Õhtulehe olümpiablogi

Ott Järvela | Eesti talisport vajab mõtteviisi muutust

Ott Järvela, Sotši, 10. veebruar 2014, 12:00

12 KOMMENTAARI

o
ootme veel/ 11. veebruar 2014, 09:41
Piisab 4 aasta pärast Kelly Sildarul olümpiamedal võita ja spordisakste mõttemaailm talialade eelistusel muutub kardinaalselt.
j
jurka/ 10. veebruar 2014, 21:58
Soomes 5,5 milj,kui palju Venemaal,USA-s,KANADAS j.n.e.-miks Soome tuleb jäähokis maailmameistriks.Pekingi OM-il ISLAND käsipallis höbe,elanikke 4-i korda vähem kui meil.Meeskonna aladel vaja ette valmistada kümneid,mitte üks suusataja ja üks kettaheitja.Kui väike on Leedu,korvpallureid jägub igale mandrile,Läti hoki ja jalgpall käib OM-l.Jätkata vöiks pikalt aga rääkida tuleb teistest väikestest,eestlane ei suuda peale vingumise midagi.
d
diletant/ 10. veebruar 2014, 20:57
See, et meil pole ühtegi bobisõitjat-kelgutajat-skeletonisti, on tõesti häbiväärne. Eesti ja Läti olümpiakomiteed võiksid teha kokkuleppe, et vastastikku saaksid eestlased näiteks laagerdada Siguldas ja lätlased vastupidi kasutada Otepää murdmaa- ja laskesuusakompleksi.
Ning see jutt, et me oleme nii väikesed jms virisemine, et kuna meil on siin jalgpall, korvpall, võrkpall, käsipall ja oh issand, hoki jaoks ei jätkugi inimesi, on puhas demagoogia. Sloveenia on meiega põhimõtteliselt samas suurusjärgus riik elanike arvult ning nende spordisüsteemi mitmekesisus ning edukus teeb pehmelt öeldes kadedaks. Korvpalli, jalgpalli MMil hiljuti mitmeid kordi olnud, käsipallis 2013 EMi poolfinaal ja 2004 lausa hõbemedal. Nüüd Sotšis jäähokisats ka väljas. Väiksuse taha nad küll end ei peida, asi on suhtumises kinni!
p
Pesapallur/ 10. veebruar 2014, 18:43
Selliseid forrestgumpe on terve Eesti täis kes metsjooksu teevad,ostavad Balti Jaama turult vale adid ja kiitavad n6ukaaegset käibefraasi et sporditegemiseks pole palju raha vaja,ei selline tüüp osta kossupiletit,ei fänninodi,milleks. Tartu maratonile läheb ka vanade puusuuskadega,jah ütleme jookseb ja suusatab hästi ja on treeningutemaailmameister aga mis kasu tervikuna Eesti spordile?
m
mina/ 10. veebruar 2014, 18:02
oleme ausad, murdmaasuusatamine on üks vähempopulaarseid alasid olümpial, meil on ta täiesti ebaproportsionaalselt üles pushitud. ilmselt langeb ka meil nüüd suusatamise populaarsus telealana. spordiraha tuleks nendelt keemikutelt jagada rohkem muudele aladele, kasvõi taastada kelgukoondis.
i
indi/ 10. veebruar 2014, 18:01
kes tahab sporti teha, võib seda töö kõrvalt ka teha, milleks kulutada sinna kolossaalseid summasid ja ehitada miljardi-rajatisi. käi jookse metsas, või mängi sõpradega sulgpalli!
p
Pesapallur/ 10. veebruar 2014, 17:27
5+ Jah eeskuju peame v6tma Lätilt ja Soomelt, eriti "suurriik" Soome kus mängitakse kummalist soome pesapalli,millest mu maailm ei tea midagi aga sommidel on sellest pohlad ja isegi naistev6istlusi vaatab 3000-4000 inimest. Kusagil 4-5 atleeti on neil ka NFLis mänginud jne. Meil aga tahetakse mune ikka ühte korvi panna. Väikelinnade spordiametnikkud ja treenerid on mugavad,laisa käeliigutusega suunavad oma viis v6istkonda jalgpalli 5 liigasse ja siis imestavad miks nende tööd ei väärtustada,tehku maahokiliiga oma viie satsiga.Maahoki vana ja väärikas olümpiaala.
m
Martin/ 10. veebruar 2014, 15:48
Olen autoriga täiesti nõus. Esiteks tean kümneid inimesi, kes ei saa talle sobivate aladega tegeleda, kuna puuduvad sobivad olud ja võimalused. Näiteks lumelauasõidu harrastamise kohad asuvad ühistranspordiga ligipääsmatutes kohtades (kõigil ei ole autot!) ja nende hinnad on ebamõistlikult kõrged (üksikvanemal pole võimalik 20 eurot päeva eest välja käia!). Ideaalolukorras oleks antud alaga tegelemise kohti igas suuremas linnas ja hinnad vähemalt poole väiksemad. Eriti sellistel talvedel nagu tänavu, kus loomulikku lund oli 2cm jagu ja kokku kaks nädalat, nii et kuskil künkalgi ei saanud ise midagi ette võtta (hüppeid ehitada jms.).

s
spets/ 10. veebruar 2014, 13:43
jäta sa ott ka oma möla, kas meil on seda suusatamist ikka nii kõvasti vaja, kui meil puuduvad suusatajad ja pole ka mammonat üleliia.
u
uued puud/ 10. veebruar 2014, 13:34
Mingid spordialad on prestiižemad, nagu näiteks 50 km meeste murdmaa on ikka kuninglik spordiala. Medaliarvestuses pole jah vahet ja riik võidab medali, inimestele läheb korda siiski rasked ja ajalooga spordialad. Miks Veerpalu ja Kiku nii hambus on ? Ikka sellepärast et murdmaa on norrakate ja vähem rootslaste pärusmaa. Sama on ka suveolümpia mängudel. Salumäe kuldasid mäletavad eestlased super hästi, teised aga vähem, kuna trekis pole ühtegi nii domineerivat riiki ja alagi suhteliselt noor. Nabil saab aga maadlusmatil türklaste, kaukaaslaste ja venelastega arvatavasti veel kõvasti vatti ja vilet.
r
R.T./ 10. veebruar 2014, 12:39
"...mõttelaad, mis liigitab mõned spordialad Eesti ja eestlaste jaoks kas totraks, teisejärguliseks või ebasobivaks, millele panustamine ei vääri küünlaid. See on täiesti lubamatu käitumine."
Eesti on nii väike,et me ei jaksa kõigi aladega tegeleda,lihtsalt pole inimesi.Eesti suguse väikeriigi jaoks ongi just võimalus panustada kindlatele spordialadele mitte haarata kogu maailma spordialasid ja püüda siis kõigil edukas olla.Meil on 1.2 milj.elanikku ja me tahame olla edukad jalgpallis,korvpallis,võrkpallis,käsipallis,kergejõustikus,jalgrattaspordis ja nuriseme,et naabritel on tugevad hokikoondised aga me ei suuda isegi Eesti meistrivõistlusi korralikult korraldada.Me oleme masenduses,et suusatamine on alla käinud,et laskesuusatajad on nõrgad,et kahevõistluses on kehvad ajad,et suusahüppajatel ei lähe hästi jne.See on ju nonsens sellise rahvaarvu juures loota ,et meil on lisaks kõigele veel maailmatasemel kiiruisutajad ,kelgutajad,mäesuusatajad või veepallurid.Sellise väikese rahavaarvu juures ei suuda ka kõige pareme tehtmise juures kõigi aladega tegeleda.Me ei saa ju x spordiala arendama hakata lootuses,et äkki ilmub mõni talent kellele just see ala sobib.Sellised asjad saavad meil toimuda vaid üksikute fanaatikute eestvedamisel ja lui neid ei ole siis polegi x alal mingit lootust.
o
OM uued alad/ 10. veebruar 2014, 12:18
Talimängude alaks on võibolla saamas ka CYCLOKROSS. Peaks lubatama talvel ikka linnaparkides cyclokrossi võistlusi pidada. Eesti keskkonnaamet on oma keelamistega liiale läinud. Euroopas toimuvadki need võistlused linna parkides ja just rahvarohketes kohtades.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee