Õhtulehe olümpiablogi

Ott Järvela | Joogivett pole, aga McDonald’s ja kohvimasin esinevad tugevalt (21)

Ott Järvela, Sotši, 8. veebruar 2014, 15:21
Peapressikeskuses töötavate olümpiaajakirjanike lemmikuim einestamiskoht on punakollane burgerisöökla. LE QUANG NHAT
Kui uhke nimega Gorki Panorama hotellis peatuvad kolleegid Deivil Tserp ja Stanislav Moškov vaevlevad jätkuvalt sooja vee puuduses, siis Sotši taliolümpia pressikeskuses on hakanud otsa saama joogivesi.

Pooleliitrine pudel joogivett maksab olümpiamängudel ajakirjanike tsoonis 55 rubla ehk 1,16 eurot, mis on näiteks võrreldes Londoni olümpiaga soodne hind – seal tuli välja käia 1,6 naela ehk 1,93 eurot.

Samal teemal

Raha jäi aga sootuks taskusse nii eile kui ka täna, sest pressikeskuste joogiautomaadid teatasid pudelivee-nupu vajutamise peale "Läbi müüdud!" (inglise keeles). Pudelivett polnud saada ka McDonald's'is või pressikeskuse kaupluses. Kihisevaid suhkrujooke muidugi jagus, aga need sunnikud ei kustuta ju janu.

Kraanivett juua – nagu Tallinnas igapäevasel teen - ka ei tihka, sest lugesin enne Sotši sõitmist läbi Eesti Terviseameti reisisoovitused, kus oli kirjas, et "joomiseks tarvitage desinfitseeritud või pudelivett" ja "Krasnodari krais olid aastatel 2012-2013 enamlevinud nakkushaigusteks mitmed soolenakkused, sealhulgas salmonelloos, šigelloos ja rotaviirusnakkus, A- ja B-viirushepatiit, tuberkuloos, süüfilis, HIV-nakkus ja teised".

Lapsena sai januga lund söödud, aga sellega on pressikeskustes samuti kehvasti. Peapressikeskus Adleris ja mägedetsooni pressikeskus Gorkis asuvad mõlemad lumepiirist allpool.

***

Söögist-joogist veel rääkides, siis peapressikeskuses asub väga vahva kohviautomaat, mis sel ajal, kui sulle toniseerivat jooki valmistab, mängimisvõimalust pakub. Ekraanile ilmuvad kolm topsi, millest ühe alla asetatakse kohviuba. Siis vahetavad topsid kiiresti kohti ja tuleb ära arvata, millise all kohviuba peitub. Ühe kohvijoogi valmistamise ajal jõuab mängu umbes seitse korda läbi mängida. Ja kõik korrad kaotada...

***

Peapressikeskuses on korralikuks einestamiseks laias laastus kolm võimalust – söökla, restoran ja McDonald's. Esimene on enamvähem mõistliku hinnaga, aga kehva kvaliteediga (portsud väikesed, söök üpris maitsetu, nõud plastikust). Restoran on muidugi korralik, aga nõuab paksu rahakotti.

Kuldse kesktee (okei hind, okei maitse) pakub seega McDonald's. Võrreldes sabasid, siis on samale järeldusele jõudnud lõviosa ajakirjanikest. Burgerisöökla kiituseks tuleb öelda, et teenindus on kiire (pakutakse ka iseteenindust, kus valid masinas endale tooted välja, maksad ära, saad ootenumbri ja võid mõne minuti pärast kotiga välja jalutada) ning toit värske (hangunud ja vesiseid burgereid ei pakuta).

Eks koju naastes ja kaalule astudes saabub tõehetk.

21 KOMMENTAARI

t
to KGB-l Õhtulehes käsi sees / 10:59, 9. veebr 2014 12. veebruar 2014, 17:08
Noh, see on üks variantidest. Aga mulle jäi silma,
et olümpiateemalistes kommenteerimistes valitseb(õigemini pandud tööle) grupp
nn. seltsim...
(loe edasi)
s
scania 12. veebruar 2014, 16:21
ÕUDNE, kuidas siin ikka sappi lendab
Kohe näha, mis on jeestlase magustoit: muidugi teine eestlane
Loe kõiki (21)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee