Eesti uudised

Lisatud kultuuriministeeriumi kommentaar!

Kunstirahvas pole nõus arengutega Tartu kunstimuuseumis (2)

Toimetas Kristin Aasma, 29. jaanuar 2014, 15:28
Tartu Kunstimuuseum. Esiplaanil muuseumi direktor Rael Artel. Kristjan Teedema / Postimees
Tuntud kunstnikud ja kultuuritegelased tegid Eesti Vabariigi peaministrile, kultuuriministeeriumile, kultuuriministrile ja Tartu Linnavalitsusele pöördumise, milles avaldavad muret arengute pärast Tartu kunstimuuseumis praeguse direktori Rael Arteli käe all.

Pöördumises avaldatakse kahetsust, et Tartu kunstimuuseumi äsja avaldatud selle aasta näituseprogramm ja vastse direktori väljaütlemised näitavad ühest suunda loobuda mitmekesisuse ja demokraatia printsiipidest, edastasid Eesti Rahvusringhäälingu raadiouudised. Selle asemel on allakirjutanud enda sõnul tunnistajaiks Tartu kunstimuuseumi muutmisele vaid ühte kildkonda teenivaks moodsa kunsti muuseumiks, mis Tallinnas juba olemas on.

Pöördumises leitakse, et Tartu väärib kunstimuuseumi, mis hindab ja tutvustab nii mineviku kui oleviku kunsti selle kõige avaravamas spektris.

Pöördumises öeldakse, et Tartu kunstimuuseum väärib direktorit, kes mõistab hinnata nii ajalugu kui ka tänast päeva. Kunstiinimesed nõuavad tasakaalustatud näituseprogrammi ning erinevatele vaadetele avatud kunstimuuseumi.

Pöördumisele on alla kirjutanud 23 kunstiinimest, nende hulgas Imat Suumann, Jaan Elken, Tiit Pääsuke ja Jüri Arrak.

Samal teemal

Kultuuriministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Ave Toots-Erelt edastas täna pärastlõunal kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Tarvi Sitsi kommentaari Tartu kunstimuuseumi küsimuses.

Asekantsleri sõnul on ministeerium teadlik Tartu kunstimuuseumis toimuvatest arengutest, mida on väljendanud ka osad muuseumitöötajad, ja nende väidete osas on ministeerium juba palunud muuseumi direktorilt selgitusi.

„Seejärel, järgmisel nädalal kohtuvad ministeeriumi muuseuminõunik ja siseaudiitor Tartu kunstimuuseumi direktoriga ja töötajatega, nende ülesandeks on analüüsida tõstatatud probleemkohti ning teha vastavad järeldused ja ettepanekud edasise osas, et tagada muuseumis töörahu," märkis asekantsler Sits.

2 KOMMENTAARI

u
30. jaanuar 2014, 08:56
Uskumattu!
e
Eduard 29. jaanuar 2014, 17:44
On saabunud õige aeg suud kinni teipida.
Eelmisest korrast on juba hulk aega möödas.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee