16
fotot
(Tairo Lutter)

Ruumipuuduses vaevlev Kadrioru loss näeb tulevikus oma peremeest vähem, sest president kolib mõisakompleksi Rocca al Mares, kus hakkavad asuma riigipea esindus- ja eluruumid.

Postimees kirjutab, et peaminister Andrus Ansip valmistab ette eurovolinik Siim Kallase uut kodu ehk riik andis Riigi Kinnisvara ASile (RKAS) üle mereäärse maatüki, kuhu kerkib presidendi uus residents.

Kinnistute väärtuseks on hinnatud veidi üle miljoni euro ning hoonete renoveerimine läheks eri hinnangutel maksma vähemalt neli miljonit eurot.

Kolib residentsi Kallas või keegi teine, tegemist on igatahes pealinna ühe kauneima kohaga, Liberty mõisakompleksiga, mis omal ajal oli Kochide perekonna suvemõis, mille rekonstrueerimiseks andis rahandusminister Jürgen Ligi allkirja 31. jaanuaril.

Vabaõhumuuseumi ja Rocca al Mare erakooli vahelisel alal asuva mõisa taastamine oleks mitme aasta pikkune projekt, mis ei jõuaks lõpule enne kui järgmise presidendi ametiajal.

Jaga artiklit

87 kommentaari

A
aadu  /   19:36, 6. veebr 2014
ma saan asjast aru nii, et peale presidendiaja lõppu hakkavad Ilvesed elama Rocca al Mare Liberty mõisas ning Ärma talu on neil nagu suvila eest või sedasi.
  /   11:46, 6. veebr 2014
sorri ,aga see ei ole normaalne mis toimub.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis