Eesti uudised

Mihhail Kõlvart käis Savisaare kauni abiga Riias? (18)

Karoliina Vasli, 30. jaanuar 2014 07:00
Mihhail KõlvartFoto: Tiina Kõrtsini
Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart jääb kimbatusse, kui talt hiljutise Riia-reisi kohta küsida. Õhtulehe andmetel oli tema saatjaks Edgar Savisaare noor abi Jekaterina Fedkina.

Ühe allika kinnitusel käisid Mihhail Kõlvart ja Jekaterina Fedkina Läti pealinnas nädalavahetusel, 18. ja 19. jaanuaril. Linnavalitsuse nädalakavas pole selle kohta ridagi, et Kõlvart lõunanaabrite juures töökohustusi oleks täitnud. 17. jaanuari päeval osales ta Tallinnas ühel koosolekul ja sellega tema töönädal justkui lõppenuks. Ajakirjaniku küsimustele vastamast Kõlvart eile puikles ja ütles, et talle reis ei meenu. Käisite siis Riias või mitte? "Mina praegu küll ei mäleta, pean vaatama kalendrit. Saatke küsimused meilile, siis tekib ka võimalus seda vaadata."

Sama küsimuse peale kostis Fedkina: "Huvitav, miks ma peaksin seda asja kommenteerima hakkama?"

Ka tema palus küsimused meilitsi saata.

Tööpäeva lõpuks ei vastanud kumbki. Kell 17.15 sõnas Kõlvart telefonitsi, et ta ilmselt ei jõuagi vastata, sest on teisigi päringuid. Räägime ehk praegu, see pole väga pikk küsimus? "Vastan ajakirjanikele ainult meilitsi," rõhutas Kõlvart.

Kella 20ks vastust ei olnud tulnud. Fedkina (23) töötab alates detsembrist linnapea Edgar Savisaare abina. Mõne nädala eest sai tema nimi kogu Eestis tuntuks, sest ta saatis meeri mitmel seltskonnaüritusel. Selgus, et ta täitis kahte rolli – asendas oma töö kõrvalt ka puhkusel viibivat Moonika Batrakovat. "Ilus ja tark tüdruk," kiitis Savisaar noort alluvat, keda ta hellitavalt Katjaks kutsub.

Samal teemal

17.00.2014
Edgar Savisaarel uus siresäär: "Ta on ilus ja tark tüdruk!"