Õhtulehe olümpiablogi

Deivil Tserp: mõtted rändavad vägisi Sotšši olümpialt Torino mängudele (1)

Deivil Tserp, Sotši, 6. veebruar 2014, 10:34
Andrus Veerpalu Torino olümpiakullaga.  MATI HIIS
Töötan juba kolmandat päeva Sotšši olümpial, kuid mälus tiirutavad pildikesed kaheksa aasta tagustelt Torino mängudelt, mis kujunesid eestlastele üliedukateks. 

Eks inimene olegi üks veider olevus, kes üritab kogu aeg mingeid seoseid otsida või paralleele tõmmata. 2006. aastal sõitsin vahetult enne Torino olümpiat Davosi, kus murdmaasuusatajad Andrus Veerpalu ja Jaak Mae andsid vormile viimast lihvi. 

Praegu on olukord risti vastupidine: medalit ei paista isegi kahurväebinokliga, esikümne potentsiaali leidub täieliku õnnestumise ja õnnejumalanna soosingu korral ehk kahel–kolmel sportlasel. Siinkohal peab taas kasutama suusatreener Mati Alaveri retoorikat ja ütlema, et Sotššis tuleb kõikide meie võistlejate puhul säilitada mõõdukas optimism. 

Küll aga ei tahaks nõustuda üha laiemalt levima hakanud arvamusega, et esimest korda olümpiaõhkkonda nuusutavatel (noortel) sportlastel, keda Eesti tiimis on üle 50 protsendi, tuleb eelkõige hankida väärtuslikke kogemusi järgmisteks olümpiateks.
Kindlasti ei tasu meedial kellelegi pärssivat kohustustekoormat turjale upitada, ometi on elu näidanud, et esimene olümpia võibki parimaks jääda. Ses mõttes on parim näide suusasprinter Anti Saarepuu. 

Torino mängudel tuli ta 22aastaselt kaheksandaks ja toona esitas Alaver ilusa visiooni, kuhu tema õpilane võiks jõuda. Paraku kukkus Saarepuu neli talve hiljem Vancouveris juba kvalifikatsioonis ja piirdus 42. kohaga. Sotšši ei lubanud tal pürgida terviseprobleemid. 2018. aasta olümpiale jõudmine ning seal suurte tegude tegemine on lüüriliselt väljendudes poeedi unistus. 

1 KOMMENTAAR

k
küsimus 6. veebruar 2014, 16:12
kas meie delegatsiooni liikmete peale viltu ka vaadatakse seoses Torino olümpiaga?

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee