Aknas näha olev kuuliauk meenutab eilset tulistamist Moskva 263. keskkoolis, kus sai surma kaks inimest.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 4. veebruar 2014 07:00
Venemaad vapustas eile tulistamine ühes Moskva eeslinna koolis, kus kaks inimest sai surma ja üks raskelt vigastada.

Eile pisut enne keskpäeva sisenes Moskva 263. keskkooli sama kooli 10. klassi õpilane Sergei Gordejev, kaasas kaks isale kuuluvat väikesekaliibrilist vintpüssi. Nooruk ähvardas valvurit relvaga ja nõudis, et teda lastaks esimesel korrusel asuvasse bioloogiakabinetti, kus geograafiaõpetaja Andrei Kirillov parajasti tema klassile tundi andis. Kabinetti sisse saanud, tulistas ta õpetajat kõhtu ja rindu. Seejärel tegi veel kontroll-lasu pähe. Kõike seda 29 õpilase silme all.

Et valvur oli jõudnud vajutada häirenuppu, ilmus kooli kaheliikmeline politseipatrull. Sergei avas taas tule ning üks politseinik sai surmavalt vigastada. Kui kohale jõudsid abijõud, tulistas

Sergei jälle ja vigastas raskelt teist politseinikku.

Veel hullema hoidis ära tulistaja isa. Ta helistas pojale, tuli kooli ja läks, kuulivest seljas, bioloogiakabinetti. Kui isa oli umbes pool tundi pojaga rääkinud, lubas Sergei õpilastel ruumist lahkuda. Seejärel sisenesid eriüksuslased ja pidasid nooruki kinni.

Venemaa meediaväljaande andmetel õppis Sergei väga hästi ning soovis keskkooli lõpetada kuldmedaliga. Geograafiaõpetaja oli aga pannud talle 9. klassis nelja ja nurjas sellega kuldmedalilootused. Sergei leidis, et õpetaja tegi talle liiga, ja haaras relva. Kokku tulistas ta vintpüssist 11 lasku. Talle tehakse psühhiaatriline ekspertiis.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Lible 4. veebruar 2014 09:00
Enda au ja uhkuse eest tuleb seista!
Enn Oja 4. veebruar 2014 08:10
pimesi ejj osska seda j'orssi kajttsta . võjjb'olla oli 4 isegi õjgustatud aga sageli õpsid lausa otsivad võjmalusi mittenu.nnukale 'äradeha' . kinndlasti on sellisejd juhhtumejd ka mejjl aga mejjl minnakse 99' punniga kohht'usse, mitte ej tulistatta puusalt .
aga mujdu ää eesskuju: lähäd ekksamile, paned koldi lauale ja üttled õpsile: nohh, rajssk, küsi !

SISUTURUNDUS