Tarbija

Pangaautomaadi rikke tõttu rahast ilma jäänud naine: see, kuidas ma nüüd elan, ei huvita kedagi! (144)

Geidi Raud, 12. veebruar 2014 16:34
Pangaautomaat.Foto: MEELIS TOMSON
Sandra (20) pani SEB sularaha sissemakse automaati 400 eurot, kuid tehnilise rikke tõttu kupüürid tema arvele ei jõudnud. Pangast öeldi naisele, et raha tagastamine võib võtta aega kuni kaks nädalat.

"Minu jaoks on panga suhtumine lausa uskumatu, kuna ma tõesti panin oma raha viimse kui sendini automaati," rääkis pettunud Sandra, et pank ei väärtusta oma kliente absoluutselt. "See, kuidas ma nüüd elan, ei huvita kedagi!"

Reede õhtul heauskselt sularaha arvele panema läinud naine ei osanud ette kujutadagi, et pangaautomaat katki läheb ja ta enne nädalavahetust kogu oma rahast ilma jääb. Sandra valis kiiresti SEB infotelefoni numbri, kust talle öeldi, et asjaga hakatakse tegelema alles esmaspäeval ja sealt edasi kulub aega 5-7 päeva.

"Kui ma siis esmaspäeval helistasin öeldi, et kogu protsess võib aega võtta kuni kaks nädalat, sest automaadi inventuuriga tegeleb teine firma," rääkis Sandra, et automaadi parandas pank ära, aga tema kaotsi läinud rahaga ei tegele keegi.

"Kirjutasin panka, et tahaksin hüvitist saada, aga seda nad mulle maksmast keeldusid ja ma pean nüüd nende ebaprofessionaalse teeninduse pärast kannatama," rääkis Sandra, kes pidi elamiseks laenama raha oma tuttavalt. "Öeldi, et pangal on väga kahju, aga pole muud teha, kui oodata."

"Miks automaat ei tööta, miks automaat mu raha ära sõi  – nende küsimustega pöörduvad kliendid meie klienditeenindusse, kui nad on pangaautomaadi ehk ATMi tehnilise rikkega kokkupuutunud. Püüame alati võimalikult kiiresti selgusele jõuda, miks selline olukord tekkida võis," ütles SEB kommunikatsioonijuht Evelin Allas.

Allas tõi välja, et kui tegemist ei ole ilmastikuoludest põhjustatud rikkega, siis on enamasti süüdlaseks automaati sattunud võõrkeha. "Nii on meie tehnikud leidnud sissemakse automaadist koos rahaga sisestatud juhilube, ID-kaarte, poodide kampaaniakleepse ja kliendikaarte, kirjaklambriga või kummiga kokkupandud rahatähti jne."

Automaadi rikke võivad põhjustada Allase sõnul ka valesti sisestatud, kokkuvolditud, rebitud, teibitud või muul moel deformeerunud rahatähed.

"Enamus juhtumid saavad lahenduse hiljemalt 3 päeva jooksul. 1-2 nädalat
(riigipühad, nädalavahetused jne) on maksimaalne aeg erijuhtumite jaoks,
mida on rakendatud väga harva," märkis Allas.