Kommentaar

Mart Kalvet | Ravikanepi lubamine teenib nii arstide kui ka patsientide huve

Mart Kalvet, MTÜ Ravikanep juhatuse liige, 31. jaanuar 2014 17:34

23 KOMMENTAARI

b
böö/ 8. veebruar 2014 14:32
kanep on legaalne, oleneb vaid alaliigist :)
t
teadlik isik/ 5. veebruar 2014 18:36
k
5. veebruar 2014 18:35
h
:)/ 4. veebruar 2014 15:28
hempster võtab nüüd botaanikaõpiku lahti ja teb omale selgeks, mis vahe on erinevatel kanepi alaliikidel.
h
hempster/ 4. veebruar 2014 14:33
Sven Rannat: "Kas riigil on nii raske mõista seda ja aksepteerida oma kodaniku heaolu?"
Tundub, et kodaniku heaolu on tõesti riigi prioriteetide viimasel kohal. Antud näite puhul oleks meil tegemist "rahvatervise vastase kuriteoga", mis täiesti mõistetav, kui arvestada asjaoluga, et rahvatervise peamiseks mõõdikuks on toimeainete müügimahud apteekides, ikka nii, et mida rohkem müüki per capita, seda parem rahvatervise seisukord on. Ravimiameti aastaaruanded teevad selle asja hästi selgeks, igaühele, kes natuke ridade vahelt lugeda oskab (otse seda muidugi välja ei öelda, lihtsalt rõhutatakse, et me peame oma skandinaavia naabritele selles osas järele jõudma).
Kui natuke liialdada, siis võiks sellest aru saada nii - meie poliitiline "eliit" müüs millalgi minevikus meid kõiki ravimifirmadele katseloomadeks ja politsei ülesanne on valvata, et me ei eksiks teelt apteeki.
h
hempster/ 4. veebruar 2014 14:20
Järgnev link kirjeldab muistsete eestlaste viisi käidelda "välismaist" taime:
http://www.kokaraamat.ee/rahvustoit.php?cat=6&id=84
M
:)/ 4. veebruar 2014 11:09
Mõttetu hala mingi välismaa taime ümber. Enamusel halajatest oleks kanepit vaja lihtsalt lõbu mitte ravi pärast. Õppige botaanikat ohmud. Kodumaiseid taimi, mis sama efektiivselt depreka, köha. nohu ja valu vastu aitavad ei saa ükski seadus ära keelata. Varsti hakatakse köha ravimiseks heroiinile propat tegema.
s
Sven Rannat/ 3. veebruar 2014 23:59
Ma kasvataksin hea meelega endale kanepit, et seda unetuse korral, valu või halva enesetunde (depreka) korral kasutada. Kas riigil on nii raske mõista seda ja aksepteerida oma kodaniku heaolu?

m
Mart K./ 3. veebruar 2014 23:43
> mis spets see vastava järgekordse
> kirjasoperdise autor ka on ? vasy vaid kanepi...
Tõepoolest, olen teadus(aja)kirjandust süstemaatiliselt lugedes end kannabinoidide omadustega ja ravipotentsiaaliga kursis hoidnud. Tunnistan ka ausalt, et erialast haridust mul pole. Kas see tähendab, et mul pole õigust reageerida, kui erialase haridusega inimene mulle olulises küsimuses rumalusi räägib?
> pange selliste ajust kompuutertomograafiga tehtud pildid
> ka kõrvale, seal oleks näha nende augulist juustuaju
Selliseid pilte tahaks ka ise näha. Teadupärast kannabinoidid pole neurotoksilised, vaid, vastupidi, aitavad ajurakke hoopis ravida ja taastada. Näiteks alkoholiga liialdamisest tingitud ajukahjustust parandavad kannabinoidid üsna hästi, samuti kiirendavad taastumist ajutraumadest. Elupõlistel mõõdukatel kanepipruukijatel on aga kognitiivne sooritus keskeltläbi parem kui mittepruukijatel.
> hakkab ravimatuid haigusi ravima -
> tehes haigetest lollid narkarid
Ravimatuid (kroonilisi) haiguseid ei saagi juba määratluse poolest ravida, ainult sümptomeid leevendada. Kui on olemas ühendid, mis teevad seda tõhusalt ja ohutult — nagu kannabinoidid —, siis on äärmiselt julm ja küüniline neid haigetele keelata ainult sellepärast, et otsustajapositsioonil isikud pole end faktidega kurssi viima vaevunud, vaid usuvad paarikümne aasta tagust labast propagandat kanepi äärmusliku kahjulikkuse ja ohtlikkuse kohta.
> hullarid on puupüsti täis
Mööngem — mitte kanepitarvitajaid. Kanepi tarvitamisest "katuse ära sõidutanud" patsiendid Eestis ei pidavat katma üheainsagi psühhiaatri koormust. Küll aga satub alkoholist johtuvate ränkade psüühiliste häiretega inimesi dispanserisse masendavalt tihti, samal ajal kui USA osariikides, kus ravikanep on legaalne ja näidustustega patsientidele kergesti kättesaadav, kahanevad nii alkoholism, liiklussuremus kui ka noorte meeste enesetappude osakaal.
Need väited ei ole laest võetud; võin igaüht kinnitada linkidega teadusuuringutele.
m
3. veebruar 2014 16:46
mis spets see vastava järgekordse kirjasoperdise autor ka on ? vasy vaid kanepi...
kõrini siin lollidemaal aina korrutamast, et pange selliste ajust kompuutertomograafiga tehtud pildid ka kõrvale, seal oleks näha nende augulist juustuaju, millega enam muud ei olegi, kui kiita narkomaaniat, ja veel hakkab ravimatuid haigusi ravima - tehes haigetest lollid narkarid, see on, kui hullarid on puupüsti täis, osa peab end suurteks spetsideks igal alal. umbes, et keegu kuskil midagi kujutas ka ette jms.
h
hei,Mart/ 3. veebruar 2014 16:02
n
no lihtsalt idioot/ 2. veebruar 2014 21:44
o
ode/ 1. veebruar 2014 17:56
Dr. Gobovitš esinemine oli masendav. sellist vassimist ja valetamist näeb teles harva. lisaks maniakaalne eneseimetlus ja tähelepanu vajadus. Patsient ei ole keegi ja hoidku suu kinni , tema valud ja vaevused jäägu temal, ainult arst teab mis patsiendil viga on ja millist ravi vajab. Patsientide usaldusühing peaks nende arstide suhtumist haigetesse uurima.. Täielikul veneaegne suhtumine. Kalveti tegevus ja artikkel on asjalikud ja viivad üks kord ka sihile. Valuinstituudi arstid ei ole ise valu ega võimatud iiveldust tundnud. annaks jumal et ei tunnekski sest seda ei saa ka vaenlasele soovida.
h
hempster/ 1. veebruar 2014 13:51
Kanepi keeluseaduse efektiivsuse kohta veel nii palju, et kui eelmises kommentaaris tsiteeritud Harry J. Anslinger väidab, et USA-s on umbes 100 000 kanepitarvitajat (aastal 1937), siis uuematel andmetel on seal selle taime tarvitajaid umbes 70-80 miljonit...
h
hempster/ 1. veebruar 2014 13:15
Mardil on muidugi õigus, kui eesmärgiks oleks parem inimeste tervis, siis oleks tõesti nii arstide kui patsientide huvides lõpetada igasugune sõjaline-politseiline sekkumine inimeste ja kanepitaime sümbiootilisse suhtesse, mis on vähemalt sama vana kui inimkultuur - vanimad arheoloogilised andmed näitavad, et kanepit kasutati juba 12000 aastat tagasi ja kogu selle pika ajaloo jooksul ei ole täheldatud kanepil märkimisväärset negatiivset tervisemõju. Kui erinev on see näiteks sellest seaduslikust ja heakskiitu nautivast ravimist, mis *põhjustas* nimetatud saates esinenud patsiendi vähi... mille ravimiseks kasutatavate kemoteraapia ravimite kohutavate kõrvalmõjude vastu ta ebaseaduslikku kanepit kasutas.
Kanepi keelustamine algatati ju üldse mitte kasutajate võimalike tervisehädade pärast, ainus protestihääl USA kongressi 1937.a. kanepiseaduse vastu tuli ju tegelikult American Medical Association'i esindajalt, kes kinnitas, et tegemist ülimalt ohutu ja praktiliselt asendamatu ravimiga, mille kättesaadavuse piiramine tooks kaasa kahju tervishoiule.
Argumendid olid tegelikult hoopis teistsugused, neid võib näha kui sirvida tolleaegseid ajalehti, näiteks: “There are 100,000 total marijuana smokers in the US, and most are Negroes, Hispanics, Filipinos, and entertainers. Their Satanic music, jazz, and swing, result from marijuana use. This marijuana causes white women to seek sexual relations with Negroes, entertainers, and any others.”
“…the primary reason to outlaw marijuana is its effect on the degenerate races.”
“Marijuana is an addictive drug which produces in its users insanity, criminality, and death.”
“Reefer makes darkies think they’re as good as white men.”
“Marihuana leads to pacifism and communist brainwashing”
“You smoke a joint and you’re likely to kill your brother.”
“Marijuana is the most violence-causing drug in the history of mankind.”
Niisiis, kuna kõik need kümned tuhanded katsed fabritseerida meditsiinilist õigustust kanepi keeluseadusele on haledalt läbi kukkunud, siis oleks keeluseaduse jätkumise pooldajatest aus jääda oma esialgsete argumentide juurde - kanep peab olema ka edaspidi keelatud kuna ta põhjustab džässi!
t
to: Ehh/ 31. jaanuar 2014 22:53
miks rikkuda? Sa võid vastupidi millestki ilma jääda. Näiteks USA president pole oma elu rikkunud, suitsetades kanepit, või on? Apple'i asutaja Steve Job's ütles, et ilma LSD kogemusteta poleks ta olnud see, kes ta oli. See oli talle suur kogemus ja ta nägi elu teise pilguga. Kui aga sina tahad oma kastis edasi elada, siis on see sinu valik ja keegi sind ei keela.

t
to: narkomaanid/ 31. jaanuar 2014 22:47
Mitte ainult ei looda, vaid lähtume faktidest ja võitleme õigluse nimel.
n
narkomaanid,/ 31. jaanuar 2014 21:18
ärge lootkegi,te lihtsalt niikaua ei ela.
s
sunsain/ 31. jaanuar 2014 21:13
Väga kvaliteetne artikkel, mees teab millest ta räägib. Respekt Mart!
m
Martin/ 31. jaanuar 2014 19:27
Ilmselgelt hakkab kanepi vastastel laskemoon otsa saama. Ja üha enam inimesi avastab kanepit endale ja seda nii mitmelgi tasandil. Olgu selleks ravi otstarve, meelelahutuslik, töö, teadustöö, hobi, jm. Kuid kindlasti näeme ka edaspidi kanepi vastaseid häält tõstmas ning lausvaledega teisi saamatuid ning lihtsameelseid hirmutamas ja veenmas. Andke aga hagu, ükskord on kanep ühel või teisel viisil legaalne!
j
J./ 31. jaanuar 2014 19:25
Praegune hoiak kanepi suhtes on pärit kusagilt sellest ajast, kust Dr. Gobovitš enda hariduse sai. Küll aga on selle aja jooksul tõesti tehtud hulgaliselt uusi avastusi kanepi toime kohta ning ümber on lükatud paljud müüdid, millest paljud on näiteks pärit 40ndatest-60ndatest aastatest. Stuudiosse säärase vanakooli "spetsialisti" kutsumine näitab ka meedia hoiakut antud teema suhtes. Pigem jäädakse mugavalt ikkagi sinna tsooni, kus saab ajada rahvale ikka seda ühte ja sama iba selle kohta, miks kanepit ravimina saadaval pole. See hoiak muutub aga varem või hiljem, sest Dr. Gobovitši generatsioon ei kesta igavesti ning läänemaailmas on muutused juba väga hoogsasti toimuma hakanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee