Eesti uudised

Tervisenõustaja: maisisiirup soodustab lastel autismi ja täiskasvanuil vähki

Katrin Helend-Aaviku, 8. veebruar 2014, 09:25

24 KOMMENTAARI

t
to to kat/ 9. veebruar 2014, 17:36
Teadmiseks sulle: Internetis sobrades leiad videoid loengutest,mis on peetud tunnustatud teadlaste poolt maailma erinevates ylikoolides v6i teaduslikel seminaridel Kahjuks ei saa ise alati kohale minna, seet6ttu kasutan interneti abi. Sinu s6nav6tus j2i alternatiiv v6lja pakkumata.... TV ja ajakirjandus?? Mingil kummalisel kombel ja vastu enda uskumust sobrad sa siiski siin internetimaal ja isegi loed rumalaid kommentaare......hmm.
o
oma/ 9. veebruar 2014, 12:38
nüüd on iga tühikargaja, kel tahtmist, mingi nõustaja ? et lollidele kõlbab iga iba, eesotsas selle kliki pealiku 5 rikka riigi ... alustaks siis mesilastest, et need nüüd aina surevad, kuna põlde mürgitatakse, ja siis ka meie kärvame ! haigusi põhjustavad aga igasugused viirused, bakterid, mikroobid, mitte muud faktorid, need vaid halvendavad organismi seisundit, nagu aeglane mürgitamine ikka, mõned muutuvad resistentseteks jne. meie elukeskkond on nii saastatud, ja mida me sööme, valmistoite palju, kus on igasugused haigustekitajad, kuna ei ole ju silmaga näha ega isegi teata neid, aga on.
vähki tekitavad viirused, neid on palju erinevaid, ja reageerimine genotüübigagi sõltuv, autismi nagu muid hälbeid aga võib tekitada lisaks haigustekitajaile keskkonna kahjustustest rikutud nagu radioaktiivsest kiirgusest kahjustatud rakkude edasine areng. kui keegi tahaks nõustaja olla, peaks ta rääkima vaid üht, mida gunnar aarma jutustas, et tuleb süüa oma kodukoha toitu ! aga siin, tahetakse eesti mahetootjaid niigi kõige kordi madalamate toetustega konkurentsis ja veel neid pidevalt selle "riigi" aferistide poolt aina kärpides, et oma rahalaaberdamisi + suurenevate hiigeltulude kasvu tahtes, kasvõi meie elektergi, eesti energia, võrgutasud iga tuulega läind, sita pingega, vene aegse võrgu kõvade tasudega, maailma kalleim, - siis sundides meie inimesi aina mujalt sisse surutavat geenmuundatud ning mürgitatud rämpsu tarbima, olgugi pealtnäha super, nagu ilma ussideta õunad ( lumivalgukese mürgiõungi oli ilus ). aga kuni su küla veel elab, elad sina ka.
j
Jorss/ 9. veebruar 2014, 10:58
Autismi , ADHD-d , Aspergerit, Aspi-neurot on edukalt ravitud teatud toiduainete väljajätmisega oma toidust: Suhkur, Nisujahu ja Piim. Kõik need toiduained ei ole enam kaugeltki need, mis olid ca 200 aastat tagasi. Tööstuslik töötlemine on är võtnud 90% kasulikest ainetest ja ülejäänud on rämps, mis lisatakse juurde.
k
kuidas/ 9. veebruar 2014, 08:20
e
Elage rahus.../ 9. veebruar 2014, 07:56
Koige kurvem on asja juures see, et raha nimel on muugil hunnikutes toidulisandeid, nn. toitumisspetsid jagavad raha eest nou. Tookaaslane on onnelik, et ta on terve kuna tarbib iga paev toidulisandeid. Mina ei tarbi, aga tervis korras. Temal vereanaluus korras. Laksin ja tegin ka vereproovi. Korras! Kusjuures tema soob aastaid korgvererohu rohtusid! Toitudest soon seda mille jargi himu, aga koike normaalses koguses. Minu vanemad soid nii kartuleid, nisujahu jne. ja elasid molemad ule 90 ja korgvere ja sudame rohtusid hakkasid votma alles peal 80 eluaastat! Nuud targad utlevad, et molemad toiduained murk! Kas nad oleksid siis elanud ule 100 aasta?Elage rahus ja arge tehke endale juurde asjatult stressi.
t
to kat/ 8. veebruar 2014, 20:25
vot just ,kui sobrad internetis, ei tea sa teadusest midagi
sinna võib kes tahes midagi välja riputada kui suurt teadust
see ongi meie inimesed eksiteele viinud
see internetist hariduse saamine on kahtlane,kõike mida sealt loed, ei saa tõe pähe võtta
sellesse tuleb siiski suhtuda kui populaarteaduslikku kirjandusse
m
Maximka/ 8. veebruar 2014, 20:14
Tänan vastuse eest. Imelikud on need "õppinud" kommenteerijad. Autism "pärilik"? Kui kõik nii targad on, miks siis autiste, vähki, jne aina rohkem ja rohkem on? "pärilikkus" hähh, hea suurte kontsernide laulu laulda, selleks see välja mõeldud ongi, "teaduslikult" hämatud faktid massidele.
ü
8. veebruar 2014, 18:43
Üle maailma on palju ülekaalulisi ja tõbiseid seepärast, et inimesed söövad ülearu, liiguvad vähe, ei tee füüsilist tööd.

j
just/ 8. veebruar 2014, 14:18
mul tekkis ka küsimus
kas ta tahab öelda ,et geneetiliseks muudnamiseks kasutatakse elavhõbedat
minu teada on see siiski teistsugune protsess
kuskil pole ka öeldud et elavhõbe on autismi põhjus
minu teada pole autismil seni mingit kindlat ja ühest põhjust avastatud
n
no mida/ 8. veebruar 2014, 14:09
Tegus tädi, aga tal puudub ju vähimgi haridus, mis lubaks tervise teemadel midagi väita
http://et.wikipedia.org/wiki/Marika_Blossfeldt
6
69/ 8. veebruar 2014, 13:56
Miks see prügimäe džempris tädi nii õudne välja näeb, mida ta tarbib?
r
rumalus/ 8. veebruar 2014, 12:50
glükoosifruktoosisiirup ei võrdu maisisiirup
nüüd on juba suhkrust transrasv saanud siin viimases kommentaaris
tutvuge biokeemiliste tõdedega, glükoos on rakkude põhienergiaallikas, ei saaks öelda, et mürk, Liigne tarbimine teeb igast ainest kahjuliku.
t
Teadagi./ 8. veebruar 2014, 11:46
Coca-colas kasutatakse seda juba ammu. Maisisiirup on kolm korda odavam suhkrust
Maisisiirup(töödeldud keemiliselt) on transrasv ja inimesele täielik mürk
o
oot-oot/ 8. veebruar 2014, 11:16
Kas autism pole mitte kaasasündinud viga? Esimene kuulmine, et see tekib mingi toidu söömisest.
t
Täiskasvanu/ 8. veebruar 2014, 11:10
Kui mitu korda ma pean tervisenõustajatele korrutama, et ennem tõestage ära vähitekke põhjused. Siis alles võtke sel teemal sõna. Lastele on kõik uus. Ja seda nad elust õpivadki. Pärast ürita seletada, et see tädi pole mingi proffessor, vaid naiskireja. Ja sina ka, Marika Blossfeldt, avalda ainult tõestatud fakte! Vaata, kui palju on juba inimesi, kes seda vähitekke pläma tõe pähe võtavad!
m
Maximkale/ 8. veebruar 2014, 10:36
Hommikuhelbed Nesquik jt, müslibatoonikesed, kaubanduskettide kondiitrilettides praktiliselt kõikides kookides-tortides, osades kastmetes, moosides jne

m
miks nii?/ 8. veebruar 2014, 10:33
Väga huvitav on teada saada uusi fakte tervise ja toitumise kohta, kuid miks nende levitajad ise eriti terved välja ei näe? Pigem vastupidi?
a
Arvaja/ 8. veebruar 2014, 10:26
1. Ajaleht võiks esiteks panna juurde mis haridus "toitumiseksperdil" on et saaks anda esimene hinnang, väite autoriteetsusele. Samuti mis ametit peab.Enda Sildistamine "eksperdiks"ei tee inimest veel eksperti.
2. Ajaleht ei ole koht kus iga soolapuhuja oma "tarkust" levitab. Meie hulgas on palju inimesi kes oma lihtsameelsusest voi harimatusest ei oska antud artiklit kriitiliselt hinnata. Ja miks reostada inimeste mõttemaailma libateadusega. Raisata ajalehe ruumi. Kas teil ajalehes tarku toimetajaid või eksperte pole, kes oleks sellise juura prügikasti visanud.
m
Maximka/ 8. veebruar 2014, 10:12
Kus seda siirupit kasutatakse? Kahjulikkusest tean niigi, see ei ole uudis. Järeldus ikka üks, mitte osta valmistooteid.
n
8. veebruar 2014, 10:12
No ma ei taha sellise mõttemalliga olla ja selline välja näha nagu Blossfeldt, sellepärast sööngi seda, mida heaks arvan, ka tavalist suhkrut. Kuigi see valge suhkur, mis oli NL-i ajal, oli jämedamate kristallidega ja meeldis enam kui nüüdne peenike.
k
kata/ 8. veebruar 2014, 10:08
iga kõvasti kisaja ei ole veel spetsialist, isegi GMO olemusest ei saa ta aru, elavhõbedat ei saa mais küll kuidagi sisaldada
m
Martin/ 8. veebruar 2014, 10:08
Täielik jama. Isegi esitatud "faktid" on valed.
u
uskmatu/ 8. veebruar 2014, 10:01
Kuidas satub geneetilisel muundamisel maisi elavhõbe? Tervisenõustaja võiks ka nende protsesside tagamaa lahti selgitada. Vajalikud oleksid teadusuuringud, mitte järjekordselt lampi lahmida oma hommikuse unenäo põhjal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee