Eilne pantvangidraama Moskva keskkoolis nr 263.Foto: Alexander Zemlianichenko
Toimetas Nataly Koppel 4. veebruar 2014 10:02
Vene politsei otsis eile läbi kooliõpetaja ja politseiniku maha lasknud koolipoisi Sergei Gordejevi kodu läbi. Uurijad viisid korterist välja mitu karpi dokumentidega, relva ja arvuti.

Koos nendega istusid politseiautosse poisi ema ja isa, vahendas Komsomolskaja Pravda. Naisterahvas peitis oma nägu kapuutsi sisse, mees ei varjanud oma nägu, kuid keeldus ajakirjanike küsimustele vastamast.

Koolitulistaja naabrinaine Svetlana Mihhailova, kes kutsuti läbiotsimise ajaks tunnistajaks, rääkis, et ei teadnud väga palju oma naabrite kohta, kuid nad jätsid igati korraliku perekonna mulje ja nende kodu oli kallilt sisustatud.

„Serjoža alati teretas ja kõik teadsid, et ta on viiemees," rääkis naabrinaine koolis tulistamise korraldanud poisist.

Mihhailova sõnul leidsi uurijad korterist veel kaks jahipüssi. Peremees selgitas, et on jahimees ning näitas uurijatele relvaluba.

Poisi tuba oli naabrinaise sõnul täiesti tavaline ja noortepärane: seal olid arvutid, muusikakeskus, palju mänguasju ja automudeleid. Mihhailovale jäid silma ka väikesed ikoonid.

Tuletame meelde, et 15aastane Sergei läks eile kooli jahipüssiga ning lasi maha 29aastase geograafiaõpetaja ja politseiniku. Veel üks korravalvur sai raskelt haavata. Laps võttis mitukümmend õpilast pantvangi ning läbirääkimisteks kutsuti kooli poisi isa, kes suutis oma poja relvituks teha ja verise konflikti lahendada.

Esialgse info kohaselt oli teismeline psühholoogiliselt endast välja viidud. Kui ta tunnistatakse süüdi, ootab teda eluaegne vanglakaristus.