Juhtkiri

Eestlased Aafrikasse: minna või mitte? (16)

Õhtuleht, 9. veebruar 2014 17:43
Foto: MATI HIIS
Riigikogu hakkab alanud nädalal arutama Eesti osalemist Euroopa Liidu rahutagamismissioonil Kesk-Aafrika Vabariigis. Näib, et argumente on rohkem osalemise poolt kui vastu. Seda aga juhul, kui seni avalikkuseni jõudnu tõele vastab ja jääbki nii, nagu lubatud − 55 meest neljaks kuuks ja lool lõpp.

Ehkki Eesti nõustumine operatsiooniga liituda pelgalt Prantsusmaa kaitseministri telefonikõne peale tundus algul veidi ülereageeritult kiire, on prantslased tänaseks suutnud operatsiooni viia Euroopa Liidu egiidi alla. Nõustugem − pigem jätaksime sellises olukorras osalemisest keeldumisega endast ebapädeva mulje. Eestlased, need tüübid, kellest vajadusel asja ei ole – sellist kuulsust ei saa me endale lubada. Me ju ei soovi, et meie ELi partnerid kunagi, kui meil endil ehk nende abi vaja läheb, otsuse langetamisel selliseid asju meelde tuletavad.

Mida me kuskile Aafrika pärapõrgusse üldse otsime ja kuidas peaksid nende probleemid meid puudutama? Kui me ennast ikka lääne tsivilisatsiooni osaks peame, siis võiks ju puudutada. Kõiki Sudaani näljahädalisi me ära toita ei jaksa, aga inimlik oleks oma väike panus anda, kui meil selleks võimalus on. Kui me missioonist keelduksime ja siis juhtuksid asjad KAVis kehvaks minema, oleks sellest märksa valusam pärast lehtedest lugeda. Kindlasti ei oleks meie 55meheline panus seda seal suutnud ära hoida, kuid vastutus langeks ikkagi ka meile, tahame me seda või ei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee