Elu

Maag Hannes Vanaküla: Eesti saade oli üks suur susser-vusser! (23)

Nataly Koppel, 8. veebruar 2014, 16:00
Hannes Vanaküla ARNO SAAR
"Mõned saatejupid olid tõesed, kuid sinna mängiti asju juurde, tõde seoti valega. Inimestele ei saa näidata sajaprotsendiliselt valet, see ei mõju, kui aga seda ühendada tõega – siis see töötab!" arvab maag Hannes Vanaküla, kes osales Eesti "Selgeltnägijate tuleproovi" teises hooajas.

"Pärast saates osalemist ei usu ma enam üldse mitte midagi. Teadsin kohe algusest peale, et see on üks suur susser-vusser!" ei kahetse Vanaküla saates osalemist, kuid on selles parajalt pettunud. "Osalejatele mängiti erinevad märgid ette. Kui inimene oleks olnud tähelepanelik ja kasutaks loogikat, saaks ta ülesandeid ka paravõimeteta edukalt lahendada," usub Vanaküla. "Paraku peab tunnistama, et ka mina ei märganud kõiki vihjeid, mida tegelikult oleksin võinud näha küll. Näiteks, hiljem, kui saadet analüüsisin, nägin, et oleks võinud vendade Voitkade peidupaiku leida küll, aga ma ei olnud piisavalt tähelepanelik."

Samal teemal

Saatetegijad tahtsid nõidasid tülli ajada

Vanaküla väidab, et saatetegijad suhtusid osalejatesse erinevalt. "Näiteks Feliksile anti vihjeid, söödeti õigeid vastuseid ette. Seda mitte otse, vaid kaudselt, osavalt, märkamatult. Saatetegijad võisid võistlejaid abistada kergelt noogutades või üteldes "ja, ja, jaa", kuid seda poleks tohtinud teha." Ta teab rääkida, et selgeltnägijale Teurile tegid saatetegijad ettepaneku teda aidata ja upitada, kuid Teur, kes ihkas ausat mängu, keeldus pakkumisest.

Samuti jätkub Vanakülal kriitilisi sõnu "Selgeltnägija tuleproovi" esimese hooaja võitnud Nastja kohta. "Nastja on lihtsalt näitleja! Tal ei ole mitte ühtegi erilist võimet, taju ega loogikat. Saatetegijad kasutasid teda lihtsalt ära, et saaks teleekraanidel ilusat naist näidata," põrutab selgeltnägija. "Maag Sergeis oli küll midagi. Ma ei liigitaks teda nõidade ringi, kuid ta oli detailide suhtes tähelepanelik, kasutas oma pead ja suutis inimlikul tasandil asju lahendada," kiidab ta Eesti saate teist favoriiti.

Vanaküla sõnul ei olnud saates osalejatel mingit tegutsemisstsenaariumi ees, kuid ta on veendunud, et saatetegijatel endil oli tööjuhend olemas. "Saade oli kavalalt filmitud. Tegijatel oli kindel plaan nõiad omavahel tülli ajada, et saaks intriigi. Seda tehti vaikselt, psühholoogiliselt, kavalalt. Pidevalt käis üks manipuleerimine ja saates osalejate suunamine nende eesmärkide poole," usub Vanaküla, et saatest püüti teha kõmulist telešõud.

Maag ei tee saladust, et läks sinna kuulsust koguma, ennast suuremale publikule tutvustama ning oma uut vaimsust massidesse viima. "Ma ei kahetse saates osalemist," peab Vanaküla kuulsaks saamist oma ameti juures tähtsaks.

Vene saates pole raasugi tõtt!

Vanaküla sõnul on ta vaadanud ka Venemaal vändatud "Selgeltnägijate tuleproovi". "See on puhas šõu! Lausa piinlik vaadata!" kirub ta idanaabrite tehtut. "Ükski selgeltnägija ei saa sirmi tagant näha füüsilisi esemeid ja neid detailse täpsusega kirjeldada. See ei ole võimalik! Selgeltnägija saab tunda, mis inimesega võib tegu olla ja tema iseloomujooni kirjeldada. Asi on tunnetuses, tajus. Asju saab tunnetada, mitte neid näha," selgitab Vanaküla.

Maagi sõnul rõhutasid saatetegijad Nastja puhul seda, kui tundlik ta on ja rääkisid sellest kui erilisest andest. "Üks selgeltnägija ei tohi olla liiga sentimentaalne, sest ta läheks siis lihtsalt hulluks. Mõelge ise, kui teil tuleks abivajaja tragöödia või haigus endast läbi lasta ja see jääkski teie hinge. Üks õige nõid peab erinevaid välju talitsema ja olema paksu nahaga," on Vanaküla veendunud.

23 KOMMENTAARI

k
10. veebruar 2014, 11:11
kas härral on tulevased nõianeiud kaenla all? need kes otsivad delfi mystikafoorumist omale kliente?
Loe kõiki (23)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee