2
fotot
PORNO VÕI MITTE? «Ma arvasin, et video on piisavalt väheerootiline,» ütleb räppar Suur Papa, kelle uus muusikavideo «Pätiplika» võeti Youtube’ist juba tunni aja pärast maha. Praegu on video üleval portaalis Vimeo ning seda vaadati esimese 24 tunni jooksul 63 000 korda. (Vimeo)

"Lugu "Pätiplika" räägib minu ideoloogiast ja kirest naiste vastu. Naisekehale ei ole mõtet panna peale mingisuguseid kleepse, et lihtsalt õrritada. Pigem näidata seda niimoodi, nagu see on," räägib räppar Suur Papa oma uuest muusikavideost, mille peaosas olev naine on alasti ja mis koristati Youtube’ist kõigest tunni jooksul.

Räppar Suur Papa (kodanikunimega Uku Arop) ise arvab, et seda peeti ilmselt liiga erootiliseks. "Ma ei tea, kuidas neil see ülevaatamine käib. Ma polnud väga kindel, kas see jääb sinna või mitte, aga ma igatahes proovisin," ütleb Uku ja lisab, et inimesed jõudsid seda enne mahavõtmist jagada umbes sada korda. "Ma ise arvasin küll, et video on piisavalt väheerootiline."

Paljastava video idee ei tulnud tema sõnul aga otseselt temalt endalt. "Mul oli see lugu valmis, aga idee sain kuskilt mujalt," salatseb Uku. "Kuid lugu ja video idee langesid täpselt ajaliselt kokku."

Videos olev vapper neiu on räppari sõbranna. "Ta on kõige ehedam näide sellest, et kui on vaja kunsti teha, siis see on võimalik ka Eestis. Ei ole vaja kogu aeg kuskile lombi taha vaadata – Eestiski on väga julgeid tüdrukuid. Ja kuna talle meeldis minu lugu ka, siis selles suhtes oli ta kohe nõus videos osalema."

Tagasiside on olnud positiivne

Uku tunnistab, et tema jaoks on naise keha tempel. "Naised on üldse jumalikud – selles ongi kogu point. Ka video eesmärk oli näidata naisekeha kogu selle hiilguses. Ja mask ei ole tal peas sellepärast, et ta nägu varjata, vaid kuna loo nimi on "Pätiplika". Pätid ja suusamaskid käivad ju kokku, see on pigem selline kunstiline lüke," arutleb Uku ja tõdeb, et tagasiside videole on olnud ülimalt positiivne.

"See on ikkagi nii esmakordne asi ja julge samm Eesti muusikas. Kõik mu fännid ja minu sõbrad teavad nagunii, milline ma olen. Ma olengi otsekohene ja mõnes mõttes pioneer Eesti hiphopmuusikas. Üritan kogu aeg piire kompida ja neist üle astuda, et olla teistest sammuke ees," mõtiskleb Uku. "Ma arvan, et see video sai nii palju tähelepanu, kuna keegi teine Eestis pole midagi sellist teinud. See on eesrindlik!"

Eesti ainsasse muusikavideote saatesse "Eesti TOP 7" Uku esialgu "Pätiplikat" saata ei kavatse. "Ma võiksin, aga ma millegipärast usun, et seda ei võeta sellisel kujul vastu. Ma ei ole mõelnud ka seda tsenseerima hakata, sest miks tsenseerida midagi sellist, mis on juba piisavalt ilus – vähemalt minu jaoks," lausub ta. Ning kuigi Youtube’ist võeti räppari verivärske video maha, siis videoportaalis Vimeo on see täiesti saadaval.

Jaga artiklit

47 kommentaari

K
kk.  /   11:57, 29. märts 2014
no paljas naine , tissid ja väga halb kokkumonteerimine, suuuuuuuuht mõtttttttetu

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis