Foto: Politsei
Toimetas Sander Silm 6. veebruar 2014 11:36
Politsei tabas Tallinnas Leedu kodaniku, keda kahtlustatakse vanainimestelt raha väljapetmises.

29. detsembrist kuni 6. jaanuaril helistas tundmatu mees Tallinnas elavatele venekeelsetele vanainimestele, tutvustades end politseinikuna ja väitis, et nende lähedased on sattunud õnnetustesse ja probleemidest pääsemiseks vajaksid nad kohe raha.

Vanurite käest käis raha vastu võtmas 25-aastane Artur, kelle politseinikud 6. jaanuaril kahtlustatavana kinni pidasid.

Praegu on politseile teada viis juhtumit, kus Artur käis pärast telefonikõnet vanuritelt raha vastu võtmas, neist kolmel juhul anti talle 450 kuni 750 eurot.

Samas on alust arvata, et kannatanuid on rohkem. Politsei palub kõigil, kes on saanud kirjeldatud sisuga telefonikõnesid ja maksnud raha fotodel kujutatud isikule, anda sellest teada politseile telefonidel 612 4798, 612 4892 või 511 2273.

Viktor Brujev Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude talitusest tuletab meelde, et ükskõik millise õnnetuse või vahejuhtumi puhul politseinikud sellelaadseid kõnesid ei teeks. "Inimesed peaksid väga kriitiliselt suhtuma igasse nõudesse anda kellelgi võõrale sularaha,“ ütles Brujev.

Brujevi sõnul tuleks sellise kõne puhul esmalt ise helistada lähedasele, kellega väidetavalt õnnetus on juhtunud. "Samuti tuleks sellisest kõnest koheselt teatada politseile ning keelduda raha maksmisest,“ ütles Brujev. Kuna kannatanud on vanemas eas inimesed, tuleks Brujevi sõnul noorematel on vanemate lähedastega põhjalikult rääkida sellisest petuskeemist. "Kindlasti tuleks veenduda, et vanurid mõistaksid, kuidas selliste kõnede puhul käituda,“ ütles Brujev