Eesti uudised

Ojulandi uus poliitiline jõud jääb kindlaks sõnale "ühtsus" (56)

Toimetas Kristin Aasma, 4. veebruar 2014, 12:17
Andrus Soopalu, uue poliitilise jõu ajutise juhatuse liige. Foto on tehtud 2010. aastal Häädemeeste apteegis.Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees
Uue poliitilise jõu ajutine 10-liikmeline juhatus otsustas eile nõupidamisel, et korrigeerib eelmise neljapäeva hilisõhtul avaldatud erakonna nime "Ühtne Eesti." Samas välditakse nime korrigeerimisel seda, et algne nimega kanduv põhiline sõnum ei läheks erakonna nimest kaduma.

Ajutise juhatuse liige Andrus Soopalu sõnas, et juhatus otsustas ühiselt nime korrigeerida, sest "Ühtne Eesti" kaubamärgi ärilistel eesmärkidel registreerinud teater on ise sõnapaari ära lörtsinud. Meenutades, et Hr. Ojasoo nimetab tema enda poolt loodud kaubamärki "kõige nõmedamaks ja populistlikumaks", edastas Luud.ee pressiteatega.

Samal teemal

„Meie suhtume Eesti riigi ühtsusesse endiselt lugupidamisega ja soovime teha omalt poolt kõik selle põhimõtte teostamiseks. Seetõttu on uue partei nimes kindlasti sõna "ühtsus" esindatud," lisas ajutise juhatuse liige Indrek Vimberg.

Uue erakonna soov polnud kahjustada teater NO99 ärihuve ega ärritada kultuuriringkondasid. Erakonna soov oli ja on muuta Eesti ühtsemaks ja inimkesksemaks.

„Kui inimesed tõesti tahavad, et tekiks ometi jõud, kes soovib seista selle eest, et Eesti poliitika muutuks inimkeskseks ning võim arvestaks rahva tahtega, mõistavad nad, et uus on alati leidnud vastaseisu nende hulgas, kes muutusi ei soovi või mingil neile kasu tooval põhjusel vanast kinni hoiavad," selgitas juhatuse liige Piret Haljend uue erakonna nime ümber tekkinud segaduse tagamaid.

Erakond loodab, et saab esialgses tegevuses keskenduda sisulistele küsimustele ning annab korrigeeritud nimeversiooni teada kohe, kui kogu erakonna liikmeskond on selle heaks kiitnud.

56 KOMMENTAARI

n
Nimeks "VIAGRA" võtta kah ei saa, 5. veebruar 2014, 10:01
registreeritud kaubamärk.Aga kui saaks,oleks äge küll ja
liikmeks astuksid väga paljud.Teised erakonnad jookseksid
massiliselt üle...
p
Pannes 5. veebruar 2014, 07:43
Hüüdlaused, mida erakonnad endile valijaskonda meelitavad on: "meil saab olema, me teeme seda ja teist; kõigil saab kohe parem, jne .... Tavaliselt ko...
(loe edasi)
Loe kõiki (56)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee