Eesti uudised

Evelin Ilves puhkab Balil suurettevõtja Sonny Aswani villas (114)

Karoliina Vasli, 7. veebruar 2014 07:00
ESILEEDI 24/7: Evelin Ilves naaseb Eestisse enne vabariigi aastapäeva. Esindustasu saab ta aga ka erareisi ajal teiselepoole maailma. Presidendi kantseleist öeldakse, et Evelin on presidendi abikaasa 24/7, sõltumata asukohast. Foto: ARNO SAAR
Presidendiproua Evelin Ilves puhkab endiselt Bali saarel. Kuuldavasti on tema peatuspaigaks peretuttava, rikka Indoneesia ärimehe Sonny Aswani villa. Presidendi kantselei suu on endiselt lukus.

Narinder Kumar Aswanil, keda kutsutakse ka lihtsamalt Sonnyks, on Bali saarel suvekodu. Õhtulehe allikate andmetel Evelin Ilves just seal oma kuuenädalast puhkust veedabki.

Samal teemal

Helde investor ja annetaja

Presidendi kantselei on Õhtulehele varem kinnitanud, et esileedi viibib erareisil, mille kulud ta kannab ise, peatudes hotellides või kasutades tuttavate külalislahkust. Küsimusele, kas Evelin viibib ärimees Aswani juures, ning, kui see nii on, siis millised vastuteened või tasu Aswanit ootavad, saatis kantselei avalike suhete juht Piret Pert copy-paste’iga uuesti varasema vastuse ja lisas: "Kuna tegemist on erareisiga, siis kantselei seda rohkem ei kommenteeri."

Aswani ise Balil ei viibi, talle kuuluvast Kehra paberivabrikust kinnitati, et ta on Singapuris. Õhtulehe saadetud e-kirjale Aswani kahe päeva jooksul ei vastanud.

Sonny Aswani (50) on Eestiga seotud juba paarkümmend aastat. Ta on kogunud kuulsust Balti manufaktuuri ja Kehra paberivabriku erastajana. Äripäeva rikaste edetabelis platseerus ta mullu seitsmendale kohale. Kroonika on kirjutanud, et ta on Eestisse investeerinud 120 miljonit eurot. Helde annetaja on ta olnud ka võimuparteidele – eelmise aasta viimases kvartalis said nii Reformierakond kui ka IRL 25 000 eurot.

Presidendi vana tuttav

Üks Aswani viimaseid projekte oli kinnisvaraäris: ta lasi kortermajaks ümber ehitada kurikuulsa KGB maja Tallinna vanalinnas Pagari tänaval, millest ühe luksuskorteri jättis ka endale. Sinna satub ta siiski vaid ärireisidel ja puhkuse ajal. Ta elas küll tosin aastat püsivalt Eestis, kuid 2000ndate lõpul kolis Singapuri, et olla koos perekonnaga. "Mu ema ja õed-vennad elavad seal," rääkis Aswani Kroonikale antud intervjuus. Ta on ühtlasi Eesti aukonsul Singapuris.

Toomas Hendrik Ilvesega oli Aswani tuttav juba enne, kui Evelinist Ilvese ametlik abikaasa sai. Näiteks 2002. aastal korraldas Aswani heategevusoksjoni, mille tulu läks puuetega lastele. Toomas Hendrik Ilveselt, kes oli toona oli Eesti välisminister, sai Aswani oksjonile kikilipsu. Ilves selgitas: "Ta (Aswani – toim.) ütles, et see oleks lõbus. Ja ta tahtis just sellist, millel oleks kindel tähendus." Oksjonihaamri alla läks lips, mida Ilves oli kandunud kohtumisel Bill Clintoniga ning läbirääkimistel Vene vägede Eestist väljaviimise asjus 1993–1994, samuti Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi alustades. Hind oli lipsu ajaloole vastav – rootslastest ostjad maksid selle eest 37 000 krooni (2365 eurot).

Samuti on Ilves välisministrina tõhusalt aidanud Aswani Aasiast pärit sõpru viisade taotlemisel. Kord, kui ametnikud seadusele viidates viisade väljastamisest keeldusid, kirjutati need välja pärast minister Ilvese isiklikku sekkumist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee