Eesti uudised

Fond tahab aidata Haigekassa ukse taha jäänud vähihaigeid (3)

Kersti Eero, 11. veebruar 2014 07:00
Hille Tänavsuu Foto: TEET MALSROOS
"Loodame aidata patsiente, kes mingil põhjusel jäävad haigekassa ukse taha," ütleb Hille Tänavsuu Vähiravifondi "Kingitud elu" looja Toivo Tänavsuu . Poeg nimetab oma ema esimese Eesti eraalgatusliku heategevusfondi maskotiks.

"Eelmisel kevadel oli mu ema kustumas, ka arstide ideed olid otsa lõppemas. Ema elab praegu vaid tänu sellele, et ta sai üheksa kuud tagasi manustama hakata hirmkallist, kuus 5400 eurot maksvat ravimit. Haigekassa ei pidanud ravimi rahastamist kulutõhusaks, kuid õnneks leidus hea südamega toetajaid, ema sai elupäevi juurde ning nägi ära järjekordse lapselapse sünni," on loodud fond Toivo Tänavsuu sõnul imelise loo loomulik jätk. Poeg teab, et sarnast võitlust vähiga nagu tema ema seda kaheksa aastat on teinud, peavad Eestis veel kümned ja sajad inimesed.

"Mõte taoline fond luua tekkis juba vana aasta sees, kui Mihkel Kärmas mu "Pealtnägijasse" kutsus," viitab Hille Tänavsuu mullu 18. detsembril eetris olnud saatele.

Poeg rõhutab, et kindlasti pole eraalgatusliku heategevusfondi eesmärk end haigekassale vastandada, vaid ainult riigi rahakotti täiendada. "Fondil on võimalik teha otsuseid subjektiivsemalt ja ehk ka inimlikumalt kui haigekassal," usub Toivo Tänavsuu.

Samal teemal

Ühtlasi loodab sotsiaalminister Taavi Rõivas, et fond saab heaks täienduseks Eesti tervishoiusüsteemile.

Samas hoiatab Toivo Tänavsuu, et ühelgi patsiendil ei tasu vähiravifondi peale panna oma viimast lootust, pigem ollakse täiendav õlekõrs. Koos emaga loodab mees aidata kaasa mõtteviisi levikule, et minagi saan aidata kellegi elupäevi pikendada. Seda ka vähiravifondi "Kingitud elu" kaudu.

Loodud fondi nõukogusse kuuluvad onkoloogid Peeter Padrik, Hele Everaus, Kristiina Ojamaa, Kadri Putnik ning Tervise arengu instituudi direktor Maris Jesse, näitleja Märt Avandi ning Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu. Heategevusfondi "Kingitud elu" aitab käima lükata fondi juhataja kohusetäitja Janek Mäggi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee