Eesti uudised

Jaan Männik väljarändest, vaesusest ja majanduskasvust: riik peab paremini oma eesmärgid sõnastama

Toimetas Kristin Aasma, 1. veebruar 2014 15:20

38 KOMMENTAARI

m
memm/ 4. veebruar 2014 15:11
MIKS TE VARJATE PÄTI NÄGU???????????? kAS ON aus mees vöi??????? peaks ikka ära tndma ,et taskuid tühjaks ei tee
s
säästuprominent/ 2. veebruar 2014 08:54
Vist oli see Lipstok, kes arvas, et tuleb 500EEK(31,96€) kuus toime küll.
p
pessimist / 2. veebruar 2014 00:06
Kas Eesti valitsus toimetab siis põhiseaduse vastaselt? Minu arusaamist mööda töötab eesti riigimasin vastavuses põhiseadusega määratletud tegevusnormide piirides. Ja kõik need lubajad muutuvad ise peagi ansipiteks-ligideks ja sama kampajaa algab otsast peale. Muidugi on võimalik teha väiksemaid manöövreid ja astmeline tulumaks pole ka mingi võluvits, mis riigi üleehitusliku terviku ressurssivähesust leevendaks. Lihtsalt öeldes pole Eesti riigimudel ülesehituslikult temale taskukohane, sest Eest pole oma ressurssivarudega võrreldav Soome, Rootsi, Norra või Taaniga.
1. veebruar 2014 21:21
täna ERR. AK 21.00
K.Kallas Balti uuringute Instituudist leidis, et julgeolekurisk väheneb, kui venekeelsetel on VF kodakondsusele lisaks ka EV kodakondsus.
Mole arvas, et venekeelsed ei ole ju püüdnud võimu kukutada ja Venemaaga ühineda, nii et võib küll olla topeltkodakondsus.
See kõik on vajalik selleks, et UK peaminister saaks oma EL lahkulöömise referendumile piisavalt poolthääli.
j
Ja/ 1. veebruar 2014 21:08
Väljarände GRAND FINALE jõuab ka riigijuhtideni, kui nad ise ka välja rändama hakkavad... rahapuudusel, sest allpool polegi enam kedagi kes neid üleval peab!
t
to vv/ 1. veebruar 2014 20:04
Tore,et tagasi tulid.Aga need kes teevad nii öelda lihttööd need küll tagasi ei tule ja kui hakkavatki mõtlema lolli peaga tagasi tulemise peale,siis saades teada võimaliku palga suurust Eestis,ütlevad,et kuidas sellised lollid mõtted võivad pähe tulla.Arvestades eestlaste hulka, mis on varsti pea 200 000 siis hakkatakse tulema juba lihtsalt perekondlike ja tutvus ringkonna pärast.No mida ma siin Eestis vahin kui suurem osa sugulasi ja sõpru on juba Soomes.Ja kui palju on juba jäänud ära loodavaid ettevõtteid ainuüksi sellepärast,et tööjõud on juba läinud.Ja kui maailmas hakkab majandus tõusma,hakkavad Soome tööandjad eestlastest töötegijatelt küsima:kuule kas sul ei ole mõnda tuttavat .............
m
Mina paluks Jürgenil/ 1. veebruar 2014 19:40
ja Esimesel Andrusel sõnastada oma eesmärgid. Rahvas teab seni vaid kahte-võim ja raha.
v
vv/ 1. veebruar 2014 19:27
mulle on siiani jäänud Männikust mulje, kui arukast inimesest!? Mis selle väljarändega on? Kuidas me selle siis peatame? Astume SRÜ-sse ja saame viisad selga, keegi ei lähe! Kui oleme euroopas, milles on probleem? Lähevad inimesed töötavad, õppivad, 80 % tuleb 8-10 aasta pärast tagasi! Olen selles 100% kindel, sest tean omast käest! Olin Rootsis 10 aastat, Palka sain 550 000 SEK i aastal ja elu oli lill, kuid sa oled VÕÕRAS seal! Ja võõraks sa jääd igaveseks, ka sinu lapsed, ehk muutub midagi lastelastega, kuid eestlane on nii uhke, et vaid mõni üksik on selleks valmis!
Sealt distansilt taipad, kui hea on elada omade keskel ja omas riigis, kus kõik on OMA!!! Jõulud, jaanipäev, sõbrad, sugulased, omaste hauad, laulupidu ja palju muud! Sa võtad need oskused kaasa ja teostad ennast siin, ning teenid siin sama palju, või rohkemgi!
Ei ole vaja paanikat Kodanikud Männik ja Savisaar!

a
Allergik/ 1. veebruar 2014 19:14
See jutt ajab kindlasti Jumala naerma, kui räägid talle oma plaanidest. Vastuse leiate siit: http://www.pohiseadus.ee/preambul/ . Küsimus on selles, kas valitud riigijuhid on valmis teenima meie rahvast või räägivad võimul olemisest. Võimu haaramine võib viia meie väikse rahva jaoks kurbade arenguteni. Meil on igapäevaselt võimalik näha, kuidas võimu pealinnas teostatakse ja demokraatlikult on kõik JOKK.
e
Eh, Jaan!/ 1. veebruar 2014 19:00
Ah, et "riik peab paremini oma eesmärgid sõnastama"? Nii ja naa. Kui pead riigiks valitsust, on see selgelt sõnastanud, et tal ükspuha, mis rahvast saab. Kui aga pead riigiks rahvast, pole suurt teistmoodi midagi. Rahvas rändab välja ja näitab sellega, et temalgi on pohhuj, mis valitsusest saab. Aga keegi mainis oksasaagimisest. See on küll õige. Valitsus on nii pilvedes, et ei märkagi kui vähe seda kandvat osa oksast järel on. Ja veel: Mitte IRL pole põhisüüdlane. Eht (ikka veel) punane Ansip koos oma sama punaste jüngritega istuvad pealike pukis ja müüvad endid seaduseostjaist "ärimeestest" mafioosodele. Arvate, et kõik tuleb Brüsselist? Eksite. Elage mõnda aega teises EL-i riigis ja näete, palju seadustest on Brüsselist ja kui palju Eestist. Sitemad rahvale ongi Eestist.
p
populistlik röga!/ 1. veebruar 2014 18:46
ei saba ega sarvi sel jutul,mingi üldine uinamuina.
ja iga savisaarega kampa lööv isend on raisk,selles pole mingit kahtlust.
tiblastajatega koos määgivad isendid võivad oma arvamustega puu taha käia.
minu sügavaim lugupidamatus selle kamba vastu.
E
:)/ 1. veebruar 2014 18:40
Eesti riigi eesmärgid on sõnastatud põhiseaduses ja väga täpselt. Kahju ainult, et riigile kahju tekitajaid ei saa krim.korras vastutusele võtta. Või kui, siis vaid Simmi suguseid, kes kuskil mingite paberite levitamisega vahele on jäänud.
h
Helle/ 1. veebruar 2014 18:02
Ei aita siin mingi sõnastamine. Kõige suurem viga on selles, et Reformierakond liitus IRL-iga, kes ei tunne mingit huvi inimeste elatustaseme tõstmise üle ja kõik sarnased erakonnad on kahjulikud meie inimestele ja meie riigi mainele. Samuti on raske aru saada inimestest, kes neile hääli annavad.
e
Eda/ 1. veebruar 2014 17:56
Kunagine sõnastus oli plats puhtaks. Mõnede suure juhi ja õpetaja Laari valitsuse ajal tekkisidki vaesed ja kodutud. Mingid sõnastamised ei aidanud ja siis tuli võimule Keskerakond koos Reformierakonnaga 2-ks aastaks ja elu läks paremaks igas valdkonnas ning pensione tõsteti peaagu poolevõrra. Laari ajal tõusid hinnad kõrgele, eriti korterihinnad, pensione ega palku ei tõstetud.
h
hehh/ 1. veebruar 2014 17:42
riigiasutustes on palju onupojapoliitikat ! ah, et kohe palju ?
eks sugulastele-sõpradele tulebki kohakene teha, ülejäänud mingu minema, kui ei meeldi. sama jutt juba 20 aastat.
k
kas jälle/ 1. veebruar 2014 17:41
luues laalikese sarnane erakond rahva veel kiiremaks hävitamiseks,vaadake millised seal on ?

t
toomas/ 1. veebruar 2014 17:39
Valitseval klikil puudub küll igasugune tahe midagi paremaks muuta. Põhiline eesmärk on võimust ja rahast kinni hoida või nagu ütlesT. Madisson" eesti vabariik on väikese seltskonna äriprojekt".
q
q/ 1. veebruar 2014 17:37
Männik. herkel ja IRL--ja olemegi põhjas.
k
kallis seda ,meie targad kommunistid saevad just seda oksa,millel lesivad/ 1. veebruar 2014 17:18
nemad oma helesinistes unistustes loodavad,et spetsialistid Somaaliast,Kesk-Aafrikast ,afro-ameeriklased ,Kreeka elanikud ja teised hakkavad neid edasi nunnutama nagu siinsed nõdrameelsed pudulojused .
Nõdrameelseteks pudulojusteks on meid tituleerinud eestlaste suured isiksused ,nii Randpere kui Padar. Nemad juba tunnevad asja ja teavad.
k
Kalju/ 1. veebruar 2014 17:09
Peab tegutsema, tööd tegema rahva elatustaseme tõstmiseks, sõnastused ei aita.
j
Jaak/ 1. veebruar 2014 17:03
Paistab, et see erakond, kui ta muidugi tuleb, jumal hoidku selle eest, on endise Isamaa käepikendus.
j
Jaak/ 1. veebruar 2014 17:03
Paistab, et see erakond, kui ta muidugi tuleb, jumal hoidku selle eest, on endise Isamaa käepikendus.
l
Lea/ 1. veebruar 2014 17:00
Sõnastamisest on vähe tolku. Kunagi oli sõnum plats puhtaks, aga elu sellest paremaks ei läinud.
s
seda / 1. veebruar 2014 16:58
mitte kunagi ei juhtu, kuna on täielikus vastuolus valitseva kliki huvidega - kes hakkab saagima oksa millel ise istub ? klikk vabatahtlikult oma kohalt ei liigu, ta peaks seda ju teadma, nii et ilus jutt aga...

s
,mõelge/ 1. veebruar 2014 16:52
see riik on juba hävitatud peaaegu lõplikult,rahvas rändab kiiruga välja,pooled siinsetest lastest näljas ja vaesuses,seega ka nende vanemad see jälle pool rahvastikust ... selge hukk tulevikus kindel.
k
1. veebruar 2014 16:47
Kardulakoori sai lubatud järada esimesed viis aastat ja saigi järatud.
Nüüd on aeg riiki varastada kuniks veel põlvepikku poisike...
Jagajale jäävad näpud.
m
mes pirin !!!!!/ 1. veebruar 2014 16:42
ise lubasite suure häälega oma kardlikuori järada . Nüüd on järamise aeg ja te pole rahul !!!!!
Tule.taevas,appi!!!!!
k
kui väljaränne suureneb,/ 1. veebruar 2014 16:41
vaesus väheneb selles suurriigis nimega Onia. Kui veel piir käib vastu Hiina müüri,siis pole vaesust ollagi.
Vaesus pageb Kesk-Aafrikasse ja Pühja -Koreasse
y
Ylo/ 1. veebruar 2014 16:40
s
1. veebruar 2014 16:23
Sõnastada pole siin midagi. Las Ligi käib raha välja, äri on äri. Kartulikoorte söömise jutt on 20 aastat vana, ei tea küll kedagi kes tunneks kedagi kes seda usuks.
Maksud 9 % peale nagu Lätis ja riigilt ei tahaks suurt midagi.
Või 75 % nagu praegult, aga olgu olla nagu Skandinaavias.
Praegune variant, et makske 2/3 oma rahast meile valitsemisteenuse eest ning katsuge ülejäänu piskuga ise hakkama saada on Laari algatatud püramiidskeem.
Täna õhtul löön põhimõtteliselt salaviinapudelilt korgi pealt, minge p...sse, broilerid!
t
tõesti riik peax tegema soodsamad/ 1. veebruar 2014 16:16
võimalused ettevõtlikuse arendamisex ja investoreid ligidamale meelitama
p
prof. krigman/ 1. veebruar 2014 15:57
peab, võib, peaks, võiks ...jne. Kuid mitte ühtegi ideed, kuidas seda teha, "professorid"?