Olin kuulnud, et agressiivne tõug. Ilmselt sai perenaine temaga hakkama. Siiani see koerake pos. meeles.
K. 11. veebruar 2014 18:31
ainus õige otsus on koer magama panna!!!
hm 11. veebruar 2014 18:26
Miks üldse selliseid mõrtsuk-koeri soetada? Õige otsus!

11. veebruar 2014 18:24
Aga kes aitab bullterjeri omanikul sotsialiseeruda? Pole just inimsõbralik tüüp ju.
mhm 11. veebruar 2014 18:16
t2iesti eba6nnestunud koera valik esiteks...
teiseks.. milline omanik - selline ka koer. kui see mis siin kirjas on t6si... siis loodan et sellel naisel ei tule kunagi lapsi...
Koer 11. veebruar 2014 18:07
Ei saa süüdistada siin ainult koera omaniku. Mõni koer on oma loomult agresiivsem kui teine. See on juba aastatega välja arenenud ja looduse poolt kaasa antud. Palju te olete kuulnud et mõni retriiver v kolli oleks teise koera maha murdnud v inimest rünnanud.
Lugesin just daily maili ja seal oli selline juhtum ja jällegi pitbull :( http://www.dailymail.co.uk/news/article-2556514/Baby-girl-dies-attacked-mauled-dog.html
11. veebruar 2014 18:01
kutsu lihtsalt müras,pole vaja talle pahaks panna.
isversusver 11. veebruar 2014 17:57
see murdja tuleks seal varjupaigas kiiremas korras magama panna, omanikule kõva trahv määrata ja Eestis igasuguste tapjakoeratõugude pidamine keelustada nagu paljudes riikides on tehtud
Berit 11. veebruar 2014 17:54
Ei ole olemas halbu koeri vaid on halvad koeraomanikud !! Koera tuleb öpetada ja koolitada ! Perenaise tegemata töö !!
hobipsühholoog 11. veebruar 2014 17:53
Artiklit lugedes saab üsna hea ülevaate koera omanikest. Ülbed egoistid, kellele teiste heaolu absoluutselt korda ei lähe. Sellistel ongi raske koeraomanikuna hakkama saada, rääkimata laste kasvatamisest.

Liisa 11. veebruar 2014 17:49
Mina näen siin ainult omaniku lollust ja kasvatamatust, bullterjerid on tegelikult väga pere ja lapse sõbralikud koerad, jah nende loomuses on tugev võitlus ja kaitse omadus, aga nii nagu saab inimesest idiooti kasvatada nii saab ka loomast.
Düsgraafiku Pealkiri 11. veebruar 2014 17:45
"Väikese koera tapnud bullterjeri perenaine loobus koerast". Ok- bullterjeri perenaine tappis väikese koera ja siis loobus veel mingist muust koerast(või samast?). Mis karistus siis perenaine väikese koera tapmise eest ootab?? Või kirjutaks pealkirja näiteks "Perenaine, kelle bullterjer tappis väikese koera, loobus koerast"
nunnu 11. veebruar 2014 17:44
Nõus 11. veebruar 2014 17:40
eelmisega: loll inimene tegi koera soetamisel vale valiku ja reetis nüüd oma lemmiku. Ja palun lõpetage õnnetule ja peast segi loomale rohkem kannatuste valmistamine ja lõpetage tobedad ettekujutused rikutud psüühikaga koera sotsialiseerimisest! Või jah: keegi isehakanu proovib sotsialiseerida! Lõpetage looma kannatused, sest on olukordi, kus inimesed peaksid suutma otsustada ja vastutada.
Kahjuks. 11. veebruar 2014 17:35
Kirjavigade otsijad, tegin kogemata vea. Lugege matse asemel maitse.
Kahjuks 11. veebruar 2014 17:34
sellist vere matse suhu saanud ja agressiivset koera ei julge küll enam usaldada. Kui ta on rünnanud ka inimesi, siis mida teha? Kas teie tahksite omale koju sellist koera?
to jaanus 11. veebruar 2014 17:26
loe uuesti...Ta paneks koeraomaniku magama mitte koera....(y)
to jaanus 11. veebruar 2014 17:26
loe uuesti...Ta paneks koeraomaniku magama mitte koera....(y)

Väkk 11. veebruar 2014 17:13
No nii, bullterjeri omanik - sa oled rumal ja vastutustundetu argpüks. Minul on mõlemast koerast kahju, sest ka ründaja peab ilmselt elu jätma. Loll inimene tegi koera soetamisel vale valiku ja reetis nüüd oma lemmiku.
Mina paneksin sellise koeraomaniku magama.