Maailm

3aastase Süüria poisi viimsed sõnad: "Ma räägin Jumalale kõik ära"

Õhtuleht.ee, 29. jaanuar 2014 11:45

52 KOMMENTAARI

n
no mida/ 3. veebruar 2014 08:17
neid pilte poleks vaja maailmale näidata,vaadaku need kes seal mässu alustasid ja tapatalgud esile kutsusid ,nendele ei ole selle väikese inimese surm niisugune õudus ,kui meie arvame.Ja kas see lapseke need sõnadki ütles.Peale selle lapse on seal selliseid hukkunuid veel väga palju.Süüdi pole sealsed valitsused vaid maailma sekkumine maavaradesse.usulahkude konfliktid ja rahva omapära.See kõik on õudne ,mis maailmas toimud ,mitte ainult Süürias.Pidevad konfliktid kõikjal Aafrikas.Ikka keegi läheb korda looma ja seal need ei lõpegi.Kui palju on surmasaanud lapsi Afganistaanis ja kelle süül ?Suuremosa abistajate ja korrahoidjate vägede poolt purukspommitatud külades.Ja nüüd üks ajakirjanik on leidnud lapse kelle pilt lehte panna.
õ
2. veebruar 2014 11:17
Õudne!Lapsuke ei jõudnudki veel maailma avastata kui juba ta suri!Poisile tehti ülekohut!Olgu muld talle kerge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Väga kurb!!!!
l
lihtsalt keegi..../ 1. veebruar 2014 12:35
on asju mis liigutavad (haavavad ) hingepõhjani ja jäävad aastateks meelde.. seoses sellega muutub jäädavalt ka midagi mõttemaailmas. jutt sellest traagilise lõpuga väikemehest on kindlasti üks nendest.
s
Suvaline/ 31. jaanuar 2014 14:31
õ
õudne/ 31. jaanuar 2014 13:43
u
Ummamuudu/ 30. jaanuar 2014 19:35
Iga sõda on maailmale võike "reset" ja peale halba tuleb alati hea. Kui jumal oleks ainult hea, siis ei oleks ju kurjust, ahnust, ülbust, vägivalda, vabamõtlemist maailmas olemas. Jumal kui kõrgem tegelane peab tegema enda otsused väga kaalutletult, ning igale teole peab olema vastukäik. Elu planeedil maa on nagu malemäng, iga kord kui teed sina käigu, unustad vaenlase 3 käiku ette mõelda. täpselt samapalju kui on iga jumala pärast verd valatud on juhtunud maailmas imesid. sünnivad imetegelased imevõimetega. pimedad kes maalivad fantastilisi pilte, ilma, et ise elus midagigi näinud oleks. vähihaiged kes pääsevad juba surmas olles. inimesed kes saavad kuuli pähe, kuid elavad ikka. inimesed kes jäävad autoalla ja tõusevad püsti nagu poleks midagi olnud. joodik kes kukub 8 korruse rõdult alla ja jääb imekombel ellu . see sõda mis süürias toimub on nende enda riigi sisene asi, meid see ei puuduta. ka põhjused mitte. meie neelame massimeediat ja usume , et vahest võib ka sitt kõige puhtamal kujul muutuda kullaks, kui see õigest inimesest väljub. wow. laps ütles enne surma midagi. aga need 100.000 inimest kes ennustavad pea iga päev maailma lõppu ? mõned surevad karjudes maailma lõpp on kohe siin. mõned peavad terve elu piinlema . lapse surm on kurb tõesti. kuid võib-olla just tänu sellele lapsele sündis maailmas jälle pisike ime ? neid seoseid me ei näe kunagi . ega saa nendest ka teada. usk on iga inimese valik, mis iganes teda lohutab.
"
30. jaanuar 2014 17:22
"Jumala kaitse! / 16:46, 29. jaan 2014
Te kõik ootate, et jumal teeks teie eest kõik asjad ära. Aga mida teie ise teete, et ta peaks üldse ennast liigutamagi. Keegi ei käsi teil võtta relva kätte ja sellega tulistada, keegi ei käsi kedagi sovlata. Inimene on ise õel/julm/paha tegema selliseid asju. Enne mõtle mida teed ja ütled ! Ekse ole punkt"
Ja kes selle inimese sinu meelest siis lõi?Kas see ei olnud mitte jiumal ise,kes tootis praaki?Ja et oma praaki parandada,lasebki ta inimkonnal üksteist hävitada.Kas see ei ole tema poolt julm?
m
mina/ 30. jaanuar 2014 16:47
täiesti õudne mida nad teevad lastele aru pole või :(

a
asd. / 30. jaanuar 2014 14:59
Lihtsalt naljakas on lugeda, et nii kurb ja nii kahju. Muidugi on lapsest kahju, aga ma ei saa aru, miks inimesed nüüd järsku kõik nii hingestatud on. Pooled siin kommenteerijatest pole olukorraga abosluutselt kursis. Aga kõik need mehed ja naised ja lapsed ja loomad kes seal kõik surevad? Kui uudistest või netist ei näe, siis on ükskõik. Kui kõik Teie, kes te siin nutate ja kurdate, hakkaksite omakorda maailma päästjaks, äkki midagi muutuks? Tõenäoliselt mitte, aga tüüpline Eesti suhtumine , vingume ja kurdame, aga midagi ise ette ei taha võtta.
o
ohthuilehe lugeja/ 30. jaanuar 2014 14:28
KURB: "Ma räägin Jumale kõik ära," ütles haavata saanud laps enne oma surma.
Kas Teie leht teeb sihilikke vigu? Või on see hooletus ja pohhuism?
t
to Karel/ 30. jaanuar 2014 11:38
Sina vahest neid pommiterroriste muhameedlasteks ehk ei pea. Nemad ise aga küll. Koraan keelab muudki. Näiteks tuleb abielurikkujast naine Muhamedi järgi mitte kividega surnuks loopida, vaid ainult piitsaga nuhelda, kusjuures ka hoopide arv on kindlaks määratud. Fakti peavad kohtuniku (kaadi) ees kinnitama veel ka 4 erapooletut tunnistajat, vähemast tõenduseks ei piisa. Aga kui väidetav abielurikkuja õigeks mõistetakse, saab kaebaja ise ning ka tema tunnistajad laimajatena igaüks nelikümmend piitsahoopi. Nii seadis asjad asjad prohvet Muhamed ise, aga mida moslemid praegu teevad? Kuigi peavad ise end prohveti järgijateks.
k
Kurb/ 30. jaanuar 2014 10:23
Armas väike poiss! Räägi ära kõikide teiste pisikeste süütute hingede nimel! Räägi ära! Puhka rahus!
s
soomlane/ 30. jaanuar 2014 01:57
Aga nii peabki olema,seal on ju üle rahvastatus.Kui loogiliselt võtta siis nii ei saa ju edasi minna,kuskilt otsast peab midagi muutuma.Töö inimesed süürlased ei ole(nendest mustadest pole keegi inimene ega töö tegija),ainult lapsi trükivad.Soomes on süüria peredes vähemalt 7 last pere kohta,kumbki vanematest tööl ei käi ja rikas soome riik peab neid üleval.Need mussulmanid kes on soomes end hästi sisse seadnud on kindlasti narko bisnes jne.Soomes saab sama moodi ametnikke ja politseid osta nagu eestiski.Minu sõnum on siiski ainult tuld.
r
reto/ 30. jaanuar 2014 00:21
need halvustavaid kommentaare kirjutavad on ise viimase poisikesed ja krantsid,
t
tulge mõistusele/ 29. jaanuar 2014 23:45
Kohutav, kohutav! See peab olema meeletu lootusetuse tunne, mis paneb ühe väikese lapse selgelt sõnadesse panema oma viimast testamenti siin maailmas - "tulge mõistusele täiskasvanud inimesed ja lõpetage see kohutav hullus". Ainult veel Jumala poolt saab leida mõistmist ja abi. Ma olen täiskasvanud ja elukogenud mees aga seda lugu lugedes voolasid mul pisarad - tajudes lausa füüsiliselt selle väikese lapse hingekarjet. Usun! et see väike poiss on nüüd Jumala hoole all, see väike laps kelles on rohkem tarkust ja hingesuurust kui tuhandetel täiskasvanutel.
j
jumal näeb ja jumal teab/ 29. jaanuar 2014 22:57
jumal mõistab ka nende tapjate üle kohut.
Enne surma lähete kõik kiirkarussellil läbi oma elu lõpuhetkest algusesse tagasi ja siis vastutate.

m
mina/ 29. jaanuar 2014 22:42
s
sannu/ 29. jaanuar 2014 21:40
Nii väikene lause paneb ikka mõtlema ja kui veel väikene laps seda ütleb kes on rohkem valu näinud kui keegi teine kui kurb see kõik on mis toimub inimestega kes ei saa enda eest seista ,loodan et need poisi sõnad ka tõeks saavad!
õ
Õpetaja/ 29. jaanuar 2014 21:33
Ükskõik missugusest rassist, rahvusest on väikese lapse mõttetu surm ühiskonna häbiplekk. 3-aastane laps hakkab alles avastama maailma. Ta ei ole veel ohuks mittekellelegi. Ta tahab kasvada, elada ja õppida. Ja võtta temalt kõige väärtusliku - elu, see on mõrv!
n
nimi/ 29. jaanuar 2014 21:33
kui sind isiklikult ei mõjuta on sul poogen kus mis ja kes, aga kui näiteks sinu laps maha lastakse siis on kohutav
r
rasist/ 29. jaanuar 2014 21:26
ma räägin siin üleüldiselt süürialased ja ülejäänud usklikude taandarenenud suur pere on kõik halvem kui saast.
t
to to rassist/ 29. jaanuar 2014 21:25
t
to KUIDAS... ? ? ?/ 29. jaanuar 2014 21:11
Need kes koos Teiega härdusest ei nõreta ning kommentaarides pisaraid ei vala on siis loomad ning mingu metsa arenema? Jaa, ränk süüdistus ning soovitus. Aga kuhu peaksid minema siis veel need, kes selliseid asju TEEVAD? Kes väikesi lapsi tapavad? Need Süüria mõrtsukad? Need kes vastavaid käske annavad nagu president Assad? Need kes kogu seda jama kulisside tagant mahitavad? Nagu Putin Venemaalt. Nagu rida lääne kõrgeid poliitikuid. Nagu suurkorporatsioonid, kelle huvides seal kõik see käib.
k
29. jaanuar 2014 19:47
Kuidas saab miinuseid laduda isegi kaastunde avaldusele? Puhka rahus... Ja sellele pannakse miinuseid. Ma ei taha selliste inimestega uhte ohku hingata. Sellised inimesed moistavad alles siis kui nende oma lastega midagi juhtub. Kas toesti peab see juhtuma alles siis? Habi sellistele.

m
MATS to 18:13/ 29. jaanuar 2014 18:48
Põhimõtteliselt Teiega nõus. Jumal on üks. Erinevad religioonid - usundid on aga inimeste endi poolt kokku klopsitud. Teoloogide poolt leiutatud. Ikka põhimõttel, et see minu oma on kõige õigem, teised aga eksivad. Seejuures ikka nii, et iseenda tegusid õigustada, jumala väidetava tahte taha peitu pugeda. Kui palju on jumala nime suhu võttes üksteist notitud. Näiteks veel esimeses maailmasõjas. Saksamaa ning Austria rügementide kaplanid õnnistasid oma sõjameeste relvi ning palusid neile võitu ning jumala õnnistust. Vene poole papid aga piserdasid oma rindele minevatele venelastele pühitsetud vett, hõljutasid suitsevaid viirukipanne ning sajatasid omakorda neetud saksa luterlasi, manasid neile jumala nimel lüüasaamist, häda ning õnnetust.
f
fritz/ 29. jaanuar 2014 18:36
Oh sa õnnetu lihtsameelne poiss. Kahju et sa ei jõudnud teada saada, et jumal on mõrtsukatega mestis. Mõrtsukad on oma raha peale trükkinud isegi In God We Trust! Oleksid need mehed kord sõja võitnud kelle pannaldele oli kirjutatud Got Mit Uns, oleks su käsi paremini käinud. Ja meie kõigi teiste oma ka!
p
29. jaanuar 2014 18:34
t
to 17:57, 29. jaan 2014 / 29. jaanuar 2014 18:16
Ma olen usklik ja ma ei näe, et selles oleks midagi halba ja ohtlikku. Ma ei sõdi kellegiga ja ei vaidle mis usk on parem. Enne seda ma olin palju negatiivsem ja maailma vaade oli teine. Tänu sellele muutusin ma palju ja pühendun rohkem perele ega mõtle havlale ja kellest parem olla !
k
kodanik/ 29. jaanuar 2014 18:16
No on ikka kommentaare, lausa piinlik, et eestlased sellised hingetud ja rumalad on!
m
MATSILE/ 29. jaanuar 2014 18:13
Jumal on üks, nimetagu inimesed eri usunditest teda kuidas tahavad!
t
to 16:55/ 29. jaanuar 2014 17:57
Ja milline siis see kõige parem ning õigem usk on? Katoliku kiriku inkvisitsioonist on palju kirjutatud. Ka angilikaani kirik on varem, XVI sajandil enda vaatevinklist valeusulisi tuleriidal põletanud. Samuti ka kalvinistid oma kantsis Genfis. XVIII sajandil puhkes usuline hüsteeria vabameelses USA-s. Bostoni vaimulike eestvedamisel isetegevuslikult moodustunud tribunal mõistis poomissurma kümneid süütuid inimesi, keda süüdistas ususalgamises ning kuradiga läbi käimises. Ortodoksne õigeusk on olnud üldiselt katoliiklusest märksa tolerantsem, kuid sealgi on ketsereid põletatud, isegi valgustatud monarhi Peeter I ajal. Jumalamehed mormoonid tapsid XIX saj. keskpaiku ning hiljemgi USA-s läände väljarändajaid, et nendelt naisi ning tütreid röövida. Nimelt kehtestas nende religioon mitmenaisepidamise, naisi aga ei jätkunud. Ka Eestis on pärast reformatsiooni luterlike pastorite poolt mõningaid inimesi põletatud. Seega, milline religioon on siis veatu?
Või moslemidki. Džihaadid-ususõjad uskumatute vastu. Lisaks tapatalgud omavahelgi. Sunniidid notivad šiite ning ka vastupidi.
j
29. jaanuar 2014 17:56
Jehoova nimel on peetud veriseid ristisõdu. Ka meie maa alistati ristisõdijate poolt tule ning mõõgaga. Jumala nimel on inkvisitsiooni piinakambrites pingutatud pöidlakruvisd, venituspinkide pöörasid ning hispaania saapaid, on suitsenud sajad tuhanded tuleriidad
--------------------------------
--------------------------------
Aga kui ma sinu nimel tapma hakkan, kas sellel on sinuga midagi pistmist?

r
raaL/ 29. jaanuar 2014 17:50
Mis mõte on inimeste komme kiruda? Tuleks hakata aru saama, kes seda korraldab. Nagu igas sõjas - lihtrahvas sureb ja papp läheb (väga) vasakule.
n
No tõesti inimesed/ 29. jaanuar 2014 17:36
Kas te lõpetaksite oma idiootlikud ateistlikud kommentaarid. Jah, kõik saavad aru, et teie pea läheb kohe õelusest pahempidi kui te lihtsalt näete sõna Jumal. Iga inimese asi mida ta usub ja ükski kristlane ei muutu ateistiks teie ebaintelligentsetest kommentaaridest. Parem kommenteerige midagi teemakohast.
j
JEEP/ 29. jaanuar 2014 17:34
Väikese poisikese usk on muidugi siiras ning liigutav lugeda. Teeb härdaks. Teoloogilisest aspektist on selline lugu aga siiski pisut vaieldav. Ärarääkimisel on ju ähvardamise, kaebamise ning protesti maik juures. Piibel, mille vana testamendi osa on sisuliselt ka koraani alusmaterjaliks, käsib inimestel aga hoopiski kõik viletsused, hädad ning ülekohtu nurisemata ära kanda. Selle eest koguni jumalat tänada ning ülistada. Mida halvem on, seda rohkem. Kes selles ikka veel kahtleb, see lugegu näiteks Hiiobi lugu. Nurisemist ning kaebamist Jehoova aga üldiselt ei näi sallivat. Lugege moosese raamatuid. Isegi Egiptusest välja viidavad juudid, jumala erilised lemmikud, said tema karmust tunda, kui nad raskel teekonnal ülistamise asemel hoopiski virisema, kaebama ning protestima julgesid hakata.
m
29. jaanuar 2014 17:23
Mul omal väiksed lapselapsed. Nii raske ja valus vaadata õnnetut lapsukest! Puhka rahus, väikemees!
s
saare naine/ 29. jaanuar 2014 16:58
paljud siin kirjutavad, et "jumala pärast see kõik toimubki"... jumal, kelle nimeks on "BUSINESS" või Nafta või Kuld, selle nimel surevad süütud lapsed. "Rahu!" nende süüta laste hingedele, kelle elud jäävad elamata saatanasigitiste kasuahnusest!
k
Kerli/ 29. jaanuar 2014 16:52
Kas teil inimestel südant üldse pole??Kuidas te võite nii julmad olla ja öelda,et:"Ahh mida see jumal ikka teeb".Kui poiss on sellisest perest ja tema usub sellesse siis see on ju tore:)Mul on poisist väga kahju :*(
f
fzgdf/ 29. jaanuar 2014 16:47
j
Jumala kaitse!/ 29. jaanuar 2014 16:46
Te kõik ootate, et jumal teeks teie eest kõik asjad ära. Aga mida teie ise teete, et ta peaks üldse ennast liigutamagi. Keegi ei käsi teil võtta relva kätte ja sellega tulistada, keegi ei käsi kedagi sovlata. Inimene on ise õel/julm/paha tegema selliseid asju. Enne mõtle mida teed ja ütled ! Ekse ole punkt

j
Jumal/ 29. jaanuar 2014 16:42
Mina usun, et jumal kaitseb kõiki kes on tema poolt. Tuleb hoida tema poole !
k
Kris/ 29. jaanuar 2014 16:41
Kahju on lugeda neid kommentaare siin--see pilt ja lühike jutt on süütust väikesest lapsekesest, kes ei olnud mitte millegagi surma ära teeninud ja võib olla see oli tema viimane ainuke lohutus veel. Mis iganes seal süürias toimub--lapsed on süütud olevused ja ainult kannatavad selle pärast--miks norida sellise asja kallal. Olgu muld talle kerge ja loodan et see pisike hingeke jõudis oma jumala juurde.
j
jansa/ 29. jaanuar 2014 16:40
t
to Marko/ 29. jaanuar 2014 16:28
Selliseid lapsi sureb üle maailma konfliktikolletes kahjuks tuhandeid. Ilmselt oleks selliseid ohvreid märksa vähem, kui suurriigid oma nina väikeriikide siseasjadesse ei topiks, vaenupooli ei toetaks ega konflikte ei õhutaks. Aga suurte riikide suured huvid on mängus. Seega muutub mõne väikese poisi või tüdruku elamata elu lihtsalt peenrahaks.
ä
Ääretult kahju / 29. jaanuar 2014 16:23
ja valus on vaadata seda poisikest! On nii ülekohtune, et isegi väikesed lapsed peavad täiskasvanute ülekohtu ja sigaduste pärast kannatama.
m
Marko/ 29. jaanuar 2014 16:18
Eestlased mul on häbi et olen samast rahvusest , kes siin haigelt kommivad see on maailma üks kurvemaid hetki. Häbi peaks olema . Puhka rahus armas väikemees ja loodan et seal kuhu läksid sõda pole.
k
Kui kurb!/ 29. jaanuar 2014 16:13
Vaene väike poisike! Elu jäi elamata. Ehk sünnib see hingeke peagi uuesti...
v
ving/ 29. jaanuar 2014 16:11
kahju lihtsalt siirast väikesest lapsest...
olgu muld talle kerge

m
29. jaanuar 2014 15:01
Millised kommentarid? Mis inimesed te küll olete, kohutav!
o
Ohh, kui kurb.../ 29. jaanuar 2014 14:38
Milleks võim, raha, ükskõiksus on võimelised - kui ühte väikest inimest pole enam ja teda ei kaitsnud siin /planeedil Maa/ mitte keegi... sama toimub ka Eestis lastega, tõesti, veel ei tulistata meie lapsi, aga samas keegi ka ei kaitse, poliitikud tegelevad eneseimetluse ja pseudo probleemidega...
j
jah/ 29. jaanuar 2014 14:06
ilkuge aga, lapse puhas meel võib jõudagi kuhugi, siinsete kommijate räpane meel ega ole elus. süütu lapse ahastus ei lähe korda, olete ikka jultunud küll, kui enda sisemus nii must on siis võiks vähemalt vait olla,
a
arvestage/ 29. jaanuar 2014 13:37
et tal võib tõsi olla
käib väike ploks ja see jama lõpeb kõigile
pumbake viimane nafat maa seest välja ja vaadake ise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee