ABIELUSÕRMUS?: Tähelepanelikud vaatlejad märkasid Sotši taliolümpia avatseremoonial olümpiatuld kandnud Alina Kabajeva parema käe sõrmes abielusõrmust ja tegid kohe järelduse, et ta on salaja abiellunud Vladimir Putiniga. Foto: AFP/Scanpix
Õhtuleht.ee 11. veebruar 2014 07:00
Kuulujutud panid Vene presidendi Vladimir Putini paari iluvõimlemise olümpiavõitja ja riigiduumasaadiku Alina Kabajevaga juba kuus aastat tagasi. Reedel Sotši taliolümpia avatseremoonial märgati Alina Kabajeva sõrmes abielusõrmust. Kas tõesti on ta Putiniga ametlikult abiellunud?

Alina Kabajeva isiklik elu on olnud alati suur saladus. Ainus, mis täpselt teada, on see, et endine nimekas sportlane töötab alates 2007. aasta lõpust riigiduuma saadikuna ja ta on materiaalselt hästi kindlustatud.

Kabajeva ja olümpiatuli

Vene tuntud seltskonnategelane, kunagise Peterburi linnapea Anatoli Sobtšaki tütar Ksenija Sobtšak oli mõni päev enne Sotši taliolümpiamängude algust kindel, et avatseremoonial süütab olümpiatule Vladimir Putini silme all ei keegi muu kui Alina Kabajeva. Reede õhtul võis igaüks veenduda, et päris mööda Ksenija Sobtšak ei pannud. Alina Kabajeva küll olümpiatuld ei süüdanud, kuid oli viimane tõrvikukandja, kes ulatas selle tule süüdanud Irina Rodninale ja Vladislav Tretjakile.

Vladimir Putin istus samal ajal tribüünil salapärase noore naise kõrval. Hiljem selgus, et see oli 2009. aastal Saksamaal raskelt vigastada saanud Vene bobisõitja Irina Skvortsova, kellele pärast õnnetust on tehtud 50 operatsiooni. Skvortsova rääkis hiljem ajakirjanikele, et ta sai kutse avamistseremooniale vaid nädalapäevad tagasi. Seda aga, et ta istub president Vladimir Putini kõrval, kuulis naine alles 20 minutit enne avatseremoonia algust.

Alina Kabajeva tõrvikujooksu tähelepanelikumad jälgijad märkasid, et tema parema käe sõrme on ilmunud abielusõrmus. Kohe lõid internetifoorumid ja seejärel ka meedia uue hooga kihama kuulujuttudest, et Alina Kabajeva on Vladimir Putiniga salaja abiellunud.

Tasub meenutada, et juba 2008. aasta aprilli keskel teatas ajaleht Moskovski Korrespondent sensatsioonilise uudise: Vladimir Putin, tol ajal oma teisel ametiajal viimast kuud Venemaa president, abiellub 15. juunil Alina Kabajevaga. Pärast pulma­uudise jõudmist välisajakirjandusse lükkas Vladimir Putin selle ümber.

Taas hakati Vladimir Putinit Alina Kabajevaga seostama 2009. aasta mais, kui mitu Venemaa meediaväljaannet teatas, et Alina Kabajeva sünnitas hiljuti poja Dmitri, kuid varjab teda avalikkuse eest. Rahvas hakkas seepeale sosistama ? kas tõesti on lapse isa Vladimir Putin. Seepeale anti Alina Kabajeva lähikonnast mõista, et naine ei soovi oma eraelu afišeerida. Hiljem teatas Kabajeva intervjuus ajakirjale Vogue, et tal ei olegi last, et tema omaks peetakse hoopis ühe tema sugulase pisipoega.

Mullu jaanuaris kirjutas ajalehe New York Post korrespondent Richard Johnson viitega isiklikele allikatele, et Alina Kabajeva sünnitas 2012. aasta novembris Vladimir Putinile teise lapse, seekord tütre ning ta elab koos kahe lapsega Sotšis Vene presidendi residentsis. Hiljem on mõni meedia­väljaanne spekuleerinud koguni kolme lapsega.

Kui Vene president Vladimir Putin ja tema avalikkuse eest kaua varjus olnud abikaasa Ljudmila teatasid mullu 6. juunil mõnevõrra ootamatult, et nende ligi 30 aastat kestnud abielu on läbi saanud, siis sahistati paljudes meediaväljaannetes taas Vene riigipea romaanist ilusate silmadega Alina Kabajevaga.

Viimane otsustas seejärel kuulujutud ümber lükata. Ta andis pikema intervjuu ajakirja Bolšoi Sport (Suur Sport) peatoimetajale Aleksei Nemovile.

Intervjuu lõpus uuris Nemov, kes muide on olümpiavõitja sportvõimlemises, kuidas läheb Kabajeval isiklikus elus.

Kabajeva vastas lühidalt: "Elukogemus on mulle õpetanud mitte kedagi laskma oma isiklikku ellu. Kes soovib rääkida tööst, festivalist ja teistest professionaalsetest momentidest ? palun ?, kuid mitte isiklikust elust. Ainus, mida ma võin öelda: lapsi mul ei ole. See on tõde."

Veel andis Kabajeva intervjuu ühele Vene infoagentuurile ja ütles oma suhete kohta Putiniga järgmist: "Mind on see teema ära tüüdanud. Lõppude lõpuks on see ainult minu isiklik elu, nii et ärge ronige sinna. Te räägite minu võimalikest suhetest Vladimir Putiniga. Kas teil on mingeidki tõendeid? Ei ole. Nii et lõpetame selle teema. Kui meie vahel ka mingid suhted on, siis nendest kuulevad alles meie järeltulijad 50 aasta pärast."

Abielu sõlmiti mullu 21. septembril?

Uuesti kerkisid Vladimir Putini ja Alina Kabajeva võimalikud suhted tõsisemalt päevakorda mullu 21. septembril, kui Vene sotsiaalmeedias põhjustas furoori Twitteri sissekanne, mille autor oli @kaloy ehk advokaat Kaloi Ahhilgov. "Nagu mulle teatati, abielluvad Putin ja Kabajeva täna Iverski kloostris. Kogu Valdai on ümber piiratud," seisis Twitteri sõnumis. Hiljem lisas advokaat, et ta ei tea, kas see fakt on tõene, kuid kohalike teatel on föderaalne kaitseteenistus võtnud Iverski piiramisrõngasse.

Kuulujutud võtsid kiiresti niisuguse ulatuse, et presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov pidas vajalikuks need samal päeval telekanali Dožd vahendusel ümber lükata. "Tegemist on laupäevaste netiharjutustega," ütles ta lühidalt.

Uuesti pöördus Peskov sama teema juurde mõni päev hiljem ajalehes Izvestija. Ta rõhutas, et kuulujuttudega on mõttetu võidelda, sest need elavad ka pärast ümberlükkamist edasi.

Olgu lisatud, et just Vladimir Putini soovitusel sai Alina Kabajevast võimupartei Ühtne Venemaa liige. Arhiivifotod tunnistavad, et Vladimir Putini pilk peatus Alina Kabajeval juba 2001. aasta juunis, kui neiu oli alles 18aastane.