Peapressikeskuses töötavate olümpiaajakirjanike lemmikuim einestamiskoht on punakollane burgerisöökla. (LE QUANG NHAT)

Kui uhke nimega Gorki Panorama hotellis peatuvad kolleegid Deivil Tserp ja Stanislav Moškov vaevlevad jätkuvalt sooja vee puuduses, siis Sotši taliolümpia pressikeskuses on hakanud otsa saama joogivesi.

Pooleliitrine pudel joogivett maksab olümpiamängudel ajakirjanike tsoonis 55 rubla ehk 1,16 eurot, mis on näiteks võrreldes Londoni olümpiaga soodne hind – seal tuli välja käia 1,6 naela ehk 1,93 eurot.

Raha jäi aga sootuks taskusse nii eile kui ka täna, sest pressikeskuste joogiautomaadid teatasid pudelivee-nupu vajutamise peale "Läbi müüdud!" (inglise keeles). Pudelivett polnud saada ka McDonald's'is või pressikeskuse kaupluses. Kihisevaid suhkrujooke muidugi jagus, aga need sunnikud ei kustuta ju janu.

Kraanivett juua – nagu Tallinnas igapäevasel teen - ka ei tihka, sest lugesin enne Sotši sõitmist läbi Eesti Terviseameti reisisoovitused, kus oli kirjas, et "joomiseks tarvitage desinfitseeritud või pudelivett" ja "Krasnodari krais olid aastatel 2012-2013 enamlevinud nakkushaigusteks mitmed soolenakkused, sealhulgas salmonelloos, šigelloos ja rotaviirusnakkus, A- ja B-viirushepatiit, tuberkuloos, süüfilis, HIV-nakkus ja teised".

Lapsena sai januga lund söödud, aga sellega on pressikeskustes samuti kehvasti. Peapressikeskus Adleris ja mägedetsooni pressikeskus Gorkis asuvad mõlemad lumepiirist allpool.

***

Söögist-joogist veel rääkides, siis peapressikeskuses asub väga vahva kohviautomaat, mis sel ajal, kui sulle toniseerivat jooki valmistab, mängimisvõimalust pakub. Ekraanile ilmuvad kolm topsi, millest ühe alla asetatakse kohviuba. Siis vahetavad topsid kiiresti kohti ja tuleb ära arvata, millise all kohviuba peitub. Ühe kohvijoogi valmistamise ajal jõuab mängu umbes seitse korda läbi mängida. Ja kõik korrad kaotada...

***

Peapressikeskuses on korralikuks einestamiseks laias laastus kolm võimalust – söökla, restoran ja McDonald's. Esimene on enamvähem mõistliku hinnaga, aga kehva kvaliteediga (portsud väikesed, söök üpris maitsetu, nõud plastikust). Restoran on muidugi korralik, aga nõuab paksu rahakotti.

Kuldse kesktee (okei hind, okei maitse) pakub seega McDonald's. Võrreldes sabasid, siis on samale järeldusele jõudnud lõviosa ajakirjanikest. Burgerisöökla kiituseks tuleb öelda, et teenindus on kiire (pakutakse ka iseteenindust, kus valid masinas endale tooted välja, maksad ära, saad ootenumbri ja võid mõne minuti pärast kotiga välja jalutada) ning toit värske (hangunud ja vesiseid burgereid ei pakuta).

Eks koju naastes ja kaalule astudes saabub tõehetk.

Jaga artiklit

17 kommentaari

T
to KGB-l Õhtulehes käsi sees / 10:59, 9. veebr 2014  /   17:08, 12. veebr 2014
Noh, see on üks variantidest. Aga mulle jäi silma,
et olümpiateemalistes kommenteerimistes valitseb(õigemini pandud tööle) grupp
nn. seltsimehi, kes siin siis seda sappi (kasutan scania / 16:21 tabavat sõna) levitavad.
Arvan, et enamus on nad hilises keskeas ja pensionieelikutest naisterahvad.
Ühesugused olematud lause-ehitused, ortograafilised vead, näpukad, puuduvad komad, ühesugune sõnade järjekord lausetes, puuduvad tühikud jne.
Ju siis teevad nad kah tööd. Nagu Ott Järvela ja paljud teised Sotšis.
S
scania  /   16:21, 12. veebr 2014
ÕUDNE, kuidas siin ikka sappi lendab
Kohe näha, mis on jeestlase magustoit: muidugi teine eestlane

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis