Eesti uudised

Jaan Männik väljarändest, vaesusest ja majanduskasvust: riik peab paremini oma eesmärgid sõnastama (38)

Toimetas Kristin Aasma, 1. veebruar 2014 15:20
Jaan MännikFoto: Teet Malsroos
Väljarände ja vaesuse vähendamiseks ning majanduskasvu suurendamiseks peaks riik olema ettevõtlussõbralikum ning vähendama riigiasutustes onupoja poliitikat, leidis Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik.

„Riigil on vaja visiooni, millega tegutseda ja väljarände küsimusel on selles suur osa," rääkis Männik eile Keskerakonna ja Tallinna linna korraldatud majanduskonverentsil „Eesti majanduse väljavaated 2020. aastatel“. „Valitsuses justkui blokeeritakse see teema, kuid tegelikult peaks olema lahenduse otsimine prioriteet. Väljarändel on paratamatult tagajärjed meie tööturule – tekib tööjõu puudus."

Samal teemal

Männik rõhutas, et liiga vähe tähelepanu on saanud ka vaesuse probleem, edastas Eesti Keskerakond pressiteates. „Vaesuse vähendamiseks tuleb tegeleda eelkõige majanduskasvu ergutamisega ja eesmärk peab olema 5 protsenti või rohkem. Majanduskasv peab olema valitsuse eesmärgiks," sõnas Männik.

„Väljarände ja vaesuse vähendamiseks ning majanduskasvu suurendamiseks pean oluliseks, et riik oleks ettevõtlussõbralik ning tugevdada tuleb ka kontrolli riigiasutuste üle – onupoja poliitikat on liiga palju. Loomulikult ei saa mööda ka sellest, et liialt domineerivad humanitaarainete inimesed reaalainete inimeste üle, see tasakaal on paigast ära. Selge on aga see, et riik peab paremini oma eesmärgid sõnastama," rääkis Jaan Männik oma ettekandes „Tulevase uue valitsuse väljakutsed majandusalal valitsusperioodil 2015-19".

Samal teemal

25.02.2014
Parlament kinnitas Eesti Panga nõukogu uue koosseisu
11.01.2014
Jaan Männik astus Keskerakonda!?! Tegemist on siiski nimekaimudega
12.07.2013
KOMMENTAAR | Majanduskasvust ei piisa, seisak ei aita
21.05.2013
Jaan Männik: Eesti Panka on praegu liialt kallis pidada