ÜLE 60 KEELATUD: 60aastastel tuleb leppida maakondlike tantsupidudega.Foto: Teet Malsroos
Arvo Uustalu 3. veebruar 2014 07:00
Tantsumentor Ilma Adamson: tantsupidudel on kuuma päikese käes ka noored kokku kukkunud!

Tantsumentor Ilma Adamson: tantsupidudel on kuuma päikese käes ka noored kokku kukkunud!

"Nii mõnigi tantsija on solvunud ealiselt diskrimineeriva otsuse peale, mille kohaselt kuuekümne aasta vanustel rahvakultuuri huvilistel üldtantsupeole sisuliselt enam asja pole," räägib riigikogu liige Ester Tuiksoo.

Riigikogu keskfraktsioon andis sisse arupärimise, milles avaldatakse nördimust selle üle, et tänavusuvise üldtantsupeo osalejatele on seatud vanusepiirid. Ester Tuiksoo sõnul on arusaamatu, miks piir tõmmatakse vanuse, mitte inimeste individuaalsete võimete järgi

Arupärimises öeldakse, et ülemine vanusepiir, mis naisrühmadel on 60 ja segarühmadel 65 eluaastat, tekitab suurt nördimust. "Selline lahterdamine ei ole ei tantsupeo ega tantsijate huve arvestav. Vanuse tõttu tantsupeost eemale jäämine võib olla solvav ja seda eriti nendele inimestele, kes on kogu elu tantsimisega tegelnud. Vanusepiirangu kehtestamist tantsupeolistele põhjendatakse eakate võimalike terviseprobleemidega, kuid mina olen sügavalt veendunud, et tantsupeole pääsemise kriteeriumiks peab olema rahvatantsurühma poolt tantsitavate tantsude kvaliteet, mitte vanus," räägib Tuiksoo.

 

Edasi lugemiseks: