Hannes Vanaküla (TEET MALSROOS)

"Paljud selgeltnägijad ei jaga psühholoogiast midagi," ei pruugi "Selgeltnägijate tuleproovis" osalenud maag Hannes Vanaküla sõnul hea selgeltnägija olla eelkõige kaval psühholoog.

"Ma ei ütleks, et ka Eesti saates olid tugevad psühholoogid, pigem vastupidi. Ka mina ei olnud siis paremas vormis," meenutab Hannes.

Tema arvates ei olnud finaali jõudnud sensitiivid tegelikult kehvad, lihtsalt närv vedas neid alt ning nad ei suutnud lahendada elementaarseid ülesandeid.

Vanaküla, kes oli finaali salvestuse ajal publikus, arvas enda sõnul ära, missuguses pokaalis oli mürk.

"See oli lihtne, jälgisin žüriid ning panin tähele, et nende pilgud olid suunatud ühele pokaalile, hiljem selgus, et arvasin õige klaasi ära."

Miks ei suuda teles võimekad selgeltnägijad reaalses elus kadunud inimesi leida või mõrtsukatele osutada?

"Reaalsus on hoopis midagi muud. Näiteks pisikese Varvara mõrvalugu on raske lahendada, sest sellel on olnud liiga suur tähelepanu ja mitu nõida on seda juba proovinud. Kui asi läheb n-ö tsirkuseks, ei murra hiljem ükski nõid enam selle kaitsekihist läbi ja on suur tõenäosus, et ükski selgeltnägija ei leia enam jälgi. Selliseid asju tuleb teha salaja, vaikselt, ainult siis võib midagi näha," selgitab Vanaküla.

Jaga artiklit

12 kommentaari

V
vanainime  /   22:32, 10. veebr 2014
Kust võtab see nn. maag Vanatola õigust välja öelda, kuidas asjad peavad käima. No temasugune esindab lihtsalt suvalist tädi Maalit rahva seast.
K
kuulaja  /   20:26, 10. veebr 2014

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis