Eesti uudised

Ojulandi uus poliitiline jõud jääb kindlaks sõnale "ühtsus" (56)

Toimetas Kristin Aasma, 4. veebruar 2014 12:17
Andrus Soopalu, uue poliitilise jõu ajutise juhatuse liige. Foto on tehtud 2010. aastal Häädemeeste apteegis.Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees
Uue poliitilise jõu ajutine 10-liikmeline juhatus otsustas eile nõupidamisel, et korrigeerib eelmise neljapäeva hilisõhtul avaldatud erakonna nime "Ühtne Eesti." Samas välditakse nime korrigeerimisel seda, et algne nimega kanduv põhiline sõnum ei läheks erakonna nimest kaduma.

Ajutise juhatuse liige Andrus Soopalu sõnas, et juhatus otsustas ühiselt nime korrigeerida, sest "Ühtne Eesti" kaubamärgi ärilistel eesmärkidel registreerinud teater on ise sõnapaari ära lörtsinud. Meenutades, et Hr. Ojasoo nimetab tema enda poolt loodud kaubamärki "kõige nõmedamaks ja populistlikumaks", edastas Luud.ee pressiteatega.

Samal teemal

„Meie suhtume Eesti riigi ühtsusesse endiselt lugupidamisega ja soovime teha omalt poolt kõik selle põhimõtte teostamiseks. Seetõttu on uue partei nimes kindlasti sõna "ühtsus" esindatud," lisas ajutise juhatuse liige Indrek Vimberg.

Uue erakonna soov polnud kahjustada teater NO99 ärihuve ega ärritada kultuuriringkondasid. Erakonna soov oli ja on muuta Eesti ühtsemaks ja inimkesksemaks.

„Kui inimesed tõesti tahavad, et tekiks ometi jõud, kes soovib seista selle eest, et Eesti poliitika muutuks inimkeskseks ning võim arvestaks rahva tahtega, mõistavad nad, et uus on alati leidnud vastaseisu nende hulgas, kes muutusi ei soovi või mingil neile kasu tooval põhjusel vanast kinni hoiavad," selgitas juhatuse liige Piret Haljend uue erakonna nime ümber tekkinud segaduse tagamaid.

Erakond loodab, et saab esialgses tegevuses keskenduda sisulistele küsimustele ning annab korrigeeritud nimeversiooni teada kohe, kui kogu erakonna liikmeskond on selle heaks kiitnud.

Samal teemal

14.02.2014
Ojulandi partei ristiti Rahva Ühtsuse Erakonnaks
03.02.2014
Ojuland ägestus: kommarid kultuurirahva maski taga
02.02.2014
Kommentaar | Kas tere ikka tohib öelda?
02.02.2014
Juhtkiri | Teater teeb erakonna loomisest jälle etenduse