Meedia

KINDEL: Anvar Samost lahkub jäädavalt saatest "Olukorrast riigis"  (20)

Toimetas Sander Silm, 7. veebruar 2014 11:05
Anvar SamostFoto: TAIRO LUTTER

Samal teemal

Raadio 2 pikaaegse jutusaate "Olukorrast riigis" üks juhte Anvar Samost teatas Rahvusringhäälingu juhtidele oma otsusest asuda tegutsema poliitikas. Seega paneb ta maha saatejuhi ameti.

Järgmises kolmes saates kuuleb Kalle Muuli kõrval saadet "Olukorrast riigis" juhtimas Eesti Ekspressi peatoimetajat Allar Tanklerit. Kas Tankler jääb Raadio 2 tegijate ringi esialgsest kolmest saatest pikemaks ajaks, selgub töö käigus, edastas Rahvusringhääling.

 "Tänan kuulajaid. Ilma toetuseta, mis saadet "Olukorrast riigis" saatnud on, poleks nii pikalt kindlasti seda teinud," ütles Anvar Samost. "Teiseks tänan Kalle Muulit. Ilma temata poleks see tänaseni kestnud. Ja kolmandaks tänan Hannes Rummi. Ilma temata seda saadet poleks sündinud."

 "Ilmselt tekib mul veel pika aja vältel igal pühapäeval kella 11.30 paiku positiivne ärevus ja soov midagi korda saata. Ikkagi 19 aastat! Usun, et Eesti on tänu nendele saadetele veidi parem koht," lausus Samost.

 Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare kinnitusel asendab Tankler veebruaris Anvar Samostit. "Märtsis on Kalle Muulil lühike puhkus, sel ajal juhivad saadet Janek Luts ja Allar Tankler, edasi elu näitab," selgitas Rajasaare.

"Olukorrast riigis“ kasvas välja aastatel 1993-1995 eetris käinud intervjuusaatest, mida samuti tegid koos Anvar Samost ja Hannes Rumm. Seega võib Anvar Samosti töö pikkuseks Raadio 2s lugeda lausa 20 aastat.

Saade on oma nime saanud peaminister Tiit Vähi 1995. aastal peetud kõne "Olukorrast riigis" järgi. Saate signatuur kombineerib heliülesvõtteid erinevatest Eesti poliitika kuulsatest lausetest: "Mul on kahju ja ma vabandan." (Mart Laar), "Ma kordan, Toompead rünnatakse!" (Edgar Savisaar), "Tule taevas appi!" (Lennart Meri).

 "Olukorrast riigis" on Raadio 2 üks kuulatumaid saateid, TNS Emori andmetel on kuulajate arv 30 000 - 50 000 nädalas.

 Samost on juhtinud uudisteagentuuri BNS ja olnud Postimehe vastutav peatoimetaja. Ajakirjanikuna on ta töötanud üle 25 aasta.

 Kalle Muuli on töötanud mitmes meediaväljaandes, teiste hulgas Eesti Päevalehe peatoimetajana; aastast 2012 on Õpetajate Lehe peatoimetaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee