Juhtkiri

Juhtkiri | Teater teeb erakonna loomisest jälle etenduse (10)

Õhtuleht.ee, 2. veebruar 2014 21:37
Uute erakondade teket on Eestis oodatud juba mõnda aega. Seda üllatuslikum oli, kui Kristiina Ojulandi alles loodavale erakonnale tõttas esimesena kaikaid kodaraisse loopima hoopis ärksaks peetav teatrirahvas.

Tõsi, ei sekkutud mitte poliitilisse dispuuti erakonna eesmärkide või programmi üle. Nagu Eestile kombeks, puhkes hoopis omandivaidlus, kas erakonna nimena võib kasutada teatrietenduses kõlanud sõnaühendit "Ühtne Eesti".

Kuid oma meelsust peaksid teatriinimesed sarnaselt teiste kodanikega näitama valimiskastide juures, kui selleks aeg kätte jõuab. Kui NO99 2010. aastal erakonna loomise vastutust võtta ei julgenud, siis pole tal ka erilist moraalset õigust praegu teiste parteide loomisse sekkuda. Viited kaubamärgi omandiõigusele näitavad, et aetakse mingit oma asja.

Võimalik, et teatrirahvas on negatiivselt häälestatud Ojulandi suhtes tema poliitilise mineviku pärast. Veel hullem oleks, kui uut parteid ei rünnataks mitte omal vabal tahtel, vaid kellegi teise tellimusel. Vahendeid üht teatrit kas või eelarve abil survestada on poliitikuil piisavalt. Sootuks lihtsam oleks, kui kaklus Ojulandiga on hoopis peen kokkumäng uue erakonna areeniletuleku hõlbustamiseks. Sest skandaal ju müüb, vandeseltslased ise aga pilgutaksid kulisside taga üksteisele silma.

Kui kired nime ümber vaibunud, loodame, et jõutakse ka sisuliste asjade arutuseni – millised on uue partei poliitilised eesmärgid.

Samal teemal

04.01.2014
Ojulandi uus poliitiline jõud jääb kindlaks sõnale "ühtsus"