Eesti uudised

Tarbijakaitse trahvis Elioni 900 ja EMT-d 1400 euroga (7)

Toimetas Katrin Rohtla, 30. jaanuar 2014 11:34
Tarbijakaitse trahvis Elioni 900 ja EMT-d 1400 euroga.Foto: PEETER LANGOVITS
Tarbijakaitseamet lõpetas tänavu jaanuaris väärteomenetlused Elion Ettevõtted AS-i ja AS-i EMT suhtes ja määras kummalegi sideettevõtjale lepingutingimuste muutmisest nõuetekohaselt teavitamata jätmise eest rahatrahvi.

Tarbijakaitseamet karistas Elioni elektroonilise side seaduses sätestatud nõuete rikkumise eest kiirmenetluses 900 euro ja EMT-d üldmenetluses 1400 euro suuruse trahviga.

Elion ei selgitanud teadetes tarbijatele nutiTV teenuse tingimustes ja hinnastamises plaanitavate muudatuste kohta, et inimestel on õigus muudatustega mittenõustumisel leping üles öelda. Lepingu ülesütlemise võimalust ei maininud ka EMT kavatsetava Super kõnekaardi tingimuste muutmise kohta tarbijatele edastatud teadetes.

Elektroonilise side seaduse alusel peab sideteenuse pakkuja tarbijat sideteenuse lepingu muutmise kavatsusest teavitama kirjalikult vähemalt üks kuu ette. Seejuures peab ettevõtja selgitama, et tarbijal on võimalik leping üles öelda, kui lepingu muudetud tingimused talle ei sobi. Kui tarbija soovib muudetud tingimustele viidates lepingu üles öelda, ei ole ettevõtjal õigust temalt leppetrahvi nõuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee