Eesti uudised

Evelin Ilves puhkab Balil ärimehe majas? (167)

Karoliina Vasli, 30. jaanuar 2014 07:00
SALAPÄRANE REIS: Kui Eestis näpistab pakane, naudib esileedi Evelin Ilves teisel pool maailma liivarandu ja paitavat päikest. Avalikkuse ees näeb teda kindlasti taas 24. veebruaril, kui ta abikaasa kõrval punasel vaibal särab.Foto: Teet Malsroos
Maalilisel Bali saarel on temperatuur kerkinud 30 kraadini. Rand on täis päikesevanne võtvaid turiste. Kas nende hulgas on ka esileedi Evelin Ilves? Presidendi kantselei jääb sõnaahtraks. Küll öeldakse, et Evelin täidab esindusfunktsioone ka puhkuse ajal.

Hiljuti lõi meedias laineid uudis, et Evelin Ilves põrutas omal kulul ja ilma turvameheta Aasiasse. Reisi pikkuseks olevat koguni kuus nädalat. Kantselei suu oli lukus, viidates erareisile. Õhtulehele on väidetud, et esileedi puhkab Indoneesiale kuuluval Bali saarel Eestiga seotud ärimehe villas.

Samal teemal

Reisifirma Baltic Tours tutvustab Balit kui Jumalate saart, kus on täiuslikud liivarannad, mäed ja kõrgendikud, lopsakas rohelus, värvikad korallrahud, sõbralikud kohalikud ning sügavalt spirituaalne kultuur.

Õhtuleht pöördus Eesti aukonsuli Bharat G. Advani poole ja uuris, kas Evelin viibib Indoneesias. Aukonsul seda ümber ei lükanud, kuid soovitas küsimustega pöörduda presidendi kantselei poole. Kantselei valib endiselt ise, millistele küsimustele vastata ja millistele mitte. Vastuseta jääb küsimus, kas sihtpunktiks oli Bali, ja kas Evelin Ilves elab reisi ajal ühe ärimehe eramajas. Kantselei avalike suhete juht Piret Pert sõnab napilt: "Evelin Ilves viibib erareisil, mille kulud ta kannab ise, peatudes hotellides või kasutades tuttavate külalislahkust."

Küll kinnitatakse, et 24. veebruariks on esileedi tagasi ja osaleb vabariigi aastapäevaga seotud üritustel. Omaette küsimus on see, kuidas täidab Evelin reisi ajal oma kohustusi presidendi abikaasana. Vastavalt seadusele saab ta esinduskuludeks 1515 eurot kuus puhtalt kätte. Reisi ajaks pole ta sellest vabatahtlikult loobunud.

Pert selgitab: "Nii nagu vabariigi president on 24/7 riigipea sõltumata sellest, kus ta parajasti viibib, on ka presidendi abikaasa 24/7 presidendi abikaasa. Internetiajastu annab meile kõigile, sealhulgas presidendi abikaasale, võimaluse olla oma ülesannetega seotud sõltumata geograafilisest asukohast."

Ta lisab, et Evelin on pidevalt seotud mitme tema osalust eeldava ettevõtmise korraldamise või ettevalmistamisega, seda ka väljaspool Eestit viibides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee