JÕUALLIKAS: Anu suurim rikkus ja vara on tema viis last. Pildile õnnestus püüda neist kaks: Ly-May (10) ja Siim-Joonas (5).Foto: Stanislav Moškov
Kristiina Tilk 10. veebruar 2014 07:00
Ajutiselt eksabikaasaga ühe katuse alla kolinud naine proovib ületada takistusi, mis seotud võõramaa päritolu uue abikaasa Eestisse pääsemisega.

Ajutiselt eksabikaasaga ühe katuse alla kolinud naine proovib ületada takistusi, mis seotud võõramaa päritolu uue abikaasa Eestisse pääsemisega.

"Ma ei taha enam teiste kukil elada või joosta edasi-tagasi üürikorterite vahet. Tahaksin lõpuks ometi jõuda ühte kindlasse punkti ja pere kokku saada," räägib ajutiselt oma eksmehe juures peatuv, kuuendat kuud lapseootel naine.

Virtsus elava viie lapse ema Anu elu on olnud kui Nipernaadil - ta on elanud Räpinas, Võrus, Viljandis, Pärnus ja isegi väljaspool Eestit. "Võrru läksin tegelikult üldse sõbranna tütre pulma, aga sinna ma siis kolmeks aastaks jäingi. Leidsin uue elukaaslase ja kolisime Viljandisse. Nüüd aga olen ringiga tagasi," ütleb Anu.

Aastaid ringi rännanud ja erinevais paigus õnne otsinud naine on oma koha otsimisest väsinud ning soovib lõpuks ometi rajada kindla ja turvalise kodu, kuhu püsima jääda. Selleks, et jalad alla saada, tuli tal tulla aga tagasi oma eksmehe ja laste isa juurde. "Siin saaks mõistliku hinnaga korteri. Muidugi, ega siin tööd ei ole, aga mujal on jällegi hinnad palju kallimad ja sellist raha pole kuskilt võtta," selgitab Anu, miks just Virtsu naasis.

Üks põhjus oli ka see, et pere vanim laps jäi ema lahkudes isa juurde: "See oli tema enda otsus. Ma tahtsin, et lapsed oleksid lõpuks koos. Ja nii me siis siin kõik oleme - eksmehe kukil," muigab Anu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad