Eesti uudised

Männiku karjäärist päästeti kaks autot (2)

Andres Tohver, 3. veebruar 2014, 07:00
 Kristjan Vaarmann
Laupäeval tõmbasid tehnikaspordiklubi Imedepõld aktivistid Tallinnas Männiku karjäärist välja sinna uppunud Volvo ja BMW.

27. jaanuari õhtul rallis üliõpilane oma Volvoga Männiku karjääris, kõrvalistmel sõber, kelle Audi oli kaldale jäänud. "Sõidu pealt lihtsalt auto tagumine ots vajus läbi jää," meenutab Volvo omanik.

Sõbrad said autost välja. "Kuna seal oli pime ja ma pidin oma sõpra aitama, siis tegelikult sain täies ulatuses märjaks."

Kaldale jõudes helistas. Volvo omanik päästeametisse, "et kellelgi teisel selline õnnetus ei juhtuks ja kellegi elu minu hinge peale ei jääks".

Laupäeval tõmmati mõlemad autod välja. Ettevalmistusi oli koos tuukriga tehtud kahel eelmisel päeval. Päästetööd kestsid kuus tundi. Kohal olid ka sukeldujad. Autode juurde veeti 120 m köiterivi, mis omavahel kokku ankurdati. "Kaldal oli vintsiga maastikuauto, mille külge, et ta ei nihkuks jääl, ankurdasid Saku vabatahtlikud päästjad oma suure päästeauto ankruks," ütleb Imedepõllu juhatuse liige Kristjen Kuus.

Volvo oli umbes kahe meetri sügavusel ja polnud vajumisel viga saanud, märgib samuti Imedepõldu esindav Kristjan Vaarmann. Ainult osaliselt vee all olnud BMW seisukord oli aga märksa hullem: ära olid varastatud tuledetailid, kapott ja esiklaas sisse löödud ja katus lõhutud. Volvo viidi puksiiriga töökoja garaaži, ja tulevikus sõidab ta jälle. "BMW viidi minu andmetel autolammutusse," teab Kuus.

2 KOMMENTAARI

b
Bemmivend 3. veebruar 2014, 14:08
mõistan,tagavarajuppe läheb vaja ... nii saab veel palju Bemme rallimaastikule juurde.Edu edaspidiseks.
h
hm 3. veebruar 2014, 09:07
issand näeb ja karistab. kas noortel on eluisu otsas?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee