samas on Mõisa Jüri oma varasemates ärides makse kindlasti optimeerinud.Olid nad ju klientideks isegi mingites maksuvabastamise firmas mis kohtus mõistmatult siiski pääses,kuna otsad viisid väga kõrgele..
Jürka firmal oli üks suurem maksuvaidlus MTA-ga, ei teagi kuidas see lõppes. Asja sisu oli selles, et ootamatult vahetas kaup merel omanikku, mistõttu Mõisa firma pidi vähem makse maksma omaarust. MTA pidas seda fiktiivseks tehinguks. Mõis vaidles MTA-le muidugi vastu, siis küll polnud tal ettevõtjana tahtmist makse maksta.
kui ettevõtte toob sisse nii palju, et saab rohkem maksta, siis alske käia, aga kui üle poole sissetulekust maksudeks juba praegu maksad, siis on tavaliselt poole kuu pealt juba näpud põhjas. nii palju siis ettevõtlusest siin riigis...........aidaa mõttetu eesti
Vanasti oli inimesel pangaraamat, milles lugemist mõne mehe jaoks küll, nüüd ainult pangakaart. Kui siiski loeks mõne majandusalase raamatu läbi ja tutvuks ka Eesti maksuseadusega, siis lollide mõtete avaldamine ajakirjanduses jääks ehk väiksemaks. See on sama loll jutt kui et kõrgelt maksustatud riigiametnikud peavad riiki maksudega üleval.
Aga miks sa ei pasunda astmelisest tulumaksust hr Mõis mis oleks loogiline ju ja pleki siis nii, et oblika maitse suus! See paksusks nuumatud bojaari ülbitsemise jutt ! Ei ole ettevõtja alati vaba oma otsustes mida dikteerivad nii turg kui partnerite käitumised kui veel 1000 asja millega ei puutu kunagi kokku tööline kellel on oma piibel- maksa palju palka või oled halb ! Ms õige ettevõtja lähtub alati pähimõttest- palka peab töömees saama ja siis vaatan kuis endale jääb ! See loomulikult väikeettevõtlust puudutav .
palju maksu maksta. See ei jõua nagunii sinna kuhu vaja. Ansip ja co kandivad kõik nii ilusti ümber enda palkadeks ja katuserahadeks, samuti aidatakse meist rikkamaid riike, mitte endi vaeseid. Ennem tuleb normaalsed inimesed valitsusse panna ja alles siis hakata rääkima sellest kas ültse on raha riigile juurde vaja või jagub sellestki, kui enam ämma kappi niipalju ei lähe.
........peab valitsus sundima mõisasuguseid täispuhutud "ärimehi" riigist välja müüdud kasumiallikaid müügist saadud rahade eest tagasi ostma. Meie suurim häda on see, et põhikasumid voolavad Eestist välja, kuna kellelegi oli kasulik mõned narrid miljonärideks teha, lubades süüdimatult panku ja mida kõike veel välismaale parseldada.
Minu arust on ka see 57% tööandja kulu. Töötaja jaoks on tulu ainult see, mille ta kätte saab ehk netopalk. Ükski töötaja ei maksa makse isiklikult ja teda ei huvitagi, mida tööandja tema pealt maksab.
...kaua te suudate neid ettevõtjaid mõnitada. tõesti ei jaksa enam....sisse tuleb vähem, kui välja läheb. riigimaksud löövad iga kuu oimetuks. tõesti, minu poolt kevadel lasen 20 inimest vabaks, saavad tööbörsile minna või siis välismaale.
Nn. arvamusliidrilt ootaks ikka sisukamat sõnavõttu ja ettepanekuid. Kogu kokku grupp mõttekaaslasi ja tee mõni asjalik liigutus-tee ettepanek tõsta selle või tolle maksu maksumäära, kehtestada ....maks, kasvõi suurendada tulumaksuvaba minimaalmäära, jne. Luksusmaks on tema sõnavõtus toodud, aga mida arvab kodanik luksuskaupade (nt. kallite autode maksustamisest või nendega seotud käibemaksu erisustest). Lätis ei lubata autolt, mille ostuhind on üle 50 000 euro, käibemaksu maha arvata. Võiks ju viidata, et enamikes EL riikides on luksuskaupade soetamine ettevõtte poolt erineval moel täiendavalt maksustatud. Näen seda oma töös Saksamaa, Rootsi, Belgia ja mõne teise riigi näitel isegi.
ettevõtja pole ka mitte sugugi keegi suvaline asjasse mittepuutuv isik, vaid sageli kõige enam selle ettevõtte jaoks töötav isik, ning kas ta maksav endale palka, või võtav kasumi arvelt dividende, peaks olema ta enda asi, arvestades ... kahjumi puhul aga kas riik peaks siis ettevõtjaid toetama hakka,a. kui kasumi kallale minna, ning mitte lasta seda investeerida? telekas oli saade, kus isa kudus kangastelgedega baipu, poeg juba rohkem, ning pojapojal oli teha, mis kudus, s.o. investeerimine, mitte röövimine riigi poolt, nagu siin aina tahetakse, kes kuidas, f. astmeid kuskil ka pole mingid heaolu tagajad, vaid vastupidi, kui edukad need riigid ilma nende f. astmeteta veel oleksid ! või raha ei otsusta midagi !- j.m. bäide, siis kahju, kui viagrast enam ka abi pole, mujal siiski otsustab, on endiselt väärtuste mõõt. või see tahab hakata muidu saama, kui on haigekassa, siis perearsti juurde saabki muidu...
Muide, FIE maksab juba praegu 54%, nagu näitas mulle kujukalt maksuametnik- FIE maksab ise tulumaksu, sotsmaksu ja kui käive suur, siis ka käibemaksu+ töötuskindlustust tal ei ole, aga kui haigeks jääb, istub 9 päeva sissetulekuta, sest 3 on niikuinii mittemakstavad ja 6 peab ise endale maksma:)). Ei tea ainult, millest kui sissetulekut pole? Üks raamatupidamise õppejõud ütles otse- FIE on enesetapja, suitsiider.
...oleks see, kui vähendame oluliselt sotsiaalmaksu, töötuskindlustusmaksu jms, seejärel on võimalik vastavalt määral tõsta töötajate palku, mis praeguse "madala" maksukoormuse tõttu on absurdselt väikesed. Riik saab ikkagi oma osa kätte suurenenud tulumaksu- ja käibemaksulaekumiste (tarbimine kasvab) näol ning positiivse kõrvalsaadusena elavneb majandus. Win-win situation!
Kle Mõis, kas sa oled näinud, et mõne töötaja pangakontolt reaalselt see 57% riigikassase läheb? Pigem on see ikka ettevõtja kanda. Töötaja ei tea makstavatest maksudest midagi.
oleks üks partei, kes teeks Eestist maksuvaba riigi, siis kohe valiks. mõisa moodi mõtete eest, aga paneks aastaks ilma palgata tööle Eestis teid ehitama
Mõisal on absoluutne õigus/ 3. veebruar 2014 16:56
Euroopas ei ole ühtegi arenenud riiki, milles ei oleks astmeline tulumaks, ja seda peetakse täiesti loomulikuks. Mille poolest Eesti ärikad privilegeeritumad peavad olema? Aga, pange tähele, varsti algab selle vastu suur kaagutamine (on juba alanud).
Sotsiaalmaks ja tööandja töötuskindlustusmakse on ikkagi tööandja kulud. Jürkal on töötaja palgalt kinnipeetavate maksude ning maksete loetelust välja jäetud kohustusliku pensionikindlustuse makse. Kuidas on ettevõttel võimalik rohkem makse maksta kui seadus seda ette näeb? Rohkem(enam) makse läheb ettevõtte maksude ettemaksukontole MTA-s ja jääb järgmiste maksustamisperioodide maksude katteks sõltumata makse/maksuliigist. Demagoogia.
Hull mõte sellel vene maafia mehel kes kogu oma õri on rajanud metalliäri peale venemaa kaudu ,piire venemaaga ei saa vabaks lasta ,aga maksusuüsteem on vaja küll ammu juba ümber teha ,kuna välisfirmad ja need kes välisfirmadega äri teevad nifferdavad rahad mujale ja maksudest eemale ,töö inimene on ainus eesel kes makse peab maksma seepärast need palgad nii väikesed ongi ,ega eesti tööline vähem tööd ei tee kui ta soomes töötaks ,lihtsalt tasustamise ja maksustamise ja hinnete kujunduse süsteem on erinev ,sinna on koer maetud
Kas ikka tõest nii? Töötajaga lepitakse kokku brutotasu. Sellest peetakse kinni tulumaks, töötuskindlustusmakse ja pensionisammas (kui on liitunud pensionifondiga). Need on töötaja kulud. Brutopalga alusel arvestatakse sotsiaalmaks ja tööandja töötuskindlustusmakse. Need on tööandja kulud. Missuguse valemiga on võimalik väita, et sotsiaalmaks on töötaja kanda?
nohh jürka kui sul firma on siis näita alustuseks kui palju sa makse maksad ja kui palju töölistele palkadeks kulub???? aga kui sul midagi ette näidata ei ole siis sa oled küll pa...k vend ma ütlen sulle.kesikute sigala ammoniaagi hais on sinu aju ära kärbutanud ilmselt aga me anname sulle andeks sest sa oled ikka aeg ajalt lehes oma rumalusi jagamas.
Sotsiaalutopism? Eestis on kombeks raha ära võtta. Ettevõtja ettevõtlus on ahnus ja ihnus. Riigil sama. Mõlemi eesmärk on raha äravõtmine. Riik on legaliseerinud (seadustanud) omanduse igale liikuvale eurole. Käibemaks ehk 20% tootest, kaubast kuulub riigile. Oma kulude eelarve täitmiseks genereeritakse uusi maksuliike. Esineb topeltmaksustamist (aksiisid, luksusmaksud jne.). Riik müüb ja üürib ressursse- inmtööjõud maksustatud, maavara, energia taastuvtasud jne. Ettevõtja eesmärk on ainult kasum! Rikkus akumuleerub vähemuse kätte ning enamus on enda müüjad (tööjõud) , vaesed. Rikkust aga ei maksustata! Riik ei loo töökohti ja teda ei huvita inimeste elatusvõime. Selline suletud ring ongi!
...ja kui FIE kuu käive on 800-1000 eur,sellest maksaks 57 prossa maksudeks,siis ülejäänud 300ga toidab ju kolmeliikmelise pere ära küll ja jääb veel elamiseks ülegi eks!!!
Ettevõtjad võiks hoopis rohkem palka maksta. Siis nad maksaks läbi töötaja ka rohkem makse ja asi olekski korras. Ega ettevõtja loll ka pole, kui tuleb täiendav maksuke, hakatakse otsima võimalust seda vältida ja nihverdada. Enamasti suurte summade puhul see ka õnnestub. Eraisikuil neid skeemitamise võimalusi on suhteliselt null.