Õpetajablogi

Õpetaja blogi: lapsed koolivägivallast ja -kiusamisest

Hille Kõrgesaar, 9. veebruar 2014, 11:09

12 KOMMENTAARI

r
Ronk/ 3. märts 2014, 12:35
vareste kambas valitseb range hierarhia ja igasugused tatid kuulavad vanemate sõna
k
Karl/ 28. veebruar 2014, 14:16
Vaatasin just aknast õues muruplatsil askeldavaid vareseid. Selgelt eristusid kaks, keda aeti eemale. Lõpuks läksid need omavahel kaklema. Täiesti selge kiusamine. Kust neil need põhjused tulevad?
m
25. veebruar 2014, 18:37
Ma vannun, et selle artikli kirjutas 84 aastane tädike, kes hoiab elektroonikast eemale nagu mürki.
v
valevorstid :D/ 25. veebruar 2014, 15:50
Mind üriti ükskord kiusata, kui endine ohver koolist lahkus. Ütlesin kohe ette ära et käige perse. Enam nad kedagi ei kiusa :D
t
to: loogiline/ 20. veebruar 2014, 13:14
l
Loogiline/ 20. veebruar 2014, 13:12
''Kiusajad jätava küll mulje, et on teistest tugevamad ja võimsamad, kuid tegelikult on samal tasemel, isegi madalamal'' See ei vasta mitte mingit pidi tõele. Need noored, kes kodus arvutis ei passi, käivad pidudel, sebivad naisi ja omavad palju tuttavaid- nemad saavad kindlasti aru. Sest just need noored näevad milline elu tegelikult on, ja nemad teavad täpselt kellega tüli norida, kellega mitte. Ja need kellega sa tüli norida ei taha - see peaks juba loogiliselt tulema et nemad on sinust tugevamad ja võimsamad.
S
..../ 17. veebruar 2014, 22:49
See on küll täitsa vale ,et kui välja ei tee siis enam ei kiusata ..kiusatakse küll ja kuidas veel ...
l
lalala/ 15. veebruar 2014, 23:07
ignoreerimine pole lahendus, parim kaitse on alati rünnak

o
OREON / 12. veebruar 2014, 22:18
Oli sügav nõukaaeg...ENSV ,lapsed käisid koolis ja kandsid koolivormi.Koolivorm maksis kopikaid ja vanemad ostsid oma lapsele vöi lastele selle ise selga.Suguvösas oli paljulapseline pere,aitasime ka neid, korralikumad riieded,mis meile vennaga väikseks jäid ja kenamad mänguasjad rändasid sinna,nad olid väga rahul sellega ja õnnelikud.Koolis valitses mingi ühtsus ja lapsed olid õnnelikud.Köik teadsid,kus kellegi vanemad töötasid,aga kellelgi ei tulnud pähe kedagi narrida,öpetajat austati ja koolis käidi selleks,et targaks saada.Üks poiss,siiski ei tahtnud öppida.tegi poppi koolist ja jöi veini,tuli kooli ka purjus peaga,ei möjunud ka vanemate kooli kutsumine,dire. juurde ega ka alaealiste lastetuba,noh saadetigi ära Tapa erikooli.Nüüd tulnud teised ajad,teised Teeled ja Tootsid ja Arnod... Kallis Haridusminister, teeks õige koolivormi tagasi, sellise ilusa,tagasihoidliku ja eestimeelse.Minu vanaisa,kes istus SIberis vangilaagris,ütles kord mulle,kes öppida ei viitsi läheb lauta tööle sõnnikut välja viskama.Nüüd aga ei olegi paljudel vanematel tööd,või rabatakse nii kahel kohal tööd teha,et vabaaega ei jäägi ja löpuks läheb tervis ka käest ära,see on töesti praegu paljude perede probleem.Ja siis veel öeldakse,et ei vaata laste järele,no kus sa selle aja võtad,kui töötad päevas 12 tundi järjest ja tõused hommikul kell 5,hooldad oma ema ja isa siis lähed tööle ja tagasi jõuad alles koju kell 8 õhtul või kell pool 9 .Palk kah na nadi,öieti ei olegi teist 370 euri Kurat küll,on ikka jama siin riigis,korda majja ei saa,EUROOPAT aitame,aga oma inimene las kannatab,kommunist kantslist,aga ütleb,et meil Eestis on köik asjad korras ja sotsiaalsed garantiid on köigile tagatud,einohh monoloog tundmatuga ja omal ajal ajas koos Indrek Toomega suurte koertega koolilapsi laiali,kui olid rahutused ja kuidas olid lood Kuperjanovi platsiga,ka sinna jõudis see kommar ja õuduste KGB!HIID ANSIP muidugi ja juttu jätkub kauemaks!Olen siis mats,aga olen aus!Matsid jäävad matsideks!Tõusikmatsid aga joonistavad oma palgale 0-e juurde!Pole paha ,tubli töö!Riik kotib oma rahvast,kotime siis meie ka neid!Ega talurahvas ka loll ole,küll me ka möelda oskame!Praegu jääb küll mulje,et käib eesti rahva väljasuretamine!Ainult vanglaid teevad juurde ja pätte kaitsevad ja kanal2 näitab seksi ja seewaldi haiglat,igaks juhuks kui peaksid,julgema riigile vastu hakkama,no mis sa hing ütled,. see riigi seadus on ropp ja roojane!WELCOME TO ESTONIA,laulis Tanel Padar...
p
Proff/ 11. veebruar 2014, 16:59
Kiusamised hakkavad peale juba lasteaias. Vabakasvatus ja hüper või superaktiivsete laste väljaelamised teiste laste peal on praeguse haridusameti "pedagoogika" tulemus. Muide - see jätkub ka peredes ja töökollektiivides..
s
10. veebruar 2014, 17:57
sa oled väga tubli, kuulud tegelikult erandite hulka, sest palju kiusatavad ei julge vastu hakata
õ
Õpilane/ 10. veebruar 2014, 16:24
Ei ole tõsi... kiusati mindki aastaid, kuid ükskord otsustasin vastu astuda ning peale seda käivad kiusajad must kaarega mööda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee